• 45
  an itibariyle galatasarayımızın 589 bin abonesi varken ezeli rakibimiz fenerbahçenin ise 692 bin abonesi var. sosyal platformlarda bütün takımların üzerinde abonelik sayımız olmasına rağmen youtube da abonelikte geri kalmışız. gelir getirisi yüksek olmalı ki çok fazla üzerinde duruluyor bu aralar. lütfen bakalım abone olalım olmayanları olduralım.
 • 52
  kesinlikle youtube konusunda profesyonel insanların eline verilmesi gereken kanal. her gün metin oktay tesislerinde yapılacak aktiviteler, futbolcularla eğlenceli video içerikleri, diğer spor branşlarındaki sporcuların içinde bulunacağı video içerikleri özellikle ve özellikle e-spor içerikli videoların yapılması şart. bunları en iyi şekilde yapacak bir ekip kurulursa abone sayısında, izlenme sayısında çok çok gelişir kanal. maddi olarakta büyük bir gelir sağlar...
 • 55
  her deplasman öncesi yapılacak bir vlog bile milyonlarca izlenen "bugün ne giydim / vlog" videolarından kat kat izlenir. şu basit şeyi yapmak nasıl mümkün olmuyor anlamıyorum. ben fanatik bir galatasaraylı olarak oturdum ryan babel'in kendi kişisel hesabından yaptığı vlog yayınlarını izledim. izlanda'ya yaptıkları deplasman beni mutlu etti çektikleri yüzünden.

  başkanın bugünkü demeçleri son derece haklı ama haksız demeyeyim de yetersiz 2 söylemi oldu. gsstore ve gs youtube kanalları. alışveriş yapın - takip edin. tamam bunları 1 yaparız, 2 yaparız, 3 de yaparız ama devamlılık için de yaratıcılık gerekiyor. "yellow friday" yapıp kalitesiz ürünlere deli parayı yılda 3-5 organizasyonla dökeriz yine. hiçbirimiz de gocunmayız. ama kaliteli işler yaparak bunu 3-5 organizasyona bağlamaktansa 365 gün, günün her saati talep görür bir yer yapmak da başkanın ve yöneticilerin elinde.
 • 56
  abone sayısı olarak bakıldığında, fb'nin gerisinde olduğumuz düşünülse de iki kulübün toplam görüntüleme sayıları karşılaştırıldığında bizimki şu an için 65 milyon civarında iken, fb'ninki 23 milyon civarında. son dönemde youtube kanallarına daha fazla önem vermeye başladıkları doğru. bizim de daha fazla destek olmamız gerek ancak bu platformda da diğerlerinde olduğu gibi bize rakip olabileceklerini sanmıyorum.

  tanım editi: en fazla izlenen içeriği 26 şubat 2014 galatasaray chelsea maçı özeti olan youtube kanalımız.
 • 59
  youtube sadece 15 - 25 yaş arası gençlerin takıldığı bir platform olmaktan çıkıp görsel medya ile rekabet edecek bir hale gelmiştir.

  eskilerden hatırlarsanız burada meşhur olan kişiler tv ekranlarına geçerdi. şimdi ise durum tersine dönmeye başladı. mankeni, yorumcusu, gazetecisi, şovmeni herkes burada.

  medyanın geldiği nokta bakımından oldukça önemli bu yüzden oldukça dikkatli ve önemli bir çalışma alanı olması gereken kanaldır. profesyonel bir ekip tarafından bol içerikli bir kanal yapabilmek mümkün. hem bu kanal sayesinde kulüp, sporcu, kulüp çalışanları ve taraftar arasında güzel bir sinerji yaratılabilir.
 • 62
  şimdi bu youtube işleri malum son senelerde bayağı popüler oldu, bu yüzden benim de bi ara bu işleri araştırmışlığım var. ilk akla geleni başta yazmakta fayda var; evet arkadaşlar bu işte para var. hem de bayağı para var ve dolar üzerinden bir gelir söz konusu. ama bahsettiğim gelir normal vatandaş için çok iken galatasaray için çok mudur onu tam olarak bilemiyorum.

  youtube'da gelirleri tahmini olarak gösteren şöyle bir site var;

  https://socialblade.com/youtube/user/2galatasaray

  (bu arada resmi kanalın ismi neden 2galatasaray bilemiyorum, fenerbahçeninki de fbsktv mesela, sanırım kanalı asıl adlarıyla kuranlar çok para istedi ve böyle kaldı isimler)

  görüleceği üzere bu sitede kanalımızın yıllık geliri 9k $ ile 137k $ arasında değişiyor. diyeceksiniz ki böyle aralık mı olur? evet aşırı açık bir aralık ve birşey ifade etmiyor. ama genel olarak söylenen bu aralığın tam ortasının doğru olduğu. ben size kendi bildiğimi söyleyeyim. eğer ingilizce diline hitap etmiyorsanız -dolayısıyla reklamlar da bölgesel yani türkçe dilinde çıkıyor bizde- geliriniz kaba bir hesapla izlenme sayısının 1000'de 1'i ve tl olarak oluşuyor. eğer ingilizce konuşulan yerlerden izleniyorsanız da bu gelir izlenme sayısının 1000'de 1'i dolar olarak oluşuyor. yani bakıyorum mesela şu ana kadar kanal toplam 65.000.000 izlenmiş; dolayısıyla yıllık gelir 65.000 tl civarında.

  fenerbahçenin ise abone sayısı bizden 90.000 fazla olmasına rağmen izlenme sayıları sadece 23.000.000. yani ya adamlar sadece gaza gelip deli gibi abone olmuş, ya da fener yine fenerliliğini yapıp bot basmış kanala*

  aşağıda iki kulübün karşılaştırması mevcut;

  https://socialblade.com/.../2galatasaray/fbsktv

  şimdi tabi haklı olarak diyorsunuz ki tüm bu tantana 65.000 tl için mi? orda da şöyle bir örnek vereyim, bir çoğunuz biliyorsunuzdur, türkiye'nin en çok abonesi olan youtuberı ve benim şahsen hiç hazetmediğim enes batur'un verileri şöyle;

  https://socialblade.com/...e/user/newdaynewgame

  çocuk hiç sevmesek de yaklaşık 10.000.000 aboneye sahip ve toplam izlenme sayısı 4.000.000.000 (4 milyar). yine benim ampirik formülüme göre yıllık geliri 4.000.000 tl.

  barcelona'nın istatistikleri ise şöyle;

  https://socialblade.com/youtube/user/fcbarcelona

  dolayısıyla ekstra gelir kaynağı olması açısından oldukça önemli bir mecra olarak görüyorum ben youtube'u. eğer içerikler zenginleşirse neden neredeyse masrafsız olan bu mecradan para kazanmayalım ki? son olarak galatasaray youtube kanalını izlerken adblockerlarımızı kapatalım ve reklamları izleyelim diyerek bitiriyorum*