• 14599
    iyice şirazesi kaymaya başlayan sözlük.

    şimdi ben burada, galatasaray düşmanlığı alenen bilinen yıldırım demirören'le gülerek poz veren, onunla "kader birliği yapmış olan" fatih terim'in mezkur şahısla olan şen şakrak fotoğraflarını buraya atıp "fatih terim galatasaray düşmanıdır." desem ne olur? elbette halt yemiş olurum. çünkü kimse yıllarını galatasaray'a vermiş, bu kulübü kimsenin hayal edemeyeceği yerlere taşımış olan fatih terim'e bunu diyemez. bu fotoğraf hala hocanın tarihindeki kara bir lekedir ama bu onu yalnızca o an hislerine kapılıp yanlış işler yapmış biri yapar, daha fazlası değil.

    gelgelelim mustafa cengiz sadece "bu federasyon iyi niyetle çalışıyor." dedi diye günlerdir "galatasaray düşmanı, kayyum" vb. deli saçması yaftalara maruz kalıyor. mustafa cengiz de ömrünü galatasaray'da geçirmiş, bu kulübe yönetici değilken de hizmet etmiş, yıllarını vermiş biri. yani sırf fatih terim kadar başarılı değil diye mi bu kadar hakarete uğruyor? yanlışa yanlış demek zor değil ama yanlışa yanlış derken galatasaray başkanına (dursun hariç) bu densiz hakaretlerin edilmesi saf kötü niyettir. kaldı ki dursun'a bile onca rezilliğine rağmen galatasaray düşmanı denemez. (gerçi sonuçta liseci kafatasçılar amaçlarına ulaştı, önümüzdeki seçimde kim seçilirse seçilsin liseciler iktidar olacak. ondan bir üç beş sene sonra da lisecilerin nefret ettiği birine gidip "aman galatasaray'ı kurtar." diye yalvarırız nasılsa.)

    elhasıl, herkesin söylemlerine dikkat etmesi gerekiyor. galatasaray başkanına "galatasaray düşmanı, kayyum" vb. yakıştırmalar yapmak ayıptır. ne hocayı ne yönetimi eleştirirken bu tür gereksiz laflar sarf edilmeli. bunlar birbiriyle çekişebilir, kavga edebilir. ancak ikisi de konumları gereği asgari saygıyı hak eder.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!