• 282
  yayınlanan videoların altında izlenme sayısı var.

  son 2 haftadır falan en fazla izlenme 10 bin.

  gerçekten inanılmaz bir durum bu.

  takım 5 resmi maçta 4 galibiyet 1 beraberlik almış, doludizgin yoluna devam ediyor ama abone sayısı 10 bin kişi. hadi bazıları izlemiyor diyelim, 15 bin olsun.

  30 milyon taraftarı var galatasaray'ın. bu 30 milyonun yarısı kadınlar diyelim, kalan 15 milyon erkeğin yarısı öğrenci diyelim, kalan 7,5'un yarısı emekli(yaşlı yani) diyelim, 3,5-4 milyon çalışan genç galatasaraylı var demek oluyor bu hesabıma göre. hadi 3 milyon olsun, bunların en az yarısı refahı yüksek insanlardan oluşuyor. yani en az 1,5 milyon abone potansiyeli demek bu.

  gel gör ki abone sayısı 15 bin bile değil.

  cidden çok yazık...
 • 283
  pazarlama stratejisi fecaat olan uygulama. ilk uyelikten sonra iceriklere 1 ay boyunca ucretsiz kredi karti ekleyerek hic bir ucret talep etmeden erisim sagla. 1 aylik sure icerisinde istedigin zaman iptal etme secenegini sun. bak bakalim geri donusler artiyor mu artmiyor mu?

  acikcasi uygulamanin 2020 yilinda premium icerik seklinde tekrar güncellenmis versiyonu ciktiginda yaklasik 40 kisilik whatsapp grubundan sadece 3 kisi uyelik aldi para vererek. ben de dahil diger kisiler kaliteyi görmeden, iceriklerin tutarli bir sekilde kalite cizgisinin devamlıligini ölçüp bicmeden uyelik almayacağını belirtti ozetle. sahsen ne var iceride bilmiyorum. 2 tane goz emojisi bildirimi geliyor ne var icerikte?
  bir tane alev emojisi geliyor, ne oluyor? aciklama yok hadi onu gectim baslik dahi yok. bakin gommek icin yazmiyorum, geliselim, gelistirelim diye yazıyorum. bi yapin su dediklerimi insanlari bi alistirin, zaten bir sure sonra icerikler begenirse ve kaliteyi de onaylarsa yapıştırır 1 yillik ucreti.

  mesela, hergun 1 futbolcu kameraya ufak bir demec verse, bir motto soylese, espri yapsa vs. insanlarin ilgisini ceker. ama bu şekilde zor. gizli sakli da bir yere kadar. merak durtuleri her insanda ayni degildir. degerlendirsinler derim eger buralari okuyorlarsa, ki okumuyorlardir. 2 satir yazi yazmaya usenen ekip sonucta.

  edit: imla.
 • 284
  117 bin izlenme sayısına ulaşan “bir hikaye” başlıklı video var. 99 bin, 110 bin ve civarı izlenmiş birçok video var.

  abone sayısının şu an için 150 binden fazla olduğunu düşünüyorum. giderek 500 bini bulacağını ve yıllık katkının 7,5 m tl’ye ulaşacağı konusunda hiç şüphem yok.

  galatasaray mobili herkese tavsiye ediyorum. kısa ama çok güzel videolarla galatasaray’ı çok yakın hissettiriyorlar.
 • 285
  ben uygulamanin uye sayisi ile her videonun izlenme sayisinin iliskili oldugunu dusunmuyorum. ben yillik uye oldum, baslarda sik sik girip her konulan videoyu izliyordum ancak artik uygulamaya 2-3 gunde bir giriyorum. yine uye olur muyum, kesinlikle evet; takima destek icin olurum ama her videoyu da izleyemem cunku ilgimi cekmeyen ya da cidden bana gore sacma videolar oluyor.
 • 286
  2 kere üye olmaya zorladığım ama bir türlü başaramadığım uygulama. ilk önce kredi kartıyla üye olayım dedim direkt google play'a yönlendirdi. normalde telefondan hiçbir uygulamaya falan para verip erişim sağlamadım. o yüzden bu durumu biraz garipsedim neyse dedik salla bir şey olmaz. sonra karşıma "sanal alışveriş yetkiniz yok" tarzı bir uyarı aldım ve ödeme gerçekleşmedi. her zaman internetten alışveriş yaptığım kartı kullanamadım. neyse dedim abonelik ücretini vodafone fatura yansımalı alayım. onu denedim bu sefer ödemeyi falan gerçekleştirdim. ama üye olmama rağmen hiçbir üyelere özel içeriği izleyemedim. defalarca galatasaray iletişim merkeziyle irtibata geçtim yok uygulama güncel mi yok tarayıcı güncel mi vs. en son mail atın aynı gün içerisinde oradan hallederiz dediler. tam 20 gün geçti hala halledecekler :) neyse zaten 3. günün sonunda güya uygulamayı hiç açmadığım için üyelik kendiliğinden iptal oldu. halbuki açmayı bırak uygulamanın içinden geçtim amk. benim gibi bir sürü sorun yaşayıp da artık uğraşmaktan bıkıp vazgeçen çok olmuştur. bence mesele para değil. bugün 2.5 litre kola alsan 8 lira. insanlar 20 lirayı çok görmez alır. zaten yıllık paketini daha ucuza alıyorsun neyse.

  hasılı, uygulamanın daha gidecek çok yolu var. içerikten ziyade önce şu abonelik ve uygulamanın ritun çalışma sorunlarını halletsinler sonra içeriğe sıra gelir.