• 13056
  hazırlık maçları dahil herhangi bir maç kaybında uzak durulması gereken sözlük. çünkü bir maç kaybedildiğinde, onu bırakın farkla önde olduğumuz bir maçta bildiğin dümdüz rehavetten gol yendiğinde dahi burası nefret sözlüğe dönüşüyor.

  19 temmuz 2018 tarihinde rb leipzig ile oynadığımız maçta takımımız 3 dakikada 3 gol yedi. üçü de saçma gollerdi. marcao'nun net hatası olan bir gol de vardı. ismail'in net hatası olan goller vardı. maça bakıyorum, ilk maçımız. ucunda hiçbir şey yok. yani emirates kupası gibi bir şey de değil bu hazırlık maçı. bildiğin dümdüz iddiasız hazırlık maçı. üstelik takım bu maçın ilk yarısını güzel sinyaller vererek oynamış.

  hatalar oluyor, 3 gol yiyoruz. maç da 3-2 bitiyor. somut gerçeklere bakalım:
  sezon boyunca belki süre almayacak adamlar bu maçta forma giydi.
  sezon boyu 11 oynayacak seri bu maçta forma giymedi.
  belhanda yok.
  diagne yok.
  feghouli yok.

  bahsi geçen maç 3-2 bitti. yeni transfer babel 2 gol attı. bunu kutlayan yok koca sözlükte neredeyse. ya şu hatalardan sonra marcao'yu alıp bir meydana ışınlasak forma imzalatmak için sıraya girecek insanlar elinde klavye patata patata nasıl bir eleştiri açlığı çekiyorsa yardırıyor.

  işin kötüsü, niteliksiz eleştiri. tekniğe, taktiğe dayalı hiçbir şey yok.

  çok sevdiğiniz dostum kaideyi taciz eden istisna, ki kendisi de isterse doğrular, marcao için "arada uyur ama iyidir" demişti. kendisi tabii daha uzun yazmıştı bunu. bugün ne oldu? marcao uyudu.

  nerede uyudu? hazırlık maçında.

  hayırdır beyler ya, bu adam ile afrikalı servet çetin değil miydi geçen sezon şampiyonlukta pay sahibi olan, yenilen gol sayısını aşağı çeken? insaf be.

  hatayı yaptığı yer hazırlık maçı. geçen sezon da hataları vardı. yine olacak. çok ağır konuşmak istemiyorum da, ne istiyorsunuz siz ya? 4 milyona alalım, genç alalım, potansiyelli alalım ama anında da hatasız oynasın? yok öyle dünya. yok. olmadı. olmayacak.

  ne luyindama afrikalı servet, ne marcao boş bir futbolcu. yani çok korkuyorum yarın seri bir kötü pas atarsa afrikalı ayhan akman olacak diye. bu sözlükte bunu da göreceğiz. öyle veya böyle bir maçı kötü oynayacak. ve eleştiriler "bu maç kötüydü, haftaya daha iyi olacaktır" şeklinde olmayacak. "bilmem ne yaptığımın bilmem nesi afrikalı ayhan akman" tadında olacak.

  çekin vurun paşalar, elinizin altındaki de modern zamanların silahı sonuçta.
 • 13057
  olumsuz bir sonuçta ortalığın yangın yerine döndüğü sözlük. bu durum beni çok rahatsız ediyor.

  ağızlarından nefret ve mutsuzluk eksilmeyen kişilerin gerçek hayatlarında nasıl olduğunu gerçekten merak ediyorum. yani beyler - bayanlar hayata da böyle bakıyorsanız yazık sizlerle gerçekten yoruyorsunuz insanları.

  boşverin beyler, galatasaray bugün kaybeder yarın kazanır ama mutsuzluk ve huzursuzluk üzerine hayat kurmayın.
 • 13058
  yangıncı taraftar diye nitelendirilen bir kısım arkadaşların herhangi bir mağlubiyetimizde* tüm oyuncularımıza çöp muamelesi yaptığı güzide sözlük.

  gerçekten bıktırdılar artık, engellemek falan çocuksu tepkiler şeklinde geliyor bana, kaldı ki engelleseniz bile o negatif aurayı sol framedeki başlıklara bakarak hissedebiliyor insan.

  fena gıcık oluyorum şu yangıncı tiplere, öyle böyle değil.