• 1
  2006 yılında başardığım eylem.

  999. entrymi müsaadenizle bu hikayeye ayırdım.

  günlerden 15 mayıs 2006, bir akşam önce şampiyon olmuşuz (hani şu fenerin denizli travmasını yaşadığı şampiyonluğumuz) galatasaray tişörtümü giyip işe gittim.

  yemekhanede, ofiste bir gururla dolaşıyorum, moralim süper, havamdan geçilmiyor yani.
  çalıştığım ofiste (almanya münih bölgesi) benden başka türk yok.
  alman mesai arkadaşlarıma hafta sonu oynanan, adnan polat'ın tribünlere o meşhur saat kaç sorusunu sorduğu şampiyonluk maçını (bkz: 14 mayis 2006 galatasaray kayserispor maci) ve daum’lu fenerin denizli’deki hüsranını anlatıyorum.
  baktım 20:45 olayı hepsinin ilgisini çekti, çok beğendiler aklıma o an bir fikir geldi.

  alman sat1 tvsinde "genial daneben" isimli bir soru/cevap programı var.
  izleyiciler bir soru soruyor ve ünlü 6 isim, belli bir süre zarfından doğru cevabı bulmak zorunda. cevap doğru çıkmaz ise soruyu soran izleyici 500 euro kazanıyor.
  almanya'nın ev sahipliği yapacağı 2006 dünya şampiyonası nedeni ile o hafta programa sadece futbol sorusu alıyorlar.

  ben de oturdum programa katılabilmek için email olarak şu soruyu sordum:
  14 mayis günü türkiye liginde oynanan galatasaray kayserispor maçından sonra, saat 21'i çoktan geçmesine rağmen, galatasaray ikinci başkanı adnan polat'ın maç sonunda tribünlere defalarca saatini gösterip saat kaç diye sormasına, taraftarlar niye her seferinde 20:45 diye cevap verdiler.
  https://gss.gs/r29.png

  sorum da elemeleri geçip programa girdi. ünlü isimler daum’dan girip, galatasaray'ın kuruluş saati 20:45’e kadar hep yanlış cevaplar verdiler. kimi saat bozuk dedi, kimi türkiyede’ki saat farkından bahsetti. doğru cevabı bilen olmadı.

  neticede galatasaray’ımız sayesinde 500 euro kazandım.
  bu parayı nemi yaptım, tabi ki gs store’de harcadım. galatasaray sayesinde kazandığım parayı galatasaray'ımın ürünlerine verdim.

  böylece bu şampiyonluğumuzun bende ömür boyu unutamayacağım güzel bir hatırası oldu.

  edit: inanmayanlar olmuş. programın videosu da vardı bende (tv den çektik). bir de 500 € dekontun belgesi. bulursam buraya yüklerim.
App Store'dan indirin Google Play'den alın