• 585
  taraftar olarak kendilerinden önemli işler bekliyoruz.

  galatasaray ne zaman 100.000 euro'ya iyi adam bulup, faydalandıktan sonra 20 milyon euro'ya satacak? millet nereden buluyor fişek gibi adamları bu sektör için bedava denilebilecek sayılara?

  bir sektör düşünün ki böyle kar etme imkanı var. uzay, uçak, otomotiv hangi endüstride var böyle karlılık? futbolda var! ama galatasaray maalesef bunu değerlendiremiyor. üzerine gidilmeli. gelecek bu fikirde. her sene şampiyon olamazsın. her sene şampiyonlar ligine gidemezsin. gitsen de aldığın para devlerin yanında kuş kadar. türkiye liginden gelen parayla mı var olacaksın? vizyonun ne?

  bu işin üzerine gidilmeli. altın yumurtlayan futbolcular bulunmalı. sistem kurulmalı.
 • 586
  sözlükçe yapıp sözlüğe gelir sağlatabilecek ekip. sözlük yazarları olarak komisyon alarak yazar maaşı denen bir olguyu oluşturabiliriz. otsukarcı en zenginimiz olurdu sanırım. *

  şaka bir yana, galatasaray futbol takımı için çok çalışması gereken ekip. marcao ve luyindama gibi oyuncuları daha düşük bonservis bedelleri ile takıma katmaları bile bir başlangıçtır. umarım 25 yaş altına adam yiyen orta saha ve defansif forvet bulurlar.
 • 587
  sağlam menajeri yoksa bizim takıma genç oyuncu falan gelmez. öyle afrikadan 10 yaşında çocuğu alayım, altyapıda pişsin, takıma monte edeyim gibi şeyler hayal. onu geçtim, 18 yaşında yetenek diye getirdiğimiz son bonservisli adam ontivero herhalde. brumayı saymıyorum keza hiç de cüzi değildi gelişi.
  bu sözlükte yazılan her ismi eminim ki scout ekibi de biliyordur, aksini düşünmek saflık. kulüp çıkarına olması kimsenin umurunda değil, herkes cebine bakıyor. benim transferlerimizden şimdiye kadar anladığım bu.

  ne kadar komisyon o kadar topçu.