• 14775
  1 hafta boyunca uzaklaştırıldığım fakat çoğu şeye rağmen çok sevdiğim sözlük. şimdi burada moderasyonu eleştirmeyeceğim zira genellikle entry'nin yanlış hatalı/nesnel bilgi'den* silinmesiyle sonuçlanıyor. o yüzden tamamıyla farklı bir konudan bahsedeceğim. ceza aldıktan sonra yazara hiçbir yerden itiraz etme hakkı sunmuyor maalesef sözlüğümüz. ceza veriyorsun, itiraz hakkı vermiyorsun. mesaj atamıyorsunuz, herhangi bir yerden ulaşamıyorsunuz. daha komik olan sesinizi duyurabilmek için ekşi sözlük'e yazdığınız entry hakkında galatasaray sözlük'te yaşadığı bir olayı başka bir mecraya taşımış yazılıyor. yani elinizden gelen tek şey cezanın bitmesini beklemek. çok ilkel değil mi?
 • 14776
  son zamanlarda her kötü giden mücadeleden sonra ne zaman sözlüğe girsem haklı haksız futbolcusundan başkanına, teknik direktöründen yardımcı hocalara kadar sürekli olumsuz entryler görmeye başladığımız sözlük.

  bunlardan bir çoğu da öznel eleştiriler. ya hatta ileri gidiyorum ve diyorum ki eleştirmek için eleştiren çok yazar var.

  twitter veya bir takım sözlüklere benzemesinden çekindiğim güzide sözlüğümüz.
 • 14778
  kaybedilen maçlar sonrası ve anında eleştiri adı altında adeta kan banyosu yapılan sözlük. geçen sene ya da ondan önceki sene böyle değildi.

  bilmiyorum her geçen gün kalitesi düşüyor ülkemizin, insanımızın, sözlüğümüzün. sakin olalım diyorum, mesaj kutum yeşilleniyor. anlıyorum geçim sıkıntısı, anlıyorum heyecanımızı yitirdik belki de birçok şeye karşı. hayata dair öfkesini takıma, hocaya bilimum takımımızla ilgili ilgisiz her şeye kanalize edilmesinden çok ama çok sıkıldım.

  şimdi mesaj kutum yeşillenir, istemiyorsan girme diye ona da eyvallah.