• 287
  https://www.ajans1905.org/...f-kokular-h4528.html
  burada yazılanlar gerçekse gerçekten yazıklar olsun. uygulama çıktığında tek kuruş maliyet ödenmediğini söyleyip pohpohluyorlardı emre denilen adamı. adam baya galatasaray gibi bir markayı kullanıp zenginleşiyor.

  bununla alakalı inşallah yönetimden bir açıklama duyarız yoksa benim gibi sadece kulübe gelir sağlasın diye daha çıkar çıkmaz sms dahi 2 saatte gelirken 1 yıllık abone olmuş kişilere atılmış büyük bir kazıktır. şu renklere kayıtsız şartsız bir gün hizmet edecek gerçek galatasaraylı insanları başta görürüz bir gün ne diyeyim artık.

  edit: sıkıntı nerede diyenler için
  100 lira olsun uygulama.
  30 lirası magaza alıyor.
  42 lirasını uygulamayı kural şirket
  28 lirası uygulamayı asıl sahibi olan galatasaray.

  şu tablo da galatasaray adını kullanan, galatasaray yönetiminde olan ve bu sayede kendi cebini dolduran adama ses etmeyip sadece 28 lira olan tarafına bakmamız isteniyor. bu ülke gerçekten çok yüzsüz.
 • 288
  https://www.ajans1905.org/...f-kokular-h4528.html

  şimdi benim kaçırdığım bir şey yok ise herhangi bir sıkıntı göremedim ben ki anladığım da şöyle; galatasaray uygulamanın yapım aşamasında para ödemedi ve firmaya dedi ki 10 yıl boyunca gelen gelirin %60'ı senin %40'ı benim. firma uygulamayı yapma ve geliştirme karşılığında belki de hiç para gelmeyecek -ki kimse üyelik yaptırmaz ise gelmez- bir anlaşma yapmış galatasaray ise herhangi bir riske girmeden marka adını kullanarak havadan gelen paradan %40 pay almış.

  sıkıntı nerde ? ve sıkıntı nerede editi : olaya haberi yapan şahsın sanki burada bir pislik dönmüş birileri galatasaray'ın parasını cebe indirmiş gibi haber yapması durumuna açıklık getirerek sıkıntı nerede diye yazdım.

  yoksa kazanılan para az daha çok kazanılabilirdi uygulamanın yapım maliyeti 0 -sıfır- olabilirdi kısımları için bu işleri bilmediğimden yorumum yok.

  yanlış anlaşılma olmasın
 • 289
  bir uygulama yarışması açılsa dahi çok daha başarılı bir uygulama ortaya çıkabilirdi çünkü galatasaray'a uygulama yapmak bir prestijdir. galatasaray'ın mobil uygulamasını biz yaptık demek için sıraya girecek bir çok firma vardır bu ülkede. 10 yıllık gelirin %60'ını verirseniz, marka değerinizi küçültmüş olursunuz. ondan sonra kimse sıraya girmez sizin işinizi yapmak için. umarım doğru değildir ve mantıklı bir açıklama gelir.

  https://www.ajans1905.org/...f-kokular-h4528.html
 • 290
  birincisi uygulamanın kendisi kötü, ikincisi böyle bir uygulamayı yaptırmak için yüzde vermeye gerek yok. bu tarz uygulamaları çok daha güzel yapan bir sürü dijital ajans var ve ben 7,5 yıl birinde çalıştım.
  alt yapısı sağlam ve tasarımı çok daha iyi olan bir uygulamayı gayet mantıklı fiyata kulübe yaparlardı.
  ayrıca uygulamayı geliştirmek için aylık belli bir fee verilir ve hiç bir aksaklık yaşanmazdı.
  bu bahsettiğim rakam öyle çok yüksek de değil.
  ayrıca uygulamaya yüklenen içerikler çok basit ve bir zaman sonra insanları meraklandırmıyor.
  halbuki içerik konusunda kulübümüz bir vaha gibi ama fikir bulacak yaratıcı beyin eksikliği var.
  velhasıl her işimizde olduğu gibi uygulama da yarım yamalak bir iş oldu.
 • 291
  --- alıntı ---
  gelirin yüzde 30’u indirilen telefona göre android (google) yada apple (appstore) otomatik olarak almakta. kalan paranın yüzde 60’ı dazn şirketine yüzde 40’ı ise galatasaray’ın payı olarak kalmakta. ve bu anlaşma 10 yıl gibi çok uzun bir dönemi kapsamakta.
  --- alıntı ---

  bu uygulamayı sektörde bir ton firma yapar. hemen hepsi de bayıla bayıla yapar. galatasaray büyük referans olur. mesela dursun özbek yönetiminde fatih işbecer vardı, onun eski firması türkiyedeki en büyük mobil uygulama geliştirme firmalarından biriydi. ondan destek alınabilirdi. hem bu işte ülkedeki en tecrübeli insanlaradan biri hem galatasaraylı adam seve seve yardım ederdi.

  milyonlarca liranın döneceği uygulamada, google ve apple'a ödeme aldıkları için yüksek yüzdeyle pay vermek yerine, ödeme işleminin bu uygulama tarafından yapılması lazımdı.

  uzun senelerdir mobil uygulama geliştiren biri olarak teknik bir değerlendirme yazmak istiyordum fakat değmez. haberdeki yüzdeler doğruysa dazn bizim yönetimi tokatlamış. büyük tokatlamış hem de. şimdiden üyeliğimi iptal ettim. bununla ilgili haber çıkana kadar da üye olmayacağım.
 • 293
  https://www.ajans1905.org/...f-kokular-h4528.html

  lafa doğruluğu şüpheli bir haberden yola çıkılarak "hakkında yazılanlar gerçekse" diye başlanıyor... sonra da gerçekmiş, hatta gerçekliğinden eminmiş gibi ağza gelen söyleniyor. galatasaray mobil'in geliştirilmesi hakkında yönetimin açıklamasını beklemek lazım. iddia doğru mu, doğruysa anlaşma neleri kapsıyor, niçin bu şekilde yapıldı bunları dinlemeli. ancak bir gerçek var ki galatasaray için sürekli kara propoganda içeren bu tarz yalan haberler üretiliyor. insanlar öfke ve nefretle dolduruluyor, haberi üretenler amacına ulaşmış oluyor, sonra mevzu yalanlanıyor ve kapanıp gidiyor fakat nefret tohumları baki kalıyor.

  şey demek istiyorum...
  "galatasaray altyapısında oynayan çocuklara peynir ekmek dışında gıda verilmediği haberleri gerçekse..."

  gerçekten türk toplumu kadar kolay manipule edilen bir güruh daha yoktur. çok yazık...
 • 294
  https://www.ajans1905.org/...f-kokular-h4528.html

  son zamanlarda haberciliğin en temel kuralları hiçe sayılıyor bu sadece kadir çetinçalı'nın ilgili haberiyle alakalı da değil. ortaya bi' iddia atılıyorsa hadi bilgi ve belgeyi de geçtim hiç olmazsa habere ilişkin iddiaya/ithama maruz kalan tarafın görüşü de alınır. şu durumla ilgili böyle deniliyor bunun hakkında siz neler söylersiniz? diyerek görüş alınır. kimi zaman görüş vermek istemez karşı taraf ama bu da yazı da belirtilir. iş buna döndü mü olay habercilikten çıkıp, kara çalmaya, çamur at izi kalsın tarzına dönüşüyor ki bunun habercilikle filan alakası yoktur.

  ancak son günlerde burada bir daha tekrar etmek istemediğim galatasaray ile ilgili birtakım kuşkulu haberlerin basında epey yer kapladığını görüyoruz bu da maalesef yönetimin ipleri elinden kaçırdığını , ortalığı boş bıraktığının açık göstergesidir.
 • 295
  ortaya atılan bir iddia ile durumu her an değişebilecek uygulama.

  eğer iddialar doğru ise ben kimsenin bir daha üye olacağını zannetmiyorum.

  benzer olaylar filmlerde olur oyuncu yönetmen vs.. filmin karına ortak olur sırf onlsr var diye filme gidenler olur ama burada başrol galatasaray. firmaya dersin senin kar payın için şu kadar abone geldikten sonra sonra biter gerisi bana kalır ama oda yok herhalde.

  ve en anlamadığım olay, neredeyse takımdaki en vasıfsız adamlar bile milyon liralar alırken ve o paralar ödenirken öyle yada böyle şu iş için para neden bulunmaz neden bu konuda cimriliğe kaçılır. burda sorun bizde de değil sadece arsenal bile maskotun parasını ödeyemiyoruz deyip işte çıkardı.

  üye olmadım, iyiki de olmamışım hele şu rezalet iddia doğru yazık.

  he en olmadı yazar arkadaşların dediği gibi yarışma yaparsınız, ilan verirsiniz ortaya çok güzel işler çıkar taraftar app diye onu satışa çıkarırsınız eskisinden kurtulursunuz.

  cidden ama cidden galatasaray adının ağırlığını bilmeyen insanlar yönetiyor galiba bizi.
 • 296
  https://www.ajans1905.org/...f-kokular-h4528.html

  haber doğruysa boşuna indirip üye olduğumuzu gösteren uygulama. yahu böyle bir uygulama yapmak ne kadar zor olabilir, uygulamanın gelirlerinden yapımcı firmaya pay vermek dünyanın en saçma işi. pay dediğimiz de marketinin(appstore, google play) aldığı düşüldükten sonra kalan paranın %60'ı.

  öyle bir uygulama düşünün ki galatasaray ismi ve oyuncuları sayesinde müşteri çeksin ama en az payı galatasaray kazansın. bu haber gerçekse dolandırılmışız, ya da dolandırılmak istemişiz. başka bir açıklaması yok. parası neyse verip yaptırırsın bu uygulamayı, pay vereceksen de %12 maksimum rakamdır. kim kime %60 pay verir bu zamanda.