• 686
  galatasaray'ın oturan oyun sistemi ile işleri daha kolaylaşan ekip.

  galatasaray fatih terim etrafında istikrar yakalamaya başladı, finansal fair play gibi bir ayak bağı da bu sene çözülüyor. oynayacağınız şablon az çok belli.

  scout ekibimizin şimdiden önümüzdeki sezonun eksiklerini kapatmak için çalışması gerekli.
  tüm camia olarak da emre utkucan şef önderliğindeki scout ekibimize güveniyoruz.

  benim şahsi tespitlerim şu yönde, tabii ki sene sonunda oyuncu satabilirsek başka ihtiyaçlar da oluşabilir ama şuan elzem olan başlıca eksiklerimiz şunlar:

  kronik sakatlığı olmayan sol bek, açık konuşmak gerekirse ben tekniği de belli seviyede oldan zaman zaman sahte bek olarak da oynayabilecek bir bek oyuncusu istiyorum. ailoski'yi beğeniyorum, 10 numaralı forma giyen sol bek. geçmişte orta saha ve sol açık oynadığı için bir sol beke göre kreatif. tempo ve efor olarak da bu ligin üzerinde.
  meksika ligindeki kolombiyalı çocuğu da fena bulmadım, onun tarzı da fena değil, küçük dokunuşlarla istediğimiz kıvama gelebilir.
  scout ekibimiz bu mevkide doğru yolda görünüyor.

  bana göre bir diğer eksiğimiz; orta sahada iç oynayabilecek, çok iyi duran top kullanan, şutör, skora katkı verebilen, tekniği yüksek ve bunlara ek olarak solak oyuncu olması da daha iyi olur. filtrelenecek kriterler az çok belli.

  benim istediğim bir diğer oyuncu tipi ise sağ kanatta oynayabilecek ters ayaklı oyuncu.
  mahrez ve salah bunun dünya çapında örnekleri, ligimizde ghezzal baya baya iş görüyor. solak, teknik, orta kabiliyeti, uzaktan şut mümkünse dribling ve top saklama buradaki esas filtrelenecek kriterler olmalıdır.

  etebo'nun bonservisini almak pek mümkün değil gibi, hazır mısır piyasasına girmişken oradan alou dieng'i çözebilirsek baya iyi olur. çok yaman bir oyuncu, acayip sevdim.

  yerli ve alternatif olarak salih uçan'a çok sıcağım, aytaç kara'yı pek tutmuyorum ama o da alınacak sanırım, ne diyeyim ligde iş yapıyor yani.

  luyindama'nın durumuna göre stoper bakılacaksa, pasör olması ve geniş alanda kabiliyetli olması önemli, hızı da orada filtrelemek gerekli.

  tabii ki hepsinden öte yabancı sınırı seneye ne olacak?
  olası bir galatasaray şampiyonluğunda tutuşup 5 yabancı bile yapabilirler. irfancan'ı falan peşkeş çekmişken bunu kullanmak için gerekli lobiyi yapmışlardır. iddia ediyorum, gedson'u alabileceğimizi tahmin etseler 14 yabancıyı 16'ya çıkartmazlardı. allah'tan beyinleri yok da kendi topuklarına sıkıp duruyorlar.

  scout ekibimize çalışmalarında başarılar diliyorum, tabii ki esas alınacak olan teknik heyetin raporudur. ama ısrarla orta saha ve sol kanada tekniği yüksek solak oyuncu istiyorum :(
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!