• 13246
  45 dakika vasat üstü oynayan rakip takım futbolcusu övmek için yer arayan, kendi futbolcusunu gömmek için bahane arayan yazarların da bulunduğu sözlüğümüz. yok fenerbahce şampiyon olmuș, yok bu seneyi oynamaya gerek yokmuş. yok türüç harika oynuyormuș, emre mor'da ışık yokmuş. olumsuz haber çıkarmak ve ben demiştim demek kimisinin karakterine işlemiş. yalnız işin ilginç yanı bu tavırda olan kişiler, yazarlara alakasız başlıklar altında taraftarlık değerlendirmesi yapan, kimin galatasaraylı kimin olmadığına karar veren kişiler.

  daha ligin başında takımına güvenmeyen ve nevrotik şekilde rakip takımları öven (teknik ve taktik değerlendirmeleri kastetmiyorum tabii ki) yazarları anlamıyorum. galatasaray'a güvenin. daha yarım saat maça çıkmamış oyuncuyu yermek yerine destek olunmalı. rica ediyorum, bu kadar sorun varken bir de birbirimizle uğraşmayalım.
 • 13247
  çok hararetli tartışmaların ara ara döndüğü yer. herkese hak veriyorum, malesef takımımız her şeyin dört dörtlük olduğu, gelenin gideni aratmadığı, herkesin profesyonelce işini yaptığı bir yer değil. ülke coğrafyası üzerindeki her şey gibiyiz, potansiyelimiz yüksek, dirayet gösterdik mi bir şeyleri yapabiliyoruz hem de iyi bir şekilde. ama ne yazık ki sonrasını düşünmüyor, rehavete kapılma handikapı yaşıyoruz. ben merak ediyorum, acaba fatih terim bu sezon şampiyon olamazsa sözlük yazarları ne düşünecek? galatasaray her zaman şampiyonluğa oynar, her zaman şampiyonlar liginde bulunur ve gruplardan çıkma hedefi koyar kendine. ama dünya üzerinde bütün büyük takımların bile bunu başaramadığı yerde biz bu dezavantajımızla nasıl yapabiliriz ki? jürgen klöpp'lü liverpool bile 3-4 senede anca bir kupa kazandı. o kadar övülen, o kadar beğenilen ve en iyilerinden birisi denilen o takım. şampiyonluk gelmediğinde elbette başarısız olacağız, bunu da dillendireceğiz, ancak asıp kesmek, başarılı geçen onca seneyi yokmuş gibi saymak da neyin nesi? bu sezon şampiyon olamazsak, istersek 85 puan bile toplasak yine eleştiriler gırla gidecek, ama dozajı artacak. mustafa cengiz, fatih terim, abdurrahim albayrak, bilmem kim hepsi hedefe oturacak. hem ısrarla bir sistem kuralım, o sistemi senelerce devam ettirelim, gerekirse bu yolda fedakarlıklar yapalım diyoruz, ama gidip yine en başa dönüyoruz. planlama aşamasında ilk günden en tepeye ulaşan kim var ki? liverpool'un örnek gösterdim mesela, manchester city de guardiola ile böyle. onlar da ilk sezonunda şampiyon olamadılar. aynı guardiola bütün kupaları topladığı 08-09 sezonunda ilk iki lig maçında bir puan alabildi ve bir gol atabildi sadece.

  bu yolda puan kayıpları elbette olacaktır, iyi futbol da zaman alacaktır. inanın takımın bütün yetkilileri bizim kadar, hatta daha fazla üzerinde duruyor bunun. transfer yapacağız mesela, monaco her seferinde yeni bir istek çıkarıyor. diagne satılacak, adam 5 milyon euro yıllık istiyor. yabancı sınırının sürekli demokles'in kılıcı gibi üzerimizde sallanıyor. bu gibi handikaplarla da mücadele ediyoruz, bunun bilincinde hareket etmeliyiz. birbirimizle yoktan yere kavga ediyoruz, sebebi ufak tefek şeyler. herkesin bu takımın iyiliğini istediğine eminim, ama herkesin yapıcı eleştiri ve anlayış gösterdiğinden değilim. fenerbahçe iki maç kazandı diye şampiyon olmadı, biz de daha bir maç kaybettik diye kaybetmedik bu şampiyonluğu. bunlar olacak şeyler hep.
 • 13249
  dünyanın en iyi niyetli insanlarının toplanmış olduğu güzide sosyal ortam.

  (bkz: #2742282)

  yukarıda belirttiğim giriyi oluşturduktan sonra başlığımda izdiham olması beni çok etkiledi. yazılanları okurken de gözlerim doldu fakat bu kez mutluluktan. :)

  aylardır saf bir sevdanın peşinden koşup, biten ilişkimi geri toparlamaya çalışmamda ve devamında oluşan hüsranlarda hep en içten duygularıyla bana akıl vermeye çalışan tüm sözlük yazarlarına teşekkür ediyorum.
 • 13250
  haddinden fazla rakip takım övücülüğü yapılan ortam..
  yahu tamam biz de sağduyulu ve objektif rakip analizleri yapmaya gayret ediyoruz ama mesela bir rakip oyuncu iyi bir maç çıkarmışsa, o gün başlığının altında da 2-3 kişi bunu dile getirmişse; e artık bir zahmet bunu devam ettirme!

  heralde fb’nin her sene düşmeye oynayacağını sanıyorduk ki, kazara 2 maç kazandılar diye *ndan beri fb takımını ve futbolcularını övmekten helak oldu yazarlarımız.. yapmayın yahu; burası objektif yorumların yapıldığı ama taraflı bir ortam.. galeyana gelip kitle halinde rakip övücülüğü yakışmıyor!