• 15475
  moderasyondaki görevimden ayrıldıktan sonra okumayı tamamen bıraktığım sözlük. yaklaşık 1 yıldır bütün gün online olsam da bir sosyal medya platformu gibi sadece açık olmak için açık duruyor önümde. ne yazılan her şeyi okuyabilecek kadar odağım kaldı, ne de sinirlenmeden okuyabilecek ruh sağlığım.

  hatta çoğu zaman yazdıktan sonra da hafif bir pişmanlık olmuyor değil ama, yazmak her şeye rağmen bir ihtiyaç işte...

  bu kırgınlık bu yorgunluk nereye kadar gidecek bilemiyor olsam da, muhtemelen tedavisini de gördüğüm obsesyonun bir getirisi hala buralara sürünüyor olmak.

  bu entryden dolayı gelecek mesajı, mesajı kimin atacağını ve ne yazacağını bilmek bile bir yorgunluk meselesi artık. saçma sapan insanların tweetlerime attığı beğeniler ve sırf ortak paydamızdan ötürü engelleyemiyor olmak da bir yorgunluk meselesi...

  eskisi kadar depresif değilim ama umudum da beklentim de kalmadı. zaten depresif olmak için bile iyi kötü bir beklentiye hırsa vs. sahip olmak lazım ki boşa gittiğini görüp o duygu değişimini yaşayabilsin insan...

  sırtımda çok fazla yük var ama hiçbirini atacak cesaretim yok sanırım...
 • 15476
  bence sözlükteki bütün okuyucu ve yazar arkadaşlar hatta galatasaray taraftarlarının büyük bir çoğunlu uzun bir aradan sonra mutlu ama bir iki transferle gelen mutluluktan bahsetmiyorum. bu sezon beklentilerimizden ve nazar değmesin diye bastırdığımız iç sesimizden, 3 senedir unutmadığımız içerde ve dışarıda yaşanılanlardan bahsediyorum. biraz daha temkinli olalım, mayısta görüşücez.
 • 15479
  bir ara buraları bırakıp gitmeyi düşünmüştüm ki böyle bir entry im de mevcut.

  ancak bugün ki arda turan tartışması gibi referans konular ile karşılaştıkça, anlıyorum ki gitmemem gerekiyor. yeni nesile bir şeyler öğretmem, bir şeyler bırakmam gerekiyor. galatasaraylılığı anlatmam gerekiyor.

  beyler bayanlar romalılar…

  bu kulüp karşılıksız sevenlerin, her daim içerisinde arma aşkı olanların kulübüdür. dünya sanal ortam oyunalarındaki gibi bir yer değil bizler de robot değiliz.

  geçmişten bihaber olanlara ne fatih terim’i yedireceğiz ne arda turan’ı ne de başka efsanelerimizi.

  ben 15 yaşımdayken bu ülkenin en büyük takımı biz değildik. ikinci en büyüğü de biz değildik. bugün en büyük biz isek bunu sağlayan insanlar var.

  bazıları bu süreçleri yaşamadı. direk tepede doğdular ki geçmişi anlamamaları gayet normal.

  1993 senesinde man. utd. ile 3-3 berabere kaldığımızda sevinçten ağlamıştım ki bana çok büyük bir başarı gibi gelmişti. şimdi olsa sayfalarca eleştiri okuruz neden berabere kaldık diye.

  her daim takıma ve bizi buralara getiren mihenk taşı olan insanlara sahip çıkacağız, bunu kendime görev addediyorum.
 • 15480
  2022-2023 sezonu ilk maçları oynanmaya başlamışken sözlükteki psikolojik durumu dikkatle gözlemleyeceğim.

  örneğin bazen fazla duygusal bazen de aşırı katı olabiliyoruz. bazen galatasaray üzerinden pozitif ayrımcılık ile durumları işimize geldiği gibi yorumlayabiliyoruz.

  kendi takımını eleştiren yazarlara ''ilk maçtan takım eleştirilmez'' diyip rakiplerimizin sezondaki ilk maçında kafalarına vurup indiriyoruz. ya küme düşürüyoruz ya rakip olamaz diyoruz. bunu galatasaray için dile getiren arkadaşlarımızı başka takım taraftarı olmak ile, karamsarlıkla suçlayabiliyoruz. ya da tam tersi dinamiklerde pozitif olanları eleştirebiliyoruz (bunu ben de yaptım). bu tarz durumlara hep tanık olduk muhtemelen de olmaya devam edeceğiz ne yazık ki. iğneyi kendimize saplamalıyız.

  bir taraftarın rakip takımı eleştirmesinden daha önemlidir kendi takımını eleştirmesi. rambo okan gibi fanatik değil metin oktay gibi objektif olmakta fayda var. gereksiz övgü ile aşırı eleştiri aynı derecede tehlikelidir. kimse kimseyle aynı şekilde aynı pencereden düşünmek zorunda da değildir. fakat senin düşünce de uymuyor diye gelip bu başlık altında seni bireysel açıdan rahatsız eden bir düşünceyi şikayet edip, hedef göstermek doğru değil diye düşünüyorum. hepimizin evi galatasaray fakat hepimizin eve geldiği yollar farklı olabilir.

  bu sezonun hepimiz adına bizi burada toplayan tek derdin, amacın ortak olduğunu unutmadan saygı ve deli gibi sevineceğimiz, mutlu olacağımız anları bize sunmasını diliyorum.
App Store'dan indirin Google Play'den alın