• 13578
  bir adet gereksiz futbolcunun* transfer ihtimali üzerine yangin yerine dönen canım sözlüğümüzdür. o kadar genel bir şeyler yazmak istedim ki en uygun bu başlık olacağını düşündüm. şimdi her zaman olduğu ve olması gerektiği gibi farklı görüşler ve takınılacak tavırları entrylerde görebiliyoruz.

  şahsen ben bir oyuncu için galatasaraylılığımı askıya falan alamam, o ayrı mesele. ancak büyük tepki veren arkadaşlar da sonuna kadar haklılar. konu öyle uyuz bir konu ki, kimseye sen haklısın kardeş diyemiyoruz. bu transfer öznesinin çıkma sebebinin ben kesinlikle sadece futbolcunun emekliliği vs olduğuna inanmıyorum. yakın zamanda farklı uçlardaki bazı gelişmeler(fenerbahçe limit aşımı mevzusu, florya'nın tapusunu bir anda geri alabilmemiz) bu olayın siyasi boyutu olduğuna inanmama sebep oluyor. sanki malum siyasi çevreler bize florya'yı vermek ve rakip takımların kurallara uyması konusunda taviz vermeme karşılığında gereksiz adamı alıp zorla kendini camialı şekilde emekli etmesini sağlayın demiş gibi bir ortam seziyorum. çünkü başka türlü fol yok yumurta yokken bu kadar gündem olan bir konu olaşamaz.

  ayrıca bir yandan da şunu düşünüyorum, bahsettiğimiz değerler* kulüp rahat nefes alamazken geçerli kalabilmeli midir. çünkü bu değerlere aykırı hareket ettiği düşünülen teknik direktörümüz*, aynı zamanda yönetim* ile beraber adeta şapkadan tavşan çıkartarak iki şampiyonluk ile rakipleri finansal çıkmazın ortasına atıp bizi rahatlattılar. bu pencereden bakınca da insan düşünmeden edemiyor, değerler kulüp yaşadıkça vardır.

  bu kadar yazı yazdım, yine de bu denklemi çözemedim. yumurta mı tavuktan, tavuk mu yumurtadan sorusuna gelişine vuran bir horoz gibi cevaplamak** isterdim, ama olmuyor ne yazık ki.
 • 13581
  içinde bulunduğumuz 2019-2020 sezonu kış transfer döneminde oynanan oyunun, yapılan-yapılmayan transferlerin, süre alan-alamayan altyapı ve a-takım oyuncularının tamamının arda turan ve fatih terim ekseninde tartışıldığı platform.
  sayısız argümanla yönetim ve teknik heyet topa tutuluyor.
  zaten kötü futbol oynayarak şampiyon olduk. keşke şampiyon olmasaydık da fatih terim başımızda olmasaydı ve arda gelmeseydi. zira şampiyon olmadığımız dönemlerde göze hoş gelen futbol oynayarak uçuyorduk.
  maddi olarak şampiyonluğun yarattığı kaynaklar sayesinde batmaktan kurtulduğumuzu ifade etmeye gerek yok ancak arda gelirse ya yönetim gidecek ya hoca ya da hep beraber biz bırakıp gideceğiz.
  olur da arda transfer olursa sahaya sadece arda ile çıkılacağı için taylan, emre akbaba, onyekuru, atalay, yunus gibi oyuncuların süreleri azalacaktır. arda transferi gerçekleşirse asla genç oyunculara yatırım yapılamaz bu durumda fatih terim'in geçmişte ifade ettiği geleceğe yatırım yapılacağı iddiası boşa çıkacaktır.
  arda'yı istmemek, fatih terim'i eleştirmek herkesin hakkı. ilginç olan bir transfer üzerinden gemileri yakmak ve olmayan, olan veya olabilecek her şeyin bu olaya bağlanması.
  sözlüğün, saygı çerçevesinin çoğunlukla dışına çıkılmasa da, linç kültürü bakımından sosyal medyanın genelinden çok da farklı olmayan bir platforma dönüşmesinden korkuyorum.
 • 13582
  arda turan muhalefeti sebebiyle antipatikleşmeye başladık. istemiyoruz ama olayı ölüm kalım meselesine döndürüp camiaya özellikle yönetime zarar vermemek lazım. aklı selim olmaya davet ediyorum tüm yazarları. çok can sıkıcı bir durum. yine de kontrolsüz bir yangın bize çok zarar verir.
 • 13583
  arda turan transferi sebebiyle birbirine girmiş olan sözlük. ben de transfere kesin olarak karşıyım. ama sözlükte öyle şeyler yazılıyor ki bir an ekşi sözlük' ü okuyorum zannettim. herkes birilerini onun adamı, bunun fanı olmakla suçluyor. bir de üstüne hakaret ediyor. burada bari birbirimize saygılı olalım.
 • 13584
  rüzgarın çok fazla yön değiştirdiği sözlük. mesela bundan 4 sene önce sinan gümüş'e kötü topçu demek yasaktı. diyenler linç edilirdi. bülent korkmaz'a efsanemiz demek yasaktı. bir takım vizyonlu yazarlar gelir hayır o kayseri erciyesspor'lu bir kere tamam mı derdi. bülent korkmaz'a efsanemiz yazıp ofsaytlananlar vardı. şaka yapmıyorum* fatih terim'e zaten nefret kusmuyorsan ne yazarsan yaz ofsaytlanırdı. burada rüzgarın gazına gelen çok fazla insan görüyorum. o yüzden hatırlatmak istedim. rüzgarın gazına gelmeyip itidalli olmakta fayda var. rüzgar yarın yön değiştirince herkes apar topar entry silmeye başlıyor.
 • 13586
  farklı adminlerinin farklı bakış açısı ve sansür uygulaması olan sözlük..
  bir admin, bir yazara “ yaptırım uygularken” diğerleri adminler dayanışması adına , anlayışına ters olsa da müdahale etmiyor. özellikle aralarında “tribün damarı” fazla olanları sübjektif kalabiliyor.
  böyle bir forumu yönetirken tribün şapkasını çıkarıp, galatasaray standardına uygun , olgun bir admin anlayışı benimsemeliler.
  bir de metnin içerdiği , gerçek türkçe kelime anlamından daha ziyade niyet okuması yapıyorlar. ve olmadığını açıklasanızda , kabul ettiremiyorsunuz.
  bu durumu düzeltmelerini dilerim.
 • 13587
  galatasaray ile ilgili görüşlerimizi ifade etmeye çalıştığımız! site.

  kulübe karşı saygısızlık ve hata yapan futbolcuların olduğu ve bunların affedilme isteklerinin ortaya çıktığı bir gündemde bu tanıma uyan gökhan çıra isimli futbolcununun başlığına bugün girilen tüm iletilerin silinmesi nereden baksanız ayıptır.

  gökhan çıra başlığına yazdığım ve niteliksiz entry gerekçesi ile silinen entry hem tanım, hem gündem içeriyor ve oyuncunun kendi başlığında tartışılıyor. terim arda'nın affedilmesini istiyorsa bende bir taraftar olarak gökhan çıra'nın affedilmesini istiyorum. bunu da kendi başlığında belirtiyorum. hangi sebeple iletiler siliniyor anlayabilmiş değilim.
 • 13589
  arda turan isimli şahsı savunmak için dışarıda kardeşine, sevgilisine, eşine yapılsa katil veya merhum olacak adamlar birer ponçik gibi savunmaya geçtiği sözlük. bu adamın kendine faydası yok galatasaray'a mı olacak? hani diyordunuz ya kişilerden üstün büyük galatasaray vardır diye. ne oldu bizi biz yapan mottolara?

  sadece şu adamın (!) sadece gelme haberleriyle camiayı ve taraftarı nasıl böldüğüne bakın, bu bile başlı başına bir sebeptir gelmemesi için. bırakın şu romatizmi lütfen. sen ben bu herifin yaptıklarını yapsak şu an ya mezarda ya hapisteydik. romantizm dışında realistik nedenlerini sunan herkesi tenzih ederim.

  sözlük-ü sultanimiz.

  not: ne aysalcı ne terimci ne ardacı ne cengizci, arda geldi diye çok ama çok üzülecek ama asla takımını bırakamayacak has be has galatasaraylı kardeşiniz!
 • 13590
  arda turan'i detekleyenlerin ahlak yoksunu olduğunu yazan bir girdinin hala yerinde durduğu sosyal medya platformu. girdiyi gördüğümde ihbar ettim, çünkü çok ayıp bir girdi. şahsen görüşen insanlar olabilir ama bu platformda bir çok insan birbirini tanımıyor ve arda turan adlı futbolcu için destekliyorum diyenlerin, şerefine dil uzatılıyor. sözlük yönetimi bu konuda girdi silmek dışında bir aksiyon almayacaksa, bizim de burda durmamizin bir anlamı olmayacaktır. fikrimizi belirtelim, renkdaslarimizla tanışalım, yeni bir şeyler öğrenelim diye severek girdiğim sözlükte insanların tanımadıkları insanlara hakaret etmesini, ahlak düzeyini sorgulamalarini kabul etmek zorunda değilim. şu anda moderayonun bu girdi ile yaptığım ihbarla ilgili cevabını beklediğim için burdayım. herhangi bir şey yapilmazsa, arda turan'i destekledigim için ahlak yoksunu oldugumu sözlükte kabul etmiş demektir. bir ahlak yoksunu olarakta sözlüğe ahlaksızlık katmamak için giderim.
 • 13593
  stadda en delirdiğim iki şey var; biri sosyal medyaya full time yayın yapan maç esnasında fotoğraf çekmekten başka bir şey düşünmeyen tayfa. diğeride futbolcu yuhalayıp ıslıklayan tayfa.

  yangıncıları, galatasaraylılığını askıya alanları falan saymıyorum bile.

  maalesef burada bu 2 çeşitten 100lerce var.

  yıllardır bu platformdayım. hiç bu kadar artmamışlardı. her geçen gün soğuyorum.