• 13827
  belli bir kısmındaki şu nefret edilesi "siz ne anlarsınız ya büyük oyunu görmekten aciz insanlar, biz seviyoruz galatasarayı siz değil" tripleri var ya, çıldırtıyor adamı. evet çocuk adam sen daha iyi anlıyorsun bizden herşeyi. adam dedim ama arda falan da diyebiliriz hani. çocuk adam. çocuk arda. arda adam. amaaaan.

  bu ara itici yazarların arttığı sözlük efenim'.
 • 13829
  hiç kimsenin birbirine hakaret etmeye, bilgiçlik taslamaya, sen şu kadar galatasaraylısın demeye hakkının olmadığı yer.
  medeni ve saygılı bir şekilde eleştirmek başkadır, klavye başında tanımadığın belki senden yaşça oldukça büyük insana sallamak bambaşkadır.
  özellikle transfer dönemi bir çok başlıkta saygısız girdiler gırla bulunmakta.
  işler iyi giderken, yaşa cimbom, laylaylom, kötü kararlar alındığında ya da kötü sonuçlar geldiğinde herkese nefret kusmak, yok öyle yağma !
  saygı, empati ve anlayış değerlerini bırakmadan eleştiriinin bize ileriye taşıdığını unutmamalıyız. bilgi olmadan fikir sahibi olunmamalı, buna dayanarak da yorumlar yapılmamalıdır.
 • 13830
  eleştiri hakkını savunan yazarların, bazı yazarlarca 'budala' ilan edildiği platform. belli ki sol frame bugün baya kaynayacak...

  ama belirtelim, arda paşa'nın transferine mesafeli yaklaşanlar da, fatih terim'e kırgın olanlar da, mustafa cengiz'e ve yönetime kızanlar da bizdendir. hakaret boyutuna varmadığı sürece.

  bu arada, eleştiri hakkını savunanları eleştiren yazarların da eleştiri hakkını savunuyoruz, savunmaya devam edeceğiz.
 • 13831
  terbiye sinirlari icinde kalindigi muddetce kimsenin kimseye bir ustunlugu olmadigi, herkesin fikrini belirtmekte ozgur oldugu platform. arda'yi isteyenlerin de, istemeyenlerin de kendilerince gayet mantikli sebepler sunabildigi, ve en onemlisi galatasarayli olarak kabul edilmesinin zorunlu oldugu platform.

  galatasaray hepimizin ortak paydasi ve ben nasil ki arda'nin bu kulube yararli olacagini dusundugum icin transferini destekliyorsam, bir baskasinin da zarari olacagini dusundugunden transferine karsi cikmasini anlayabiliyorum. ricam saygi cercevesinde kalinip, kimseyi kirmadan gorusumuzu yazmamizdir.
 • 13832
  sözlükteki tartışmaların sebebi bana göre yazarların kendi düşüncelerini mutlak doğru sanmalarıdır. mutlak doğru olarak görünce de savunurken çok sert ifadeler kullanabiliyorlar. oysa yazarken "bakın şimdi mutlak doğruyu yazıyorum, hepsinin ağzının payını vereceğim." diye düşünmek yerine, "düşüncelerimi saygılı bir şekilde, aynı takımı tuttuğum taraftarlara iletiyorum." diye düşünse bu kadar çok tartışma çıkmaz. bence tüm yazarlarımız girdi girmeden bu cümleyi içinden bir tekrarlasın. denemekten bir şey çıkmaz. belki daha iyi bir sözlük ortamı olur.
 • 13834
  allah'tan taraftarın geneli buradaki azgın azınlık gibi değil. yoksa türkiye'nin en büyüğü olmak hayal olurdu bizim için.

  sözlükte bulunan bir takım yazarlarımız istiyor ki galatasray topçusu; akşam 8'de yatsın, yatarken sütünü içsin, yatağında ayıcığına sarılsın, küfür etmesin, kavga falan haşa hiç olmasın, mümkünse ponçik olsun, yumuşak huylu olsun... olsun da olsun kardeşim, eee güzel de.

  böyle adamlarla savaş kazanılmıyor ki, savaş dediğin içinde her şey var. hırs, tutku, kan, gözyaşı, pislik ve motivasyon olmazsa sadece football manager gibi oyunlarda kazanırsın.

  dipnot: bir resim vardı sosyal medyada bulamadım şimdi. bir zamanlar man utd diye scholes, giggs, ferdinand ve rooney'in apaçhi gibi yolda yürüdükleri foto birde şimdiki man utd diye efemine bir tanesinin etekli fotosunu koymuşlardı, futbolcu kim bilmiyorum zaten. futbol savaşmaktır.
 • 13837
  türkiye'deki bir kesim galatasaraylının düşüncelerini yansıtan sevgili sözlüğümüz.

  bazı yazarlarının sosyal medyadan ve tabii ki güzide sözlüğümüzden çıkıp halka karışması gerekiyor. burası bazı padişahların ve son olarak atatürk'ün çabaları ile ortadoğu'daki ve balkanlardaki bazı ülkelerden hallice batı avrupa'dan ve abd'den geri olan doğu ile batı arasında sıkışmış bir ülke. sağ fikriyat sol fikriyattan daha baskın olmakla birlikte herkes aynı düşüncede değildir. özetle arda turan transferinde galatasaray taraftarının çoğunluğu arda'ya karşı değil hatta hatta arda için ölüp biten birçok taraftar var. sonuç olarak hepimiz galatasaraylıyız birbirimizi kırmaya üzmeye gerek yok.
 • 13838
  bugün okuduğum sayısız entriden sonra rehabilitasyon ihtiyacı olan bir çok yazar arkadaşı barındırdığını gördüğüm platform.

  rehabilitasyon ihtiyacı tespitini bir hakaret ya da eleştiri olarak söylemedim. bu kadar kin, bu kadar nefret, bu kadar fütursuz söylem ancak bu ihtiyacın bir göstergesi olabilir diye düşünüyorum. bu arkadaşlara tavsiyem şehirden uzaklaşmaları, sakin bir ortamda kendilerini dinlemeleri, nefes egzersizleri yapmaları olacaktır.

  zira böyle bir nefreti taşımaları hem ruhsal ve psikolojik açıdan hem de bedensel olarak kendilerini sürekli yıpratmalarına sebep olabilir.

  bizim her arkadaşımıza ihtiyacımız var, umarım galatasarayımızı yalnız bırakmazlar...