• 576
  finlandiya 5. liginden futbolcu bulsunlar veya afrika'ya kamp kurup topçu baksınlar demiyorum. devre arası hocam munir'i alabiliriz desinler, alexander ısak'ı hocaya önerebilsinler, sağır sultanın bildiği dejan joveljic'i hocaya önersinler. fatih hocanın gidip uefa youth league izleyecek hali yok. çünkü kafası sadece futbolda olamıyor türkiye'de.

  scout ekibi sadece 100 bin euro'ya 18 yaşındaki futbolcuyu bulmaya çalışmaz. fırsat transferlerinde de aktif rol oynamalılar. keşke marcao ve luyindama transferlerinde gösterdikleri başarıyı diğer pozisyonlarda da gösterebilseler.

  yaptıkları iki başarılı transfer ile gereğinden fazla övülen ekip.
 • 577
  marcao ve luyindama transferlerinde bir başarı yakaladıkları doğrudur ama benim için hala sınıfı geçebilmiş değillerdir. diyeceksiniz ki daha ne istiyorsun. benim kıstaslarıma göre ortada öyle abartılacak bir başarı yok. he önceki dönemlerde scout ekibi bulmuştur ama yönetimler almamıştır, buna bir şey diyemem. inşallah bu dönem bir fırsat transferi yapabiliriz. fırsat transferi için (bkz: dorukhan toköz)
 • 578
  1 tam sezon football manager oynayanların bile bildiği genç yeteneklerin, onlarca videosunu ve maçını izlemiş ekiptir. bizim veya bu bahsettiğimiz bilgisayar oyunu oynayanların bildiği isimleri, bu arkadaşların bilmemesi mümkün mü? mesela 1.ligin en iyi yerli oyuncusu mehmet özcan'ı, bu ekip bilmiyor mu? hadi bilmiyor diyelim, fatih terim ; bugün çıkan beşiktaş iddiaları sonrası "dur bir bakayım nasıl adammış bu mehmet özcan" demiyor mu?

  burada iş yeteneği keşfetmek veya önermek değil yani. bence olay yönetim kanadında bitiyor, biraz da teknik heyetin "evlat kontenjanı" etkili oluyor. özellikle yerli seçimlerinde.