• 13672
  ilginc bir yerdir. misal;cristiano ronaldo’ya jimnastikci diyenden tutun da luiz nazario de lima ronaldo’ya demedigini birakmayan yazarlar barindirir. hayir romario size ne yapti oglum? adam igne deliginden gol atan bir manyakti.

  edit;bu entry silindi,sonra canlandi. adminlerde kafalarina gore takiliyor. derbi haftasi*hersey serbest.

  https://rerererarara.net/...692?tarih=2020-02-21
 • 13674
  sözlük yazarların birbiri ile olan etkileşimi sayesinde güzelleşen interaktif bir platform. pek tabi ki bir yazarın entrysi bir diğer yazara ilham olacak ve fikir tartışmaları yaşanacak. önemli olan bunu sözlük kurallarını ihlal etmeden gerçekleştirmek.

  ad hominem yapmamak.
  tanım, örnek veya bkz içeren bir entry girmek.
  tek başına da anlamlı bir entry girmek. mesela 5 sene sonra rasgele özelliği kullanıldığında girdiğiniz entry bir okurun karşısına çıkınca anlamlı olmalı.

  yoksa başlıktaki entrylere fiziksel referans içeriyor, önceki entrylere cevap niteliğinde ve forum tarzı entry kurallarının amacı yazarlar arasındaki etkileşimi sonlandırmak değildir.

  sözlüğün amacı okurlara yönelik içerik üretmektir. kurallar da buna göre dizayn edilmiştir. bu bağlamdaki sınırlamalar da çoğu zaman içeriklerin bireye veya sadece belirli yazarlara yada tüm yazarlara yönelik olmasının önüne geçmektir. içerik genele yönelik olmalıdır. entrynin hedefi olabilecek tüm okuyuculardır.

  bu pencereden bakılırsa kurallar anlaşılacak ve uymak kolaylaşacaktır.

  (bkz: #2869204)

  mesela bu eleştirinin hemen sonrasında yazdığım bu entry kurallara aykırı mı?

  eleştiri silinse de entrym anlamlı kalacak.
  tanım içeriyor.
  üstelik referansım olmasa bile entrynin anlamlı olmasi bir yana, referans kuralın işleyişine dair örnek olarak kullanılmış. bahsettiğim 3 kural da ihlal edilmemiş.

  kurallara hakim olunduğu taktirde sözlük gerçekten çok özgür bir platformdur. değerini bilmekte fayda var.