• 866
  https://twitter.com/...342409085071360?s=21

  ne olursa olsun böyle bir üslup ile paylaşım yapmaması gereken sosyal medya hesabımız. sözleşmesini uzatmayan mustafa kapı kadro dışı bırakılmıştır de geç. bu şekilde açıklama gibi yapınca çok yavan bir görüntü çiziyor.

  ayrıca mustafa kapı’ya da hiç kızmaya etmeye gerek yok. belki menajeri aklına girdi, belki merih gibi bir yol çizmek istiyor. hani diyoruz ya “galatasaray’dan büyük değil” vs vs. e bi zahmet sözleşme yenilemek istemeyen 17 yaşındaki çocuğun arkasından “karşı yakaya yolu var, 3.lige ne zaman düşer görcez” vs vs yazmaya gerek yok yani.

  edit: allah allah neden bu kadar ters düşmüş herkes anlamadım. belki ben yanlış düşünüyor olabilirim ama ben bu tweeti okurken “koskoca galatasaray 17 yaşındaki çocuğa bile sözünü geçiremeyen, bunu yapmadığı gibi bu durum galatasaray’ın canını yakmış o yüzden ‘yatılı kalmış da, biz önüne güller sermişiz bir dediğini iki etmemişiz de, emek verilmiş de’ acıtasyonlarını kullanmak zorunda kalmış, diğer yandan ise mustafa’nın ise hali vakti gayet yerinde” havası seziyorum. toplasan 2 maç oynamamış çocuğa bu kadar değer verecek abartıya gerek yok. ayrıca alt yapıdaki diğer kişiler için hiç de öyle olumlu bir yanı olacağını sanmam. gayet herkes aynı düşüncüler ile hayatına devam eder.
 • 867
  acilen mustafa kapı'dan özür dilemesi gereken hesap. "ağam kusura bakma bi anlık üzüntüyle böyle dedik" diyerek özür dilenmeli. arkasından veda mektubu yazılmalı, emekleri için teşekkür edilmeli ve tüm teknik heyetin göz yaşı döktüğü bir video eklenmeli.

  (bkz: seni buraya getiren yeteneğin burada tutacak olan karakterindir)

  kulübün verdiği emeklere ihanet etmiş birisi için yazdığı şeyler için eleştirilmemesi gereken hesap.
 • 870
  en doğru şekilde mustafa kapı hakkında bilgilendirici twit attıkları için teşekkür ettiğim hesap. neyin ne olduğunu öğrenmiş olduk.

  dümdüz kadro dışı bırakılmıştır diyip geçse yav niye kadro dışı kaldı düzgün açıklama yapsanıza diyip mustafa cengiz başlığına spam entry döşeyecek tipler gelmiş başlıklarda twitter hesabını eleştiriyor.
 • 871
  https://twitter.com/...342409085071360?s=21

  mustafa kapı'nı kadro dışı bırakıldığını ilan eden hesap. şahsen bu duruma çok sevindim çünkü futbol artık duygusallığı kaldırmıyor. zamanında ozan kabak için de aynısını demiştim. yönetimin ve teknik heyetin ders aldığını görmek sevindirici açıkçası.

  --- alıntı ---

  (bkz: #2570943)

  kulüp, sezon başlamadan önce "imzalamadan sana forma vermeyiz" deseydi bunların hiçbiri yaşanmazdı. böyle bir salaklık olmaz. arkadaş sen bu adamı oynatmasaydın bu sene değil 7,5 milyon, 2,5 milyon bile vermezdi kimse. sene başında konuşacaksın çocukla, tehditse tehdit. o zaman her türlü imzalatırdın. 18 yaşındaki çocuğun oyuncağı olduk kendi elimizle. büyük rezalet cidden.

  --- alıntı ---
 • 873
  kurumsal bir marka algısından bahsedenlerin, anlık hezeyanlarına yenik düşerek kişisel dille paylaşımlar yapılmasına sebep olduğu sosyal medya paylaşım hesaplarımızdan bir tanesi.

  https://twitter.com/...342409085071360?s=21

  sosyal medya hesaplarından bu tarz paylaşımlar, gündem yaratmanın "çığırtkanlıkla" eş tutulduğu ülkelerde gerçekleşir. 17 yaşındaki bir çocuğu ciddiye alıp bu üslupta açıklama yapan bir barcelona, bir real madrid, bir psg göremezsiniz. futbol dünyası mustafa kapı benzeri skandallarla doludur. ancak 115 yıllık camiayı 17 yaşındaki çocuğun absürdlüklerine muhatap tutarak bir açıklama yayınlarsan, yarın sponsorluk toplantısında hiç bir küresel markayı biz ulusal lideriz, global baş altı takımız safsatasına inandıramazsın.

  ülkenin her yanında sezilen kültürel yozlaşmanın güzide kulübümüze de sirayet etmeye başladığını da gösteriyor bir yandan mevcut olay. bugün ali koç'a her televizyona çıkışında ağlıyor diyenler (ki bence haklılar dünya da benzeri yok.) kendi meselelerinin kutsiyesinde samimiyetini ve objektifliğini kaybediyorlar. ama bundan çok daha üzücü olanı yapılan "iletişimsizlik odaklı iletişim üslubununda" bir kör alıcısının olması. "bizler" bu topal satıcılara rağbet ettikçe, onlarında bizi kör alıcı yerine koyması çok doğal.

  hayatta karşılaştığın her şey hak ettiğin kadardır.

  edit: imla.
 • 875
  https://twitter.com/...342409085071360?s=21

  olası eleştirilerin önünü tıkamak için gayet şeffaf bir şekilde mustafa kapı olayını açıklamışlardır. kimse kusura bakmasın ama 18 yaşında bir çocuk, kulübün karşısına menajerini dikip, yaşıtlarına göre hayli yüksek teklif edilen parayı beğenmeyecek kadar profesyonel olduysa bu açıklamayı göğüsleyecek kadar da profesyonel olmuştur. olamadıysa da 300.000 tlye burun kıvırması saçmalıktan başka bir şey değildir.
 • 877
  "son 3 yılı yatılı olmak üzere 2014 yılından bu yana galatasaray futbol akademisi bünyesinde, yetişmesi için emek ve değer verilen" bu yazıya gerek yok. şimdi insana kurumsallık nedir anlatmayın bana taraftar duygusu ise açıklama yapamazsın. açıklamayı eleştirmek kararı eleştirmek değildir. açıklamanın tarzını konuşuyoruz burada yoksa karar bence de doğru.

  https://twitter.com/...342409085071360?s=21
 • 878
  mustafa kapı'nın ayrılışına dair gayet yerinde bir açıklama paylaşılmış, kulübümüze ait twitter hesabı.

  böyle bir açıklama yapılmadığına ortalık yangın yerine dönüyor. yapılmasa niye susuyorlar diyoruz.

  öte yandan herkesin fikrine saygı duymakla birlikte kullanılan üslupla kurumsal kimliğin zedelendiğine ya da kurumsal kimliğe aykırı hareket edildiğine inanmıyorum.

  galatasaray, sıradan bir şirket değildir. kurumsal vaziyette hareket etmesi gereken konular vardır ancak bu konu onlardan biri değildir.

  mustafa kapı sürecinin tüm şeffaflığıyla anlatılması şarttır. 17 yaşındaki çocuk, galatasaray'ı reddediyorsa bu tüm çıplaklığıyla anlatılmalıdır.

  teknik heyet, oyuncu belirler. finans departmanı, hesaplarını kontrol eder. transfer komitesi, transfere girişir. bakın bu, kurunsallıktır.

  ama 17 yaşında menajer peşine takılıyorsa, sen ben gırtlağımızdan arttırıp forma bilet alırken bu 'çocuk', galatasaray forması giyip rüya yaşamak yerine profesyonelliği seçiyorsa,

  kusura bakmayın arkadaşlar bunun aynen böyle ilan edilmesi lazım gelir.

  mustafacım 24 yaşında 2. ligde görüşmek üzere. sen olmuşsun.
 • 879
  17 yaşında bir çocuğun belkide hayatıyla oynayan hesap. şimdi siz bana çok laf edebilirsiniz ama evladınızı koyun o çocuğun yerine ve öyle düşünün. ne yaparsa yapsın o özgür bir birey! galatasaray'daki kariyerine son verirsin olur biter! milyonlarca sosyal medya despotunun önüne nasıl atabilirsiniz bir çocuğu!! yazıklar olsun!
 • 880
  galatasaray ne hayir kurumudur, ne de darussafaka; 17 yasindaki senin one cikardigin cocugun teki menajerleri ile kulube rest cekiyorsa yerin dibine de sokarsin, kapi disari da edersin.

  bizler 17 yasinda nasil idik, bunlar nasil?

  belki hizaya gelir kurtulur. o kurtulmazsa onun sapsalligi yirmi gence ders olur, onlar kurtulur. turkiye'de binlerce mustafa kapi, bir tane galatasaray var.
 • 882
  https://twitter.com/...342409085071360?s=21 şu açıklamadan sonra acilen bir açıklama daha yapıp mustafa kapı'dan özür dilemesi gerektiğini düşünüyorum az bile demişiz sana diye. hiç kimse kusura bakmasın profesyonel hayat da demesin portakalda vitaminken gelip büyüdüğün kulübüne böyle davranamazsın varsa avrupa hedefin zaten kulüp kendi elleriyle yardım eder kimsenin de önünü tıkamadı daha önce. yetenek olarak fersah fersah üstün kimler geldi geçti de ismi unutuldu mustafa mı hatırlanacak? koskoca galatasaray kulübü kimseyi muhtaç değildir olmamıştır olmayacaktır da gidenin yolu açık olsun.
 • 884
  mustafa kapı hakkında ne yaşandıysa ilgili paylaşımda o söylenmiş. ne eksik ne fazla bir şey yazılmış. burada neyin yanlışlığı var anlamadım. olan şeyleri yazmak ne zamandan beri yanlış bir davranış oldu?

  hadi olaylar çarpıtılarak anlatılsa anlarım da herkes sözleşme imzalarken kendisi imzalamıyor ve taraftar bunu merak ediyorsa olanları şeffaf bir şekilde öğrenmek herkesin hakkıdır. bu açıklama olmasa bu sefer de neden bilgi verilmiyor diye eleştirilecekti yönetim.