• 14779
  28 temmuz 2021 galatasaray psv eindhoven maçı'nın ilk 11'ine bakınca en az 6 oyuncunun bu sezon yedek olacağını hemen söyleyebilirim. ömer-aytaç-barış-emre-sekidika-yedlin. belki yedlin formayı kapabilir ama gerisi banko yedek. kalan sağlardan kerem ve muhammed ise henüz eşiği atlamamış oyuncular. bu ne demek; iyi bir takımda oynarlarsa iş yapar, gelişir ve seviye atlayabilirler ancak iyi bir takımda olmaları koşuluyla. seneye oynayacak olsalar da henüz seviye atlamış değiller.

  bu kaba taslak hesapta ilk 11'in 8 oyuncusunun sallantıda olduğu bir takımla sahaya çıktık ve hepimizin gördüğü üzere rezil olduk. diagne bile oyuna girince nasıl fark yarattı izledik.

  psv öyle çılgın bir takım falan da değil sadece bizi çok kötü bir zamanda yakaladı.

  bu takım geçen sene zaten orta sahası eksik olarak bitirdi sezonu ve buna ilaveten gedson ve belhanda gitti taylan'da sakat. bu durumda olmamız fatih hocanın ya da burak elmas'ın suçu mu? asla değil. ben mustafa cengiz ya da bir başkasını da suçlamıyorum süreç böyle gelişti diyorum.

  gerek zaman gerek ekonomik koşullar gerekse sıkışık durumumuzdan istifade etmeye çalışan uyanıklar yüzünden transfer yapamamışız, geçen seneki kadro güç kaybetmiş. şartlar bu kadar olumsuz iken çıktık bu maçlara.

  şimdi kulüp yeni bir yola girmiş ve yeni hedeflere yelken açmış. çok bariz belli ki bu sene şampiyonlar ligi hedefi konulmamış/konulamamış. hepimizin hemfikir olduğu üzere kulüp genç, scout tarafından değerlendirmeye tabi tutulmuş, potansiyel barındıran ve de gelecekte bonservis kazandırma ihtimali olan oyunculara yönelmiş. böyle olması gerektiğine sözlük ve de taraftar olarak yüksek oranda hem inanıyoruz hem de gereklilik olduğunu düşünüyoruz dimi bunda sıkıntı yok.

  işler tam da bizim istediğimiz şekle bürünmüşken bu yangın nedir? bu sabırsızlık nedir? hani olacaksak gençler ile başarısız olalım felsefesi? hani hocanın kredisi? hani yeni yönetimi 2-3 ay eleştirmeyeceğim anlayışı?

  değerli renktaşlar sizler yarınları istemiyorsunuz, sizler felsefe, ideoloji veya bir sistem peşinde değilsiniz sizler sadece ve sadece skor peşindesiniz. (benim gibi düşünenleri tenzih ederim)