• 63
  bafetimbi gomis gittiğinden beri benim hatırladığım o bölgede oynatıp, cebimizden para çıkmasına vesile olan isimler ;

  sinan gümüş
  eren derdiyok
  kostas mitroglou
  mbaye diagne
  florin andone
  radamel falcao
  adem büyük

  kimisine sadece maaş, kimisine kiralama ücreti, kimisine imza parası, kimisine bonservis verip aldık. hali hazırda yapılan sözleşmeleri de düşününce sanırım gomis'den beri 50 milyon euro'ya yakın para dökülmüştür o bölgeye. sonuç olarak hala daha büyük bir gedik var. taraftara gomis geri gelsin mi diye bir anket yapsan yüzde 70-80 gelsin şeklinde bir sonuç çıkması muhtemel.

  teknik ekiptir, scout ekibidir, bizzat yönetim beceriksizliğidir şeklinde kimseye bir şey isnat etmiyorum. tabi bu durumun oluşmasında şansızlığından önemli bir payı var. alınan futbolcunun mental olarak sıkıntılı çıkması, anlamsız sakatlıklar, uyum sorunu falan diye sıralanabilir. ama ortada sonuç olarak kötü yönetilmiş bir durum var.

  andone ne zaman ve nasıl döner ? falcao bu kadar sık sakatlanmaya devam eder mi ? adem orayı tek başına idare edebilir mi ? ilk yarıdaki gibi alternatifsiz bir durumda oraya çekilebilecek bir babel de yok çünkü.

  tüm bunları düşününce kesinlikle bu bölgeye takviye yapılması gerektiğini düşünüyorum. ve trasferin bitimine 2 gün kala yapılabilecek 2 senaryo var ;

  eğer yapılabilirse yarım sezonluğuna bafetimbi gomis gelsin ya da mbaye diagne geri çağırılıp 4-5 haftalık sıkı bir antreman süreci sonrası en azından nisan, mayıs ayları için kullanılabilir durumda bir koz olsun elde.