• 11373
  çok ilginç yazarlara sahip olan sözlüktür.

  sözlükte son gördüğüm bir yazarın başka bir yazara "futbol zekası fakiri" demesi. bu tarz yazıların dahası da var üstelik. yazarlar veya kimin kime yazdığı hiç önemli değil.

  tek merak ettiğim şey farklı fikirlere saygı duyulmaması.

  çok şey yazdım da sildim. yakışmıyor bu ülkenin vatandaşlarına böyle hakaretler, söylemler. daha yapıcı olmak daha güzelken üstelik.

  polyannacılık değil bu ayrıca. yapabileceğimiz bir şeyi yapmamaktan bahsediyorum. eğer ki bende yapıyorsam beni de uyarın düzeltelim. kazandırmaz bize bu.
 • 11374
  son zamanlarda forum tarzına evrildiğini düşünüyorum ve bu durum bana ciddi manada rahatsızlık veriyor.

  nickaltına 'hadi çık şuna cevap ver' gibi gayet format dışı ve seviyesi düşük bir üslubun rahatsızlık sanıyorum ki verdiği tek kişi ben değilim. (sadece bir örneği bu, bunun gibi düzinelercesi mevcut.)

  arkadaşım, fikrini mi beyan etmek istiyorsun? al eline gerekçelerini, ne demek istiyorsan sakince, mantıklı şekilde, anlaşılabilir bir türkçeyle ifade et. bir yazardan cevap mı bekliyorsun? mesaj gibi bir özelliğimiz var sözlükte. aç ortadan sor hesabını(!).

  sokak ağzıyla nefret kusmak, hedef göstermek, prim yapmak istiyorsan yallah twitter'a! kimse kusura bakmasın. burada yazarsan sorumlulukların var. her kafanıza estiğinde buraya gelip kusamazsınız!
 • 11375
  sezon ortasında yabancı hoca getirip tutacağını uman yazarlar barındıran sözlük. daha önce örneği görüldüğünü sanmıyorum bu olayın...

  bunun anadolu takımlarından türk topçu alıp tutmasını beklemekten bir farkı yok gibi...

  şuan bu takımı toparlayacak tek isim efsanemiz fatih terim'dir diye düşünüyorum. takımdaki oyuncu karakteri de tam olarak kendisine uygun...
 • 11377
  an itibariyle tudor'la yollar ayrıldı haberleri çıkıyor. sırf terim boşta diye zorla adamı gönderttiniz, hepinizin gözü aydın.

  şimdi, tudor yerine terim'den bir başkası geldiğindeki yüz ifadelerinizi ve hissedeceklerinizi merak ediyorum. aslında etmiyorum biliyorum.
  pişmanlık ve başarısızlık.

  umarım ben haksız çıkarım da başarılı olabiliriz ve siz pişman olmazsınız.
 • 11378
  tudorun gönderilmesinde emeği olan her suser in klavyesine sağlık.

  kangren hastalığının tedavisi mümkündür, fakat çoğu hastalıkta olduğu gibi bunda da erken müdahale zorunludur. vücuttaki dokuları besleyen atardamarların, bazı sebeplerle tıkanması ya da yetersiz hale gelmesiyle hayati işlevlerini kaybetmesine kangren denilmektedir.

  takımda gözle görülür şekilde tıkanan hatta yetersiz gelen noktalar vardı. buna çözüm bulması gereken kişi tudor dan başkası olamazdı. ama o da ne? çözüm olması gereken tudor hastalığa neden olmuştu. bu sebeple kangrene dönüşmeden uzvun kesilmesi yerindedir. dursun un seçimden önce gitmeye niyeti yok, o belli. bari mayıs ayına kadar bir şekilde soruna müdahale edilsin ki, hastayı öldürmeyelim.