• 13598
  artik canima beynime taak etti. yazmassam kendimi suclu hissedecegim.

  sozlukte 5. nesil yazarim. ancak burasi acildigindan beri okurum. takip ederim. telefonumda chrome'da 3 sekme aciktir daima. en basta burasi vardir. 2019 yilindaki sozlukte gecirdigim gun sayisi 346, 19 gun ise bedelli askerlik. simdi ben bunlari neden yazdim. sadede gelelim...

  fatih terimi ya da yonetimi en uç sinirlarda elestiren yazar nickleri malesef göz aşinaligimin olmadigi nicler. bu olay unal aysal e fatih terim anlasmazliginda da ayniydi. yine 2015 -2017 arasi kotu donemimizde uç sinirlardan elestri yapan nickler yine aşinalık yaratmayan nicklerdi. bu aksam yine entry'leri okuyorum; arda turan mevzusunda fatih terim ve yonetime yapilan normal elestrilein yaninda baya baya uçlarda yazilar da gorunuyor. simdi duyuyorum fikir ozgurlugu kardesim isteyen istedigini yazsin; ben de diyorum ki guzel kardesim kotu giderken ortaligi velveleye vermeye calisiyorsun, iyi ve basarili gunlerde de gel ugra sozluge mutlulugumuzu sevimcimizi paylas.

  modlara sesleniyorum; tipki unal aysal fatih terim carpismasi gibi bir donemdeyiz. benim yazdiklarim da dahil, sinirlere dokunacak sivri uçlu entry'ler konusunda önleyici olun. galatasaray bir daha o gunlere dönmesin.

  gelelim tekrar bana. benim bu sozlukte kendi capimda oyunum var. entry'i okudugumda bu entry'i yazsa yazsa şu yazar yazmistir tahmininde bulunma. yani bu sozlugu bu seviyede tanirim ben.
 • 13599
  sözlüğün şu an %75’i haklı bir şekilde fatih terim eleştirirken kalan %25, dahil olmadığı kısmı “koç trollü”, “fatih terim düşmanı”, “içerideki irlandalı” olarak tanımlıyor.

  ilginç yer oldu burası. beş ana klasman altında ayırabiliriz yazar tiplerini.

  1) fatih terim müritleri: tam anlamıyla müritleri. ek bir şey söylemeye gerek yok.

  2) fatih terim düşmanları: bunlar da var. ama çok az. fatih terim’in olumlu-olumsuz her hareketinde hocayı eleştirir bu topluluk. bir üsttekiler de aksine her hareketi övüyorlar bildiğiniz gibi.

  3) rasyonel taraftar: kısaca göte göt demekte olan taraftar. gördüğü hakkında ne düşünüyorsa onu yazıyorlar sadece.

  4) yönetim düşmanları: yönetimin hiçbir zaman galatasaray’a yakışmadığını, galatasaray’ın daha elit daha avrupai insanlar tarafından yönetilmesi gerektiğini savunuyorlar genelde.

  5) etliye sütlüye karışmayanlar: nadiren gündem hakkında fikir belirtip maç veya kendilerine göre ilgi çekici başka bir konu olduğunda entry giriyorlar sadece.
 • 13603
  sırf yönetmeni eleştirip, gitmelerini istedikleri için liselileri destekleyen terimistlerin bulunduğu sözlük.

  bu yönetim gidip o desteklediğiniz liseliler gelirse yapacaklarını ilk iş hocayı göndermek olur haberiniz olsun. mustafa cengiz yönetimi yerine liseliler olsa hoca 3 kez falan kovulmuştu şimdiye kadar.
 • 13607
  odağı türk futbolu olan bir ortamın böyle bir günde bu kadar hakaretten, küfürden uzak oluşu gerçekten takdire şayan. ironi yapmıyorum, durum gerçekten böyle. ufak tefek sivri çıkışlar dışında olabildiğince seviyeli giydiriyor yazarlar giydirmek istediklerine.

  ekşi'den, twitter'dan bok atıladursun; niteliğini en kötü şartlarda bile belli ölçüde koruyabilen mekan.
 • 13608
  yeni bir sistem önerdiğim sozluktur.

  herkes asagidaki, ya da asagidaki gibi, belli başlı kisilere puan versinler ne kadar sevdiklerine dair. mesela kendim icin yapıyorum, malum icimiz disimiz bir surada yalan söyleyecek degiliz biz bize diy mi? ne demis mevlana, "kusur bulmak için bakma birine, bulmak için bakarsan bulursun, kusuru örtmeyi marifet edin kendine, işte o zaman kusursuz olursun."

  puanlar 10 uzerinden.

  --- yazar profili ---

  galatasaray: 10 -- 10 olmayani dövüyorlar.
  fatih terim: 7 -- severim ama gecen birakisi biraz koydu, milli takim'da da uzdu.
  mustafa cengiz: 7 -- iyi güzel yönetiyor valla para da var gibi sanki. yanlislari herkesin var.
  hagi: 10
  sabri: 4
  arda: 4
  selçuk inan: 4
  atilla kadioglu: -1
  aziz: 10
  ali koc: 4 -- 10 sene once elini siktigimda boyle biri degildi, ya da hep icten pazarlikli ne bileyim ben simdi fenerli'nin halini
  tff/mhk/hakemler/fenerasyon: -2
  nonda: 30

  --- yazar profili ---

  ondan sonra, herkes yazan kisinin profiline baksın, beğenmezse engellesin. hatta bunu otomatik bile yaparız, herkes sadece beğeneceği seyleri okusun. ne güzel olur lan sozluk, kardeş kardeş. deneyin bence bi.