• 13477
  bünyesinde hazımsız ve aynı zamanda artniyetli romantikler bulunduran güzide sözlük. güzide diyorum çünkü gerçekten kaliteli yazarlar var ve sayelerinde güzel bilgiler sağlıyor, gündemde de ne var öğrenebiliyoruz; ama bir kesim var ki sürekli aynı döngüde ve başka şeylere tamamen kapalı, ulaşılamaz bir kesim. bunlardan kurtulmak dileğiyle...
 • 13478
  ısrarla "fatih terim'in eleştirilemez olduğu mecra" olarak lanse ediliyor, hem burada hem de ekşi'de, sosyal medyada. insanları bu düşünceye gark eden şey ne bilmiyorum fakat bu sezon terim özelinde yazılanların en az 3/4'ü terim'i eleştirmek için yazılan entry'ler. kalan 1/4'lik kısımdaki entry'ler ise hocanın geçmişine saygı duyulması, eleştirilerin bu doğrultuda uygun üslupla dillendirilmesi gerektiğini ifade eden yazılar. genel hatlarıyla elbette.

  eleştiriyi hak edene hak ettiğini veren ve verecek olan ortam.
 • 13479
  fatih terim eleştirenin de, fatih terim destekleyenin de derdinin galatasaray'ın iyiliği olduğunu idrak etmesi gereken çok fazla yazara ev sahipliği yapan sözlük. ama bundan da büyük problemimiz bunların ifade edilme şekli.

  eleştirenin "düşman", destekleyenin "fanboy" şeklinde ifade edilmesi sonucu, okuyana hiçbir şey katmayan ve sadece içinde saldırı bulunan entry çöplüğüne dönmüştür sözlük. herkes kendi haklılığını kanıtlama ve farklı düşünene laf sokma çabası içerisinde. kötü giden futbol takımı sebebi ile üsluplarda çok ciddi sıkıntılar var. entry kaliteleri de haliyle düşüyor. dün 4 aralık 2019 galatasaray tuzlaspor maçı sonrası bu sözlükte bir futbolcuya "spastik" yazıldığını gördü bu gözler.

  galatasaray'ın problemlerini, "fatih terim düşmanları vs fatih terim fanboyları" savaşının galibi çözmeyecek. keşke buraya girdiğimizde saha içi veya saha dışı, sağa sola laf sokmadan yazılabilmiş çözüm önerileri okuyabilsek. tamam, sürekli tez çalışması gibi entryler okumak gibi bir beklentim yok ama bu kadar gerginlik de fazla gibi. galatasaray ne kaoslardan ne başarılarla çıkmıştır, unutulmamalı.

  ne demiş en birinci saygıdeğer first ladymiz;

  https://gss.gs/zgm.jpg
 • 13480
  eğer terim ile bir kaç mağlubiyet daha alırsak ''arkasına aldığı güçlerle başarı sağlayan t.direktör'' yorumları yapılır mı diye merak ettiğim sözlüğümüz. haluk ulusoy, mehmet ağır edebiyatı da yaparsınız belki ? sonra millet laf söyleyince de ''biat etmişsiniz, sorgulamıyorsunuz ühü ühü'' diye entry girersiniz artık.