• 13610
  kabaca bir hesapla yazar ve okur olarak 10 yılı doldurmama 20 gün kalmış, galatasaraylı insanların yazarlık yaptığı sözlük.

  son 2 günde yine, daha önce de olduğu gibi bir kez daha acı bir şekilde fark ettim ki aklı başında yazarlar ne kadar çekimser kalıyorsa, sükutu tercih ediyorsa, beş cümleyi yarım saniye dahi düşünmeden kuran yazarlar baskın görünüyor. ülkenin gündeminin yarattığı stresi, nefreti, insanların iç dünyasında yaşadığı sevgisizlik ve nefreti yansıtmak için aracı olarak kullandığı bir sözlük halini alıyor; özellikle son yaşanan fatih terim ve mustafa cengiz vs arda turan olaylarında.

  ben bu ortamda okuduğum bazı entrylerden tüten kalite kokusunu özledim. son zamanlarda ise çoğu entry "salyalar saçarak bağıran insan" görüntüsü getiriyor aklıma.

  şuraya girilen entrylerin üstünden 2 ay geçtikten sonra özel mesajmış gibi entrylerin sahiplerine copy/paste yapıp geri göndersek küfür ederek cevap verirler, şuursuzluk seviyesi o haddede.
 • 13611
  ateşi düşürmek yerine hala harlamaya devam eden yazarların aktif şekilde yazmaya devam ettikleri taraftar platformumuz. az bi sakin olun. ben hayatımda ne büyük şirketler gördüm kurucu ortakları kanlı bıçaklı olan, müdürleri birbirinin yüzüne küfür edecek kadar ileri giden ama on yıllarca beraber çalışmış olan. ideal midir, değil. ama hayat da böyle bişi. bırakın kendi aralarında çözsünler.

  kanaatimce taraftarın vermesi gereken mesaj "bıktık bu camianın yerli yersiz krizlerinden. adam gibi birbirinizle çalışmayı öğrenin" demek. ama onun yerine "ölümüne terim, iyi konuştu başkan" diye taraf tutmak ve tarafını savunmak daha heyecanlı, daha eğlenceli, daha adrenalinli geliyor herhalde. bi de arada makamları (ister teknik ekip olsun ister yönetim olsun) aşağılayıcı hitaplar var ki beni benden alıyor. saçma sapan işler.
 • 13612
  12 sene önce tanıştım kendisiyle. dile kolay, 12 sene. beşiktaşlı kuzenim söylemişti, böyle bir oluşum var, seversin diye. düşünmeden kayıt oldum tabi. özellikle ilk zamanları unutmam mümkün değil. öylesi güzel, öylesi samimi bir aile ortamı vardı. allah biliyor ya çok özledim o günlerdeki ortamı. o günlerdeki kadar aktif olamasam da, hala girer okurum mutlaka yazılanları.

  içimden geldi bunları söylemek. o günlerde buralarda olup, bu entry'yi okuyan herkese selam olsun.
 • 13613
  "başkanlık makamı kutsaldır" mottosuna sarılarak, fatih terim'e ağzına gelenin söylendiği bir platform olmuştur.

  hayır ben şimdi dursun özbek hakkında yazılanları şuraya çarçaf çarçaf sererim ve o "başkanlık makamı kutsaldır", "terim haddini bilsin galatasaray başkanına saygı duysun" diyenleri de rezil kepaze ederim de, işte çok vakit alır.

  burdan açık çağrımdır, ey sözlük moderatörleri, madem galatasaray başkanlık makamı kutsaldır, madem fatih terim "bile" haddini bilmelidir başkana karşı, o zaman burda dursun özbek'e yağlı surat diyenlerden tutun da, bi ana bacı sövmeyenlere kadar herkesi pilot etmekle ya da ceza vermekle yükümlüsünüz. bir dursun özbek düşmanı olarak benim bile vardır bu tarz entrylerim. o halde gereğini yapın; bir moderatörünüzün de dediği gibi "galatasaray başkanı maskara edilemez". o halde işe sözlükten başlayıp, geçmişte galatasaray başkanını bırak maskara etmeyi, itin götüne sokanları cezalandırmak da boynunuzun borcudur. hadi bakalım.
 • 13614
  neredeyse on yıl oldu. burası da bir okul oldu benim için. hayat hikayemin bir parçası. lütfen değersizleştirmeyin. sivile hiç yansıtmadığım bir ikinci kişiliğim var burada adeta. adımla değil rumuzumla var olduğum bir yer. nasıl tanıştığımı hatırlayamayacak kadar zaman geçmiş. sarı kırmızı bir ülke benim için.
 • 13615
  (bkz: fikret orman paralar nerede/#2851066)

  bu entryden öncekilerle beraber bakıldığında ne demek istenmiştir çok net.

  bu tarz bir giri görünce üzüldüm ama hiç şaşırmadım, her yerdeler. buradaki heykelden kastı herkes anlamıştır sanırım, o heykeli yapılmış devrimci sayesinde burada dinini özgürce yaşayıp, o heykeli yapılmış büyük insanın getirdiği nimetlerden faydalananlar, vatanını satmış çok sevgili padişahlarına taparlar.

  o büyük lider çıkıp ülkeyi kurtarmasaydı, başka bir inanışa sahip olacak kafalar hangi inanışa sahip olursa olsun o inanışın en fanatikleri olacaktı. ah be atam senin devrinden de geri kaldık.

  tanım: atatürkçü gençlerin, onun yolunda ilerleyenlerin sözlüğü.