• 13023
  özellikle son 2 yıldır hemen hemen her oyuncusunu çöp ilan eden sözlük. 2018-2019 sezonunda belhanda, feghouli, muslera en çok eleştirilen yabancı oyuncularımız oldu. devre arasında transfer ettiğimiz luyindama, marcao, diagne için kazma dendi. herhalde eleştirilerden nasibini bir linnes almadı. ve bu adamlar bizi şampiyon yaptı. onyekuru ilk birkaç maçta çöp ilan edilmişken, bu sezon formamız altında en fazla gol atan oyuncu oldu ve büyük maçları da boş geçmedi.

  24 mayıs 2019 sivasspor galatasaray maçı ile de sezonu kapatırken bu sefer de genç oyuncular nasibini aldı. seneye takımımızda kalsın diye can attığımız onyekuru bu maçta ikinci yarı oyuna girdi ve bir varlık gösteremedi. çünkü toplama bir takım çıkartılmış, üzerinde hiç düşünülmemiş ve çıkın oynayın denmiş. bu takımda da yunus iyi oynayamayınca 2. ligde başarılar deniliyor. gerçekten muazzam yorumculuk. ismail 4. gole kadar sofascoreda en fazla puan alan oyuncuydu, 4. golde yaptığı hata çok acemice ama ilk golden başladık gömmeye. bu kadar şımarıklık da bir yere kadar ama. kimseyi beğendiremiyoruz. ben artık sahada oynanan oyundan çok, kötü oynayan birini eleştirmekten keyif aldıklarını düşünüyorum. tamam bu maçta keyif alacağımız bir oyun yoktu ama her maç yapıldığı için gına geldi artık. eleştiri iyidir, seni geliştirir diye kim demişse canavar yarattı. insanlar artık her şeyi eleştirmeye başladı. durduramıyoruz.
 • 13024
  narsist yazarlara sahip platform.

  sanki herkes kendi hayatında sürekli ciddi, her yaptığı hedefe ulaşsa bile ciddiye almaya devam eden, her işi mükemmel yapan kişiler.

  ya ben kendi işimde hedefler tuttuğunda ayın son günü rahat takılıyorum, arkadaşlarımı da rahat bırakıyorum. takım da şampiyon olmuş, tüm hafta idman dışında her şeyi yapmış, çok hakettikleri şekilde eğlenmiştir.

  siz de keyfini çıkarın şu günlerin. kafayı mı yediniz, çizdiğiniz yangıncı profil yüzünden biz herşeyi ciddiye alırız narsizmi içerisinde misiniz anlamadım. biraz mutlu olmayı deneyin.
 • 13025
  sosyal medyanın her mecrası gibi yeni nesilden arkadaşları barındıran sözlük.

  bu neslin şımarıklık, kusursuzluk isteği, tatminsizlik, herkesten çok bilmek gibi karakteristik özellikleri çok baskın olduğundan diğer arkadaşlar bu durumdan rahatsız oluyor.

  o kadar çok bilirler ve takip ederler ki altyapı oyuncularımızı prestij maçında göremedikleri için isyan ederler. diğer yandan altyapı takımlarımızın kendi liglerinde şampiyonluk maçları olduğundan bile haberleri yoktur. bütün sezon boyunca izledikleri altyapı maçları biri geçmez ama kendilerini altyapıdakileri görmekten teknik direktörümüz alıkoymuş olur.
 • 13026
  sadece galatasaray taraftarına ait bir platform olmasına ragmen, kendi futbcusuna rakipten daha çok gömen bir yer. ben buralarda çok eski değilim o nedenle eskiye dair bir güzelleme yapamam. galatasaray'i seviyorum, yenildiğinde üzülüyorum, maç izlerken yeri geliyor küfür de ediyoruz. ama yazarken küfür etmek, nefret kusmak nedir. herhangi bir futbolcumuz için ki buna başka takım oyuncuları da dahil çöp kelimesi ne çirkin bir tanımlamadır. lafa geldi mi gs futbolcusu efendi olmalı ama taraftarı önüne gelene nefret kusabilir, bir insana ya da herhangi bir canlıya yakistirilmasi iğrenç olan çöp kelimesini kullanabilir. taraftariz ya biz her şeyi yapabiliriz. geçen hafta sampiyon olmuş bir takımın formalite maçı sonrası bile yangın yerine dönüyor. biraz empati, biraz saygı gerekiyor yazilanlarda.