• 13596
  yaklaşık 3 senedir takip ettiğim, insanların galatasaray'la ve galatasaray'lılarla hemhal olabildiği, naçizane görüşlerini aktarabildiği, bir çok sözlük ve sosyal platformlar arasında seviyesiyle ve olması gerektiğine inandığım katı kurallarıyla son derece yararlı ve bilgi dolu sözlüktür. eskiler seviyenin düştüğünden dem vurup duruyorlar demek ki eskiden ne kadar kaliteliymiş diye kaçırdığım günler için hayıflanıyorum.
  hepinize böyle bir ortam oluşturduğunuz için tek tek teşekkür ederim.
  bugünlerde bu sözlükte olağan dışı bir durum farkettiğimi düşünüyorum.
  olağan olan; takımın başında bu kültüre, bu camiaya üstün başarılar kazandırmış, sadece adının bile rakip takımların korkması için yettiği bir isim takımın başındayken, sanırım dünyadaki bir çok kulüp ve taraftarlar bu kişi için en ufak bir eleştiri getirmemesidir. ancak bu sözlükte ve bu camiada öyle olmuyor. geçmişin ne kadar başarılı olursa olsun, ne kupalar kazandırmış olursan ol muazzam bi açlık var. yanlış anlaşılmasın bunu negatif bir olgu olarak betimlemiyorum. belli ki galatasaray camiası hiç bir zaman kendini yeterli görmüyor. gerek taraftarı gerek yönetimiyle. bundan sebep ki türkiye'de kazanılmış ve kazanılacak üstün başarılarda galatasaray bu duruşundan dolayı hep ismini en üst sıralara yazdıracak.
  bu sözlük özelinde ise tabii ki bir takım yersiz ve manasız eleştiriler oluyor ama genele bakınca bu açlığı son derece bariz bi şekilde görebiliyoruz.
  fenerbahçelilerin kendi camiası için kullandığı içi boş bi söz var ya, öyle bi büyüklüktür adı konamaz diye. işte aslında galatasaray'ın büyüklüğü buradan geliyor. bunun tam olarak ismini koyamıyorum gerçekten ama bu büyüklük öyle bi büyüklük. yetmiyor bize, yetmemeli de zaten. bu kulübün amacı boşuna 'türk olmayan takımları yenmek' değil demek ki.
  biraz dağınık bir girdi oldu ama yeni yeni alışıyoruz.
  hoşgeldim sanırım.