• 14615
  özellikle başkanlık seçimleri hakkında yapılan yorumlara şunun trolleri, bunun trolleri şeklinde yapılan karşı yorumlar benim çok canımı sıkıyor. ben burada entry girerek başkanlık seçimini etkileyemem. bir dönem mevcut yönetimi eleştirenlere bilmem kimin trolleri deniyordu. şimdi yönetim kötü olunca yönetimi savunanlara mustafa cengiz'in trollü deniyor. herkes herkesi desteklemekte veya desteklememekte özgürdür. burada belki birçok yazar arkadaş oy bile kullanamayacak. herkes düşündüğü şeyleri yazıyor. sen katılmıyorsun diye onu trollük yapmakla suçlamamalısın. çok büyük ayıptır şu.
 • 14616
  üye alımları uzun süredir kapalı olan güzide sözlüğümüz.

  ismi her geçen gün daha çok duyulmaya başlamışken (bkz: #3147871) üye alımlarını açarak en azından kayıtlı okur sayısını arttırmanın sözlük adına faydalı olacağı görüşündeyim. hazır yeni bir altyapıya geçmişken pek sorun olacağını sanmıyorum. halihazırda bir çok renktaşımın da aylardır "üye alımları açılsa da sözlüğe kayıt olabilsek." diye kapıda beklediğini bilmekteyim.

  bir an önce kapılarının yeni renktaşlarımıza açılmasını diliyorum.
 • 14617
  kimi yazarlar haftada 100’ü geçik entry giriyor, bakıyorum son entrylerine 90’ı maç künyesi. misal filanca tarihte galatasaray - ankaragücü maç yapmış, adamın girdiği entryler: “dakika 9 gol attık”, dakika 35 taylan sarı kart”, “dakika 56 hakem penaltımızı vermedi”, “maç bitti 3-0 yendik.” vb.

  sonra da bu arkadaşlar sözlüğün “arı gibi çalışan, hiperaktif yazarları” oluyor. bu şekil, sıfır emekle entry girmeyi biz de biliriz. bu yazar arkadaşlar kusura bakmasın benim minimum 500 karakterden oluşan bir entrym, sizin 10 maç künyesi entrynize bedel. şimdi soruyorum herkese “arı gibi çalışan” o arkadaşlar mı, yoksa ben ve benim gibiler mi?
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!