• 12576
  bugünden itibaren yazmayı bıraktığım ve sadece okumaya başlayacağım platform. sebebi ise girilerin benim açımdan saçma sapan sebeplerden silinmeleri. genellikle niteliksiz entry kapsamında siliniyor. yunus akgün'ün 3 milyon euro edecek bir oyuncu olmadığını kendi başlığında belirttim ve bu da silinmiş şaşırmadım, yunus akgün'ün 3 milyon euro etmeyeceğini bu cümle dışında nasıl açıklayabilirim? illa dolaylı entry mi girmemiz gerekiyor anlamıyorum, girilerin devamlı silinmeleri artık kabak tadı vermeye başladı. yazar arkadaşlara bundan sonrası için başarılar diliyorum kendilerine allah sabır versin.

  edit: bu entry de her an silinebilir, görenlere hayırlı akşamlar dilerim.
 • 12577
  bir de şimdi siz o dönemde vitamindiniz yok agu diyordunuz yok şortla geziyordunuz yok liseli yok bebe gibi kelimeler kullanan yazarların arttığı sözlüğümüz.
  kardeşim bunu üstüme alındığımdan değil malum benim yaş 30a merdiven dayadı ama bu sözlükte 34 yaşında olup sizin bebe dediğiniz 20lik delikanlıdan daha kötü fikir beyan eden çok adam gördüm.
  lütfen kimseyi aşağılamadan, küçümsemeden, aklın fikrin yaşta değil başta olduğunu bilerek, başkasına hakaret etmeden yorum yapmanızı rica edeceğim sözlük. gerçekten bu tip yazılar gördükçe midemiz bulanmaya başlıyor.
 • 12579
  genel olarak futboldan anlamayan yazarlara sahip sozluk. futbolu sevmek ayri bir sey yorumlamak bambaska bir sey. 2008 - 2014 arasi pek boyle degildi. yeni yazarlar ile ilgili bir durum oldugunu dusunmuyorum hic kimse ustune alinmasin. devir degisiyor, insanlar degisiyor. ben ne zaman takim iyi oynuyor diye macin devre arasi sozluge girsem takim gomulmus oluyor. gercekten enteresan.
 • 12580
  nick altı yazılan ıq muhabbetini bir kenara bırakırsak*; ''kör bile görür-fark eder, sağıra anlatır gibi anlatmak lazım, görme engeli var kesin'' gibi ifadelerin sıklıkla kullanıldığı sözlük. sizi rahatsız etmiyor olabilir ama sözlüğü takip eden veya etmeyen kişiler bu tür ifadelerden haberdar olunca rahatsızlık duyuyor. ben de bundan ayrı değilim. daha dikkatli olunmasını temenni ediyorum.
 • 12581
  maalesef artık yazar alımlarında; emre utkucan gibi değil de, gerçek bir scout gibi çalışılmasının gerektiğini görmekteyiz. bazı arkadaşlarımızı daha sakin ve hem kendi içimizde hem de galatasaray'a dair noktalara daha saygılı olmaya davet ediyorum. buranın hep ekşi sözlük kaosuna dönmesinden korktum, aman diyorum ve tekrar dikkat çekmek istiyorum.

  hayata dair kin, nefret, sinir durumlarımızı buradaki entrylere aktarmayalım. çok yazmak bizi iyi bir yazar yapmıyor, bu işin yarışı yok. doğru yazalım, az yazalım, saygıyla ve sarı-kırmızı aşkla, galatasaray kalitesinde yazalım.
 • 12582
  bazı yazarların oyuncu ön yargılarını * galatasaray sevgisinin önüne aldığını üzülerek gördüğüm aile mekanı.

  özellikle bazı oyunculara bilenmişcesine, oyuncuların ilk hatasında başlıklarına girilen entryleri gördükçe üzülüyorum. maçın bitmesini dahi bekleyemiyoruz. şahsen ben burada en çok kötü eleştiri yaptığım oyuncunun bile bana lafını yedirmesini dört gözle bekleyerek izliyorum maçları. gurur yapamıyorum. hepimiz galatasaray'a aşığız arkadaşlar. aşkta gurur olmaz.
 • 12584
  maç günleri yazılanların maçların hangi dakikalarında yazıldığı göz önüne alınarak değerlendirilmesi gereken sözlük. x bir oyuncu maça çok kötü başladı diyelim maçın 15-20. dakikaları gibi herkes bugün kötü olduğunu belirtiyor. oyuncu devre sonuna kadar ise kendini toparlıyor. devre arası yazarlar sözlüğe baktığında "bu ne ya kardeşim iyi oynayan oyuncuyu gömmüş herkes, burda kimse futboldan anlamıyor" tarzı tepkiler veriyorlar. bu anlattığım senaryoyu iyi başlayıp kötü bitiren bir performans için de söyleyebiliriz. özetle insanlar bir oyuncu maç devam ederken o ana kadar gördüklerini yazıyor. daha sonra gelen arkadaşlarımız ise üzerine oyun oynandıktan sonraki süreci görüyorlar. hadiselere bu açıdan bakarsak daha iyi olur diye düşünüyorum.
  not: bu anlattığım durum bir oyuncuyu mimleyip körü körüne yapılan yorumları kapsamamaktadır.
 • 12591
  eskiden çok daha kaliteli ve teknik analizler olurdu, okur ve keyif alırdım. sözlüğe üye olmamdaki temel amaç da buydu zaten,uzun zamandır üye olduğum ekşi sözlüğün hızla yozlaştığı ortamdan kurtulup daha seviyeli spor tartışmalarının olduğu galatasaray sözlüğe üye oldum.
  zamanla teknik analizlerin ve teknik yorumların azaldığı, beğeni almak ve karmasını yükseltmek için yapılan yorumların arttığı bir sözlüğe doğru evrildi.
  karma olayını en baştan beri yanlış buluyorum, yazarların karmasının başkalarının beğenisi ile artıp azaldığı ortamda ister istemez entry girilirken beğeni güdüsü ön plana çıkıyor. karma olacaksa yazarların entry sayısı, sözlükte geçirdiği zaman, üyelik tarihi gibi değişkenlere göre olmalı ki bence karmaya hiç gerek yok.
  uzun analizler yapılmış teknik taktik içeren bir çok entry’i geçen haftanın en beğenilenleri arasında göremiyorum.
  örneğin tek cümlelik bkz içeren şu entry en beğenilenlere giriyor.
  http://gss.gs/2582588
 • 12593
  her tarzda yazan olduğu için aslında her tarzda entry de okunabilen bir sözlük burası. örneğin kaideyi taciz eden istisna'nın bir entry'sini görünce kahve yapıp sigara yakıyor ve öyle başlıyorum okumaya.

  ama benim yazdıklarım ise çok daha kısa cümlelerle kendimce yaptığım durum tespitleri ve goygoydan ibaret. ne yapayım? yazamam ki öyle. ne vaktim var o düzeyde takip etmeye, ne de takip etsem yorumlayabilecek bilgi ve kapasitem. eyyorlamam bu kadar.
 • 12595
  yönetimden bir kişinin bile, şöyle göz ucuyla dahi bakmadığı platform.

  bu transfer işi bu kadar zor değil arkadaş. bu dönemde* başta kaideyi taciz eden istisna olmak üzere, önünüze tabanca gibi santrafor koyan sayısız yazar var. richmond boakye, elvir koljic, gustav engvall vb. kaç tane oyuncu paylaşıldı. iki tane adam alacak ne vizyonunuz ne kabiliyetiniz var, bari açın bir bakın be kardeşim.
 • 12596
  son derece gergin yuvamız.

  kaybedilen maç zamanlarında yazarlar olarak direkt bir şeyler yazıyoruz, çiziyoruz, çıldırıyoruz falan ancak 2018-2019 sezonu ara transfer döneminin son günlerine yaklaşırken ve hala santrfor/golcü alınamamışken yay gibi gerilmiştir. patlamaya hazır bomba gibi. fırtına öncesi sessizlik gibi. yani acayip bir hava kokluyorum. başından beri çıldıranlar, hala sakin kalmaya çalışanlar ve yavaş yavaş niyeti bozanlar var.

  ya sabır. koskoca galatasaray, hem de elde oyuncu satışlarıyla birlikte bütçe oluşmuşken, hem de terim gibi bol hücumcu seven bir hoca varken bir tane forvet getiremez mi? ikinci yarının ilk lig maçında ya sabır dedik. ikinci hafta göztepe deplasmanına yetiştirememek nedir? bu nasıl açıklanır? ilk hafta ankaragücü yerine başka hangi takımla oynasak sıkıntılı geçebilirdi. sabır taşı olduk.
 • 12598
  şu okullar açılsa ve transfer sezonu bitse de biraz kendine gelse. kaynağı mabadı olan entryleri, twitter'da mabadından sallayanların açtığı yangın nedeniyle galeyana gelenleri, şunu bunu alamıyor musunuz diye işkembeden sallayanları, onun bunun karakteri, diksiyonu hakkında lüzumsuz entryleri okumaktan gına geldi kaç gündür. ne bir futbolcuyla ilgili bir analiz var, ne futbolla ilgili bir entry var doğru dürüst. mevcut yazılanların %90'ı niteliksiz çöp entry.

  millet neye saracağına şaşırdı yeminle.
 • 12599
  2018-2019 sezonu ara transfer dönemi'nin son günlerini yaşadığımız, birlik ve beraberliğe en çok ihtiyacımızın olduğu şu günlerde, ana sayfada ve ya sol framede yazarlar tarafından önerilen santraforların bir şekilde ön plana çıkartılması için bir şeyler yapması gereken platform.

  yağan kar tanelerinin üstünde santrafor profilleri mi olur, sol frame mi kilitlenir artık moderatör arkadaşların keyiflerine kalmış. bir şekilde dünya'da alan, pato, tetteh harici santraforlar olduğunu da yönetime hatırlamanın elzem olduğunu düşünüyorum. elvir koljic, richmond boakye, komnen andric, gustav engvall gibi niceleri laf arasında harcanıp gidiyor.