• 1
  galatasaray genel kurul üyeliğinin taraftara açılmasının zamanı gelmiştir. fenerbahçe gibi bir kulüp, 26 bin üye ile stadında seçim yapabiliyorsa biz 50 bin üye ile ali sami yen'de bayram havasında yaparız.

  50 bin üyenin yıllık aidatları bile on yılda tüm borcumuzu ödeyebilir. daha neyi bekliyoruz anlamıyorum.

  sayın başkan bekliyoruz.

  ekleme: fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür genel kurul üyeleri bunu da başaracaktır. bütün kalbimle inanıyorum.
 • 5
  beş bin tl üyelik giriş bedeli ve yıllık 600-1.000 tl aidat ile (aylık 50 tl) 50 bin üye alınması taraftarıyım.

  tabi ki galatasaraylı olduğunu kesin ispatlayacak kişiler alınmalı. bunun ispatı çok kolay. gsstore alışverişi, kombine sahipleri, sözlük yazarları, sosyal medya fenomenleri, galatasaray pasolig sahipleri, galatasaray dernek üyeliği, ultraaslan üyeliği gibi kriterlerle rahatça tespit edilebilecek 50 bin kişi.

  not:sözlük yazarlarına torpil taptım.:)
 • 6
  genel kurul üyelerinin sayısı ve alımı yine kısıtlı olabilir ama taraftarın yönetimde söz sahibi olma zamanı çoktan geldi de geçiyor bile. üstelik bu kulübe çok ciddi gelir kaynağı yaratacak şekilde yapılabilir. 30 milyon taraftarı olan bir camia taraftarını kullanmamak gafletine düşmemelidir. taraftarın seçimlerde oy kullanabileceği bir üyelik sistemi getirilebilir o da kaba taslak şöyle olur; yıllık 120 tl gibi bir aidat ile geliştirilecek bir galatasaray aplikasyonu ve/veya resmi site üstünden üye girişi yetkisi ile taraftarlar seçim dönemlerinde oy kullanabilir. genel kurulun ağırlığı yine ayrı olur, genel kurul üyeleri ile taraftar oylarının oranları belirli şekillerde baz alınarak seçimler yapılabilir böylece hem genel kurul devre dışı bırakılmamış hem taraftar yönetimde söz sahibi olmuş, hem de kulüp ciddi bir gelir elde etmiş olur. gsstore'dan aldığımız 120 tl tutarındaki bir alışverişin yüzde kaçı kâr, bu şekilde olursa bu tutarın tamamı kulübe kalır, taraftarın takımını ne kadar çok sevdiğini nasıl sahip çıktığını da gördük, biliyoruz. profesyoneller tarafından tabi ki sistem ayrıntılı bir şekilde incelenip, çok güzel bir hâle getirilebilir yeter ki yapılmak istensin.
 • 8
  fenerbahçe genel kurulunu gördükten sonra herkese açma fikrine şiddetle karşı çıktığım üyelik.

  fenerbahçe genel kurulunun maalesef ki sirkten bir farkı yoktu. çıkan konuşmacıları gördükten sonra başkaları adına utanma hissini dibine kadar yaşadım. cincon bile dendi. iki başkan adayı bile uğultulardan gürültülerden doğru düzgün konuşma yapamadı. hele ali koç'un yüzünde ben nereye düşmüşüm ifadesi vardı. insanlarda saygı değil kabalık vardi. galatasaray genel kurulu belli bir kültür, saygı ve sevgi seviyesinde kalmalı ülkeye örnek olmaya devam etmelidir. ayrıca üyelik kolay olursa her başkan kolayca kendi yandaşlarını üye yapabilir. olay diktaya dönebilir
 • 12
  kesinlikle halka açılmamalıdır.

  18 yaşındaki bir zengin bebesinin oy hakkı olmasını istemiyorum. dün gördük ki kulupler halka açılınca işin suyu çıkıyor. dün mikrafonu ele alıp salyalar saça saça ben de ilerde başkan olucam zaaa xde diye bağıran gözlüklü dombili neydi öyle? galatasaray'ın her zaman bir ağırlığı vardır, içimizdeki dedeleri temizleyelim o yeter.

  çünkü yeni üyeleriimiz bomba gibi geliyor. dursun'un gitmesindeki en büyük güç kendileri oldular.

  https://twitter.com/.../1002884394393243648

  şu videoyu izleyin ve yeniden düşünün. kaldırabilir misiniz bu tip ortamı?
 • 13
  açılmadan yana değilim. şu anki alım şartlardan da memnunum. sadece liseli-alaylı kavramı devam etse bile bunun bir tarafı ezmek için kullanılmaması ve kendi çıkarları için, kendini başarılı göstermek için gibi sebepler uğruna hareket edilmesin; taraftarın, dışarıdan, görüşleri dikkate alınsın. bu bence kafi olur.

  düzenleme: 18-30 yaş arası sadece futbol kulübü başarısına odaklı gençlerin üye olması, bu şekilde mümkün hale gelir. dün gördük bu sebepten çıkan olayları. galatasaray'da ise gayet nezih bir ortam bulunuyordu.
  düzenleme 2: şu anki şartlardan memnunum dedim ama hatalıyım. galatasaray adına hayatını veren taraftarların daha kolay üye olması için bir iki ekleme/değişiklik yapılabilir. yapılmalıdır da. tabii 1300 küsür kişiye de bir selam gönderilmeli.
 • 14
  dursun'u seçmiş, riva ve florya'nın yok pahasına elden çıkartılmasına onay vermiş, başarısızlığa ve türlü rezilliklere rağmen 3 sene boyunca dursun'u indirmek için tek bir girişimde bile bulunmamış ve üstüne yaptığı skandalları ibra etmiştir.

  başka bir kulüple falan karşılaştırmaya gerek yok rezildir, fosildir ve değişmelidir.

  ellerinde oyuncak ettikleri galatasaray bu arkadaşların elinden alınmalıdır bu kadar basit.
 • 15
  kolaylaşmalıdır. şartlar adil ve objektif olmalıdır. mesela;

  dört yıl kombinesi olana üyelik yolu açılmalıdır. herhangi bir başkan birisine kombine alsa ilerde oy atsın diye o başkanın dönemi geçtikten sonra üye olabilecek. oy kullanmak için de şartlar olmalı ve liselilerden kulüp kurtarılmalı.
 • 17
  fenerbahce kongresine bakarak taraftara açılmasına karşı çıkılmasına anlam veremiyorum. begenmediğimiz kongrede bir diktatörün 20 yıllık tahakkümü son buldu. galatasaray taraftarına açık bir uyelik sisteminde 25-30 bin uye oy kulanabilseydi dursun gibiler ibra edilebilirmiydi?. ya da baskan secilebilirmiydi? her önüne gelen üye olsun istemiyorsan aidati yillik 10000 tl yaparsin. galatasaray liselilerle daha bir elit gorunuyormus. elit kulubun aidatı 400 tl mi olur?
 • 18
  son derece zor olan ve kapalı bir sisteme dayanandır. bu açıdan ciddi sorunlara neden olmaktadır. sistem dışarı büyük oranda kapalı olduğu için gerçekten galatasaray sevgisini kalbinde taşıyanlar üye olamamaktadır. kulübün üye kompozisyonu yeterli zenginlikle beslenmediği için de yönetim kurulları ekseriyetle benzer isimlerden oluşmaktadır. ya da bu benzer isimlerin yakınlarından... benim bu konuda iki önerim var.

  birincisi ütopik: galatasaray lisesi derneği veya galatasaray kültür derneği gibi bir cemiyet kurularak "galatasaray taraftarı" olmayanların ayıklanması. herkes biliyor ve şahsen de tanıyorum ki fanatik fenerbahçeli olup galatasaray lisesi mezuniyeti nedeniyle kulübe rahatlıkla üye olanlar var. bu kesinlikle kabul edilemez bir şeydir. böylece galatasaray lisesiler ve galatasaray sevdalıları bir birinden ayrılıp mutlu mesut yaşayacaklardır. lisecilerin ayrılmasıyla kalacak olan yapıda lise ile kulübün arasındaki organik bağı inkar etmek de gerekmiyor. lise yine bizim için çok önemli ve köklerimizin bağlandığı damar olarak kalır ve kalmalıdır da. ancak tek sıfatı galatasaray lisesi mezunu olanların kulüpte yeri olmamalıdır.

  ikinci önerim ise mevcut sistemde uygulanabilir olandır. buna göre kulübün lise mezunlarına tanıdığı imtiyaz büyük oranda kaldırılmalı ve üyelik sistemi fenerbahçe kadar olmasa da esnetilmeli ve üye bedelleri ile aidat bedelleri iki katına çıkartılmalıdır. 2017 yılında aidatlar 300 tl idi. bugün digitürk üyeliği yaparsanız bile senelik bedeli daha fazla! ayrıca kulüp maddi (iş adamı) ve manevi ( sanatçı vb) gücü olanları kulübe üye yapmak gibi aktif bir politaka geliştirmelidir. böylece hem üye kompozisyonunu zenginleşir hem de kulübün aidat gelirleri artar.