• 15251
  açıkçası son yıllarda sözlükte şunların hepsini gördüm;
  3 yıldır fatih terim ile olmaz, bu futbol sampiyon olsak bile kötü, bize olmaz diyen.
  seri, nzonzi, lemina'lı kadro yapamaz, bu kadro bu futbolu oynayamaz diyenler.
  mustafa cengiz yönetimi kötü diyen.
  alexandru cicaldau bu para etmez diyenler.
  berkan kutlu bu para etmez diyenler.
  burak elmas yönetimi yapamaz diyenler.
  gelen türk futbolcular için gereksiz olduğundan bahsedenler (emre mor, şener, aytaç, jimmy durmaz vs)
  fatih hoca altyapı kullanmıyor/kullanmayacak diyen.
  ve daha birçok paylaşılan fikir.

  sonuç olarak bu fikirleri savunanlar yüzde yüz kesin haklı çıkmasalar da haklı gibiler diyelim. aramızda bu fikirlerin hepsini savunan varsa ortaya çıksın ve hemen kulübe "kahin" adı altında sokalım.
  https://youtu.be/VfUZyj1Q1cE

  ama diğer türlü bir düşüncesi tuttu diye ortamlarda "kainat önderi" gibi takılan dostlar görünce gülüyorum. olur yani bugün haklı çıkar insan yarın haksız. her şeyi bilen biri olsa zaten sözlükte vakit öldüreceğini sanmıyorum.

  o yüzden bu kadar kasmaya gerek yok. salın mocuishle'yi torrent hocama istifa ettirsin.*
 • 15252
  dünkü 23 ocak 2022 galatasaray trabzonspor maçı öncesinde karamsar havayı gördükten sonra ve maç içinde de biz öne geçince ''şu ana kadar kendisine inanmayan taraftarı galatasaray'ın g.t etme olayını iliklerimize kadar yaşadığımız maç şeklinde geçiyor :('' diye bir entry girdim. noktalı yeri de asıl haliyle yazdım (-ö'lü) ancak sakıncalı söylem ve forum tarzı entry diye silindi.

  olabilir, doğrudur ancak beni üzen şu durum oldu; sözlükte arama kısmına bu kelimeyi yazınca bu kelimenin bizzat içinde geçtiği en az 10 tane başlık var. ve hatta inanır mısınız galatasaray'ın kendisine inanmayan taraftarını göt etmesi şeklinde direkt bir başlık var. onlar kalıyor yerli yerinde ancak biz yazınca sakıncalı söylem mi oluyor? ki maçın içinde yazılan bu entry niteliksiz entry diye silinse gram laf etmezdim ancak böyle olunca cidden dayanamadım. insanların bazen bu şekilde yazma şevki kırılabiliyor. sakatlıklarla alakalı bir bilgilendirme yazısı yazıyordum canım sıkıldı yarısında kapattım.

  bu da ilgili başlıklardan bir örnek; https://gss.gs/PmM.png

  güzel sözlüktür, fiyakalı sözlüktür, sözlük-ü sultanidir, canımız ciğerimizdir ancak biraz daha tutarlı olunsa çok daha iyi olur. yoksa hepimiz insanız.

  not: derdini öpeyimciler özelden yardırın lütfen :(
 • 15253
  sonuçta kimsenin ne hoca getirme ne de hoca götürme yetkisinin olduğu yer. herkes aklına geleni yazıyor ve ortalamaya vursak saplantı yapılan belli konular haricinde öne sürülenlerin doğru çıkma olasılığı hepimizde aşağı yukarı aynıdır.

  yani kendimizi o kadar önemli saymaya gerek yok. ne cansiperane fatih terim savununca onu koruyabilmiş oluruz ne de ona ölümüne saldırınca galatasaray'dan uzak tutmuş oluruz. o yüzden bütün bu tartışmanın bu kadar hararetli olması çok saçma.