• 13259
  (bkz: 25 ağustos 2019 galatasaray konyaspor maçı)
  (bkz: #2743627)

  şu kafa yapısı yüzünden galatasaray sözlük'ten nefret eder hale geldim.

  yahu kardeşim takım bok gibi top oynuyor, kalite açısından ligin en değerli takımı 2 hafta 1 puan almış, hoca 2 senedir kötü futbol ve rakipsizlikle, bireysel başarıyla şampiyon olmuş ve avrupa'da rezalet maçlar çıkartmış, en önemlisi takıma bir hüviyet kazandıramamış ama eleştiri gelince hemen fatih terim düşmanı.

  hadi oradan bee, esas bu kafa yapısındaki insanlar galatasaray düşmanıdır.

  bizim için aslolan galatasaraydır, başka hiçbir şey değil.
 • 13261
  özellikle son 2 senedir transfer politikasındaki hatalardan dolayı herkesin kurulu vaziyette olduğu sözlük. hazırlık maçlarındaki kötü futbol, 2 haftadır gelen puan kayıpları, yanlış teknik kararlar, gibi bir sürü etken var sinirli olmamızda. ancak ne kendimizi ne kulübü yıpratalım. önümüzdeki 3 hafta çok kritik. sonrasında da derbi maçımız var. derbi öncesi moralli vaziyette olmamız lazım.

  erken eleştiriler bizi yıpratıyor. kayseri, kasımpaşa ve malatyaspor maçlarından güzel puanlar toplayıp moral tazelememiz lazım. bizim desteğimiz olmadan olacak bir şey degil bu. sinerjimizi bozmayalım. derbi maçı sonrasına kadar sinirimizi, kederimizi içimize gömüp sabredelim. tek ricam bu. sonrasında yine de başarılı olamazsak, gerekeni her mecrada uygun uslupla dile getirelim beraberce.
 • 13263
  son zamanlarda iyice ayyuka çıkmış, 2 aynı içeriğe sahip, bomboş entrylerin girildiği sözlük.

  1. x futbolcuyu beğenen/beğenmeyen futboldan anlamıyordur onla muhabbet etmeyin.

  2. y futbolcu turnusol kağıdıdır. onu beğenen/beğenmeyen futbol cahilidir. gitsin pinpon izlesin.

  şu tarz entry giren yazarların tamamına sormak istiyorum. siz kendinizi ne sanıyorsunuz amk.

  beğendiğin oyuncuyu övecek misin? efendi gibi öv git. beğenmediğini eleştirecek misin? efendi gibi eleştir git.

  bu tarz entrylerin ne sözlüğe ne okuyana katkısı olduğunu düşünmüyorum diğer yazarlar için tahrik unsuru içmekten başka.

  mesela sözlükte eleştiri içerikli/negatif içerikli yoğun entry girdiği için ara ara başlığı altında eleştirilen kazansever‘den örnek vermek istiyorum. eleştirdiği veya övgü yaptığı yüzlerce entrysini okumuşundur sözlüğe üye olduktan sonra ama bu yazarımızın ‘şunu beğenmeyende ne biliyim’ tarzı entrysini okuğumu hatırlamıyorum. bakın yazmamıştır demiyorum, hatırlamıyorum. belki arada bir iki oda yazmıştır ama adamın tarzı bu değil.

  hatta eleştirmeme rağmen arasam baksam isyan edip ben de yazmışımdır. benim isyanım bunu yazıp duranlara.

  bu yakındığım entry içerik türünü kendisine tarz edinenler var. moderasyonun bu konuda da uyarıları olması gerektiğini düşünüyorum. yoksa yakın zamanda sözlüğümüz futbol dehası küçük arrigo sacchilerle dolacak.

  not : kazansever örneği sabah ismini sol framede gördüğüm için verilmiştir. kendisi isterse entrynin o kısmını kaldırabilirim.
 • 13264
  toparlanmasi gereken sözlük. rakipler şimdiden havaya girmiş durumda hakikaten benim bu sezon fenerbahçe şampiyonluğu izlemeye dermanım yok. ben de bir çoğunuz gibi galatasaray maç kaybettiğinde moralim düşüyor, tv programlarına bakmıyorum, twitter'a nadir giriyorum ve burada ki kötü, negatif hava en kötüsü.

  evet durum iç açıcı değil ama unutmayın daha zor durumlardan geri döndük.
 • 13265
  puan kaybı yaşanan veya kötü futbol oynanan her maç sonrası takıma ve/veya teknik ekibe eleştirilerin yapıldığı güzide platformumuz. her eleştireni rakip takım taraftarı, galatasaray düşmanı ilan edenleri gördükçe üzülüyorum. eleştiriye tahammül, eleştirirken kullanılan üslup, bunlar önemli şeyler.
  takım kötü futbol oynadığı için oyuncuları veya fatih terim'i eleştirdi diye kimse hain olmaz, olmamalı. dahası, insanlar diagne'yi, belhanda'yı sevmeme hakkına sahipse, fatih terim'i sevmeme hakkına da sahip. oynattığı futbolu, kişiliğini sevmeyebilir, bu gayet doğaldır.
  örneğin mariano formsuzken kendisine söylenmeyen söz kalmıyor ama fatih terim formsuz olduğu için hakkında olumsuz bir şey yazanın tez kellesi vurula gibi bir durum söz konusu. bu olmaz, olamaz. herkes, üslubunca eleştirilir, eleştirilmelidir. bu sözlük biraz da bunun için var.
 • 13266
  moderatörlerin çok acil müdahale etmesi gerekiyor sözlüğe.
  her puan kaybında adeta burayı çöplüğe çeviriyorlar.
  bizim her şampiyonluğumuz, içimizdeki ve dışarıdaki düşmanlara karşı alınan bir zafer olduğu böyle böyle daha iyi anlaşılıyor. entrylerde futbol görüşlerine dair hiç bir yazı yok. örneğin (bkz: selçuk inan)'a yazılan tüm entrylerde sadece yaftalama var başka hiç bir şey yok.
  dün ki kadroda yapılabilecek tek hamlelerden biriydi ve oyuna 86 da girdi adam. ne yapabilir seken topa karambole ne yapabilir sadece soruyorum.
  selçuk inanı sevebilirsiniz sevmeyebilirsiniz şahsi bakınız tekrar söylüyorum şahsi probleminizdir. gidip adamın sosyal medya hesaplarına yada şahsi hesaplarınıza yazabilirsiniz fakat burası insanları en ağır derecede eleştireceğiniz bir yer değil burası böyle bir sözlük değil. ha galatasaraya düşmanlığı olanlar için ayrı..
  bu hafta selçuk haftaya muslera bir sonraki hafta fatih terim bizim içimizde böyle düşünceler oldukça biz bunları görürüz.

  fatih terim başlığı altına bir girdim ki allahım neler yazmışlar.
  arkadaş bu çok nettir her 5 yılda 3 şampiyonluk yaşarsan net çok başarılısındır. bu sayı 4 olursa mucizedir ama her yıl şampiyon olacağına inanan varsa gitsin sırbistan liginde partizan yada kızılyıldızı tutsun ki onlarda bile sadece 1 tanesi her yıl şampiyon olmuyor. böyle afedersiniz saflık olabilir mi ? her yıl şampiyon olmak için elbette ki yola çıkılır hazırlanılır kupalar istenir ama sezon sonunda olmadı diye insanları, takımı, bu ruhu yerden yere vurmak nedir ?
  ki zaten medya, tff ve diğerleri bizi harcamak için ellerini avuşturuyorken bizim bunlara malzeme vermemiz ne kadar mantıklı.?
  bir de ligin 2. haftasındayız beyler.. 2. haftasıııı..!!
  yapmayın etmeyin lütfen..
 • 13267
  eski ve aktif olmayan yazarların bir anda ortaya çıkmaya başladığı sözlük. son 1 yılda ilk defa gördüğüm yazarlara bakıyorum 2.-3. nesil çıkıyor. hepsi karar verip aynı anda mı döndü sözlüğe acaba yoksa hesapların kullanıcıları mı değişti bilemiyorum. çünkü girdikleri entryler insanı bu şekilde düşündürüyor.
 • 13268
  ilginç oyuncu övme kriterlerine sahip yazarlar barındıran sözlük.

  kendilerini güzel kandırıyorlar. bir adım ötesini görebiliyorum.

  vasatistan'da bir gün:

  - maçı izlemedim ya, x nasıl oynadı?
  + abi hiç fena değidi, boşa eleştiriyorlar
  - hadi be, anlatsana...
  + abi sahaya çıktı yürüdü, top ayağına değdi, biraz da koştu
  - e müthiş bir şey bu, kazık yememiş gibi davranabiliriz o halde
  + tabii canım. hem birlik olalım abi. bir olalım. bir araya gelelim. olay ciddi yani. #kenetlengaasaraylı diyelim, hiç kimse suçlu değilmiş gibi davranalım
  - herhalde oğlum. 2 sene şampiyon olmuşuz. kadro otursun oyun gelişsin diye bekleyip ne yapacağız. bir olalım birlikte olalım kaos var gibi davranalım
  + çok haklısın abi. bol şekerli bir çay içelim mi?
 • 13269
  gerici kontra entryleri ile meşhur bir sözlük olmaya doğru evriliyor.

  misal; başlık: muslera

  örnek entry: yan toplarda çok zayıf kalıyor ve topu oyuna sokma konusunda 8 senedir gelişim gösteremedi.
  kontra entry: efsanemizdir, size zapata müstehak.

  misal başlık: fatih terim
  örnek entry: 2 sezondur oturtmak istediği oyun sisteminde eksiklikler olan hocamız.
  kontra entry: prandelli sevenlerin üşüştüğü başlıktır.

  adeta küfürsüz bir ekşi sözlük oluyoruz.

  bir gözlemimdi, dile getireyim istedim.
 • 13270
  örnek vereceğim ayağına hala alenen düşman olduğu insanlarla ilgili karalama örneklerini veren inanılmaz zeki insanlara sahip topluluk. çakal demek isterdim de şimdi bize kopek dedi diye çıkan bir kaç arkadaş olabilir. malum, kendileri tüm art niyetleri ile kafayı taktıkları kişilerin hata yapmasını bekleyerek en ufak bir olayda eleştiri yapar, sen bu art niyeti farkedip bunla ilgili karşı bir düşünce belirtir ya da art niyetin nasıl alenen yapıldığını söylersen bizi linç ediyorlar.
 • 13271
  gün geçtikçe antu'dan eserler görülmeye başlanmış sözlük.

  hocayı eleştir, hop sol tarafta "fatih terim düşmanlığı".

  oyunu eleştir hop sol tarafta "2 yıldır futbol oynanmaması".

  bunları yazarken mantık çerçevesinde fikir beyan eden arkadaşları tenzih ediyorum ama bazı cevaplar:

  "size prandelli mustehak", "liverpool, city izleyip gelmeyin".

  be adam, hadi biz city liverpool izleyip, pep, kloop görüp de geldik.

  sen kendi ligini de mi izlemiyorsun.

  son haftalarını çıkarırsan ,2 senedir başakşehir'in hücum planı senden iyi mi değil mi? sürekli hareketli, alan değiştiren adamlar, hızlı ve seri paslar flan.

  bizim takıma yaşlı deniyor da başakşehir de 38'lik emre, 35'lik robinho-mossoro ve epureanu, mahmut, clichy gibi adamlarla oynadı o oyunu.

  o başakşehir'i kloop mu yönetti, pep mi?

  polyanna'dan geçilmiyor maşallah.