• 11710
  siyasilerin spora müdahil olduğu ve sporun siyasetin bir parçası haline geldiği yerde siyasetten uzak durmak gerçekleri gizlemek veya görememektir. hiç bulaşmak istemesek de siyaseti yok sayamıyoruz. burada herkes aynı takımı destekliyor olsa da tuttuğu takımın geleceğinin yok edilmeye çalışılmasını fark edemeyenlere vaziyeti göstermek gerekiyor.

  ohal notu: ak klavyeli arkadaşlar yurt dışında yaşıyorum. boşuna cimer, bimer, egm v.b. iletişim kanallarında vaktinizi harcamayın. :(
 • 11711
  tum siyasi tartismalarin yasaklanmasinin asiri sacma oldugu olusum. mactan bir gun once akp baskani erdogan kalkip basaksehir i destekleyen aciklama yapiyorsa ben bunu sozluge tasirim, akp'ye lafimi da cakarim.

  bunlari saklamak, halinin altina supurmek kotu niyetli bir yaklasimdir. ulkenin dort bir yanini ele gecirmis bu mafya olusumu simdi futbola el atmaya calisiyor, bu da bu sozlugun var olus amacini dogrudan etkiliyor. bu durum kadar normal bir durum yok bunu konusmak icin.
 • 11712
  siyaset spora girmemiş, sporu resmen ele geçirmişken ve bir iktidar takımı alenen şampiyon yapılmak istenirken bu sözlükte elbette siyaset de konuşulur. her şey güllük gülistanlık ve olması gerektiği gibi gitse kimse bu toplara girmez ama siyaset sporu gırtlağından tutmuşken bunu konuşmayalım demek bana samimi gelmiyor.

  tevfik fikret'in kulübünde gerçekler söylenir. memleketin siyasi erkleri galatasaray'ın önünü kesip her türlü saldırıyı mübah görüyorsa biz de bunu dillendireceğiz.
 • 11713
  yahu burası endoplazmik retikulum sözlüğü olsa diyeceğim ki, siyasetin ne işi var. ama işte galatasaray sözlük yazarlarıyız.

  sırf bürokrasiyle arası iyi diye dursun aydın özbek galatasaray başkanlığı yaptı. destek gördü üyelerden kaç kez. sırf bürokrasiyle arası iyi diye. biraz direksiyonu farklı yöne çevirdiğinde kulüplerin başına neler geliyor. sineye mi çekeceğiz bunları.

  her şeyi geçtim, bildiğin bir siyasi partinin takımıyla şampiyonluk yarışının içindeyiz. daha ne yapmaları lazım, formayı giyip kendileri mi oynasınlar. gerçi yapmadıkları şey de değil hani.

  bakın, sözlüğe girip sadece galatasaray konuşmak isteyebilirsiniz. inan edin ben de çok istiyorum ama bu mevzuda muhattabınız galatasaray sözlük yazarları değil. muhattabınızı doğru belirleyin ne olur.
 • 11715
  ülkedeki futbolun yönetimi tamamen siyasi hale gelmiş, ülke tarihinin belki de en önemli referandumu önce federasyon baskanından tut da milli futbolcularına kadar iktidar lehine açık açık siyaset gütmüş, cumhurbaskanı bir maç öncesi köle robot haline gelen sempatizanlarına çağrıda bulunmus, ee herkesin de malumu ülke yönetimindeki her "atanan" da kendisine yalakalık etmek için hummalı bir yarış içerisine girmiş ama biz sözlükte futbola siyaset karıstırmayalım.

  allah allah, nasıl olacak acaba o iş? deve kuşu gibi kafamızı kuma gömüp tüm bunlar yaşanmıyormuş gibi mi davranalım?

  edit: akp'liyim diyemeyen de futbola siyasi tartışmaları karıstırmayalım diyor valla.
 • 11716
  "galatasaray türkiye'dir." denilen yerde ve siyasilerin futbola bu kadar müdahil olduğu yerde, siyaset konuşmayalım demek gerçeklerden kaçmak ya da gerçeklere göz yumalım demektir. propaganda ve sert üslup olmadığı sürece siyaset konuşulmasında bir sıkıntı görmediğim durumdur. filmlerden, kitaplardan, bilim ve sanattan konuşuluyor burada, siyaset hakkında da konuşabilir. yazılan çoğu yazıda da siyasi unsurların galatasaray'a etkisini yazmış arkadaşlar, bunda çokta bir sıkıntı görmüyorum.
 • 11718
  galatasaray sozluk yazarlari spora siyaset bulastirmiyor.

  siyaset araciligiyla emeklerimizi calmak isteyenlere karsi dik duruyor ve "biz size boyun egmeyiz, hepinizi de kenara not aliyoruz" diyor.

  siyaset konusulmasindan rahatsiz misin? ilk tepkiyi miting meydanlarinda sagda solda galatasaray'a bulasanlara vereceksin ki samimiyetin olsun.

  sevdigi takima karsi bu iradeyi gosteremeyecek, digerlerinin de gostermesinden rahatsiz olacaklar unutmasinlar, cimbom basi dik yurur.
 • 11719
  siyaset konuşulmamalı yazan yazarlarının bazıları ki ekini ayıramazken, bazıları da "yada" yazarak ya da demek istemektedir. yada, yoda'nın akrabası herhalde.

  mevcut cumhurbaşkanının ve birkaç zengin ismin üzerine başakşehir formasını zorla galatasaray sözlük yazarları geçirmiştir. cumhurbaşkanı, başakşehir yanlısı konuşmalarını galatasaray sözlük yazarlarından dolayı yapmıştır. o yüzden spora, sözlüğe siyaset karıştırılmamalıdır. yolsuzluk ve ahlaksızlık da kendimden biliyorum, yazarların yaptığı şeylerdir.

  oldu canım.
 • 11720
  sadece burada değil hiçbir yerde siyaset konuşulmasın.

  düşünsenize, mantıklı ve bilgili birisi karşınıza çıkıp kafanızdaki dünyayı yerle bir ediyor. paranoyalarınızı, sanrılarınızı kafanıza kafanıza çakıyor. bu olabilir mi? bireysel alana saldırı değil mi bu? nerede kaldı liberalizm? hani "herkesin görüşü kendine" idi?

  neyse.

  siyasal iktidar galatasaray'ın ümüğüne basmaya çalışırken hiç kimse fikri hür vicdanı hür galatasaray taraftarından mal gibi susup oturmasını beklemesin. hak aramak ne zaman ayıplanacak bir şey olmuş? kendinize gelin.
 • 11721
  siyaset futbola yansımakla kalmayıp içine kadar girmişse bu mutlaka eleştirilecek. bazı renkdaşlarımızın zoruna gitse de eleştirilecek. tabi eleştirinin dozu önemli. sözlükte siyasilere küfür ve hakaret olmamalı cümleler özenle seçilmeli.

  ancak galatasaray sözlükte futbol ve terör dışındaki siyasetin konuşulmasını ben de doğru bulmuyorum.
 • 11722
  her zaman galatasaray'ımızın haklarını korumaya çalışan renkdaşlarin düşüncelerini paylaştığı fevkalâdenin fevkinde oluşumdur.

  sen insanların gözüne soka soka siyasi gücünü kullanıp 100 yıllık bu kulübün hakkını gasp etmeye kalkarsan o zaman sana tepkisini istediği şekilde gösterir.
  buna da yerden göğe kadar hakkı vardır.