• 604
  ben bağcılar'da büyüdüm, esenler'de lise okudum. yani sizin anlayacağınız ne sosyal çevre ne de eğitim açısından çok sağlam bir adam olmadım. askerlik yaparken benim olduğum bölümde çok fazla mühendis, avukat ve benden çok daha iyi üniversitelerden mezun olmuş insanlar gördüm ve inanın onların yanında aslında almadığım eğitimin yoksunluğunu hiç hissetmedim. bana tacizci kevin spacey'i savunan doktor ve mühendis ile 15 dakika tartışıp kulaklarıma inanamadım. bunun gibi ufak tefek çok örnek var. hayır burada ''kendimi geliştirdim'' diye kendimi övmeyeceğim. aslında ülkenin ülkenin haline üzüldüm. benden iyi okullarda okumuş adamlar böyle mal olmamalı. yoksa bunun ülkeye, topluma, aileye dönüşü çok kötü sonuçlara neden oluyor. o insanlar benden iyi olmalılar.

  liseye dönecek olursak ben bu lisenin böylesine biatçı olduğunu bilmiyordum ve bu yüzden beni çok şaşırtan lisedir. insanlar ciddi ciddi ''abilerimiz böyle istedi'' diye kendini savundu. fatih altaylı'nın galatasaray kongresinin yapıldığı yerin altındaki restoranda akşam 5'te bu işin başındaki 2 kişi ''çocukları kongreye getirin'' dedi iddiası var.

  abi o halde sizin tarikatlara katılan adamlara kızma, eleştirme şansımız yok ki. ülkenin 1 numaralı eğitim yuvası denen yerin hali böyleyse ayak takımı nasıl olsun ?
 • 605
  benim kazandığım ama sikko fransız eğitiminin sikko disiplinini düşünerek italyan lisesini tercih ettiğim okuldu. iyi de oldu her ders çıkışı hocalarla eşek osurtandan çıkıp çiçeğe giderdik. 90'larda bile dershaneden falan tanıdığım bu lisede okuyan adamların hiçbiri galatasaraylı değildi.

  şimdi bir takım kafatasçı, çişini tutmaktan aciz dinozorlara göre o adamlar galatasaraylı biz sempatizanız.

  tükürümüğüzde boğulursunuz haberiniz olmaz.