• 806
  a takıma verdiği oyuncular ile seneye tekrardan adından söz ettireceğini düşünüyorum.

  yunus akgün süper ligde kendisini kanıtlayarak geliyor ve şu anda sağ kanadın esas futbolcusu konumunda. tabii ki yaz kampında bu hırs ve performansını devam ettirmesi lazım ama kendisine rahatlıkla ilk 11 oyuncusu gözüyle bakabiliriz.

  emin bayram bir alt ligde 30 maç ile boluspor'da alabileceği maksimum süreyi aldı. sağ stoperin ilk yedeği olarak kendisinin düşünülmesi gerekiyor. sezon devam ederken antrenman ve maç performansı ile ilk 11'de yer almaya başlayacağını düşünüyorum.

  batuhan şen'in takımı menemenspor bir alt lige düşse de batuhan performansıyla ligin en iyi üç kalecisinden biri konumundaydı. menemenspor'un savunması cidden çok kötüydü izleyen arkadaşlar bilir. 2. kaleci olarak kendisine şans verilmesi gerektiğini düşünüyorum. yabancı sınırının durumuna göre sezonun ilerleyen kısımlarında başta kupa maçları olmak üzere kendisini ilk 11'de göreceğimiz maçlar olacaktır.

  diğer kiraya verdiğimiz oyunculardan atalay babacan'ın maalesef ki kariyeri yanlış planlandı. kendisi de gerekli atılımı yapamadı. bu yüzden yolların ayrılacağını düşünüyorum. bir alt ligde kendisini isteyen takımlar mutlaka olacaktır. atalay'ın elinde yine fırsatı olacak umarım kendisini kanıtlama imkanı bulur.

  bir diğer isim eren aydın. kiralık gittiği niğdespor'da da oldukça iyi performans gösterdi. bu sefer düzenli oynayabileceği bir 1. lig takımına kiraya verilerek 2023-2024 senesinde galatasaray'da oynayacak şekilde plan yapılması lazım kendisiyle ilgili.

  bu isimler harici kiraya verdiğimiz oyunculardan kısa vadede ben çok umutlu değilim ama umarım beni yanıltırlar.

  ve son olarak şu anda u 17 takımımızda parlayan üç isim jankat, hamza ve baran. bu üçlüden jankat mutlaka ama mutlaka oynayabileceği bir 2. lig takımına kiraya verilmeli. isteyen olmazsa niğde'ye gidip bir yıl 3.ligde oynayabilir. diğer iki isim hamza ve baran konusunda ise çok kararsızım. bir yanım a takımın geniş kadrosunda yer alsınlar ana rotasyon oyuncusu olamasalar bile kupa maçlarında şans bulabilirler diyor. diğer yanım ise kiraya gidip bir yıl alt lig tecrübesi kazanıp o sertliği tatsınlar diyor. bunun kararını kulüp en doğru şekilde vermeli. çünkü bu oyuncuların u19'da kanıtlayacağı bir şey kalmadı.

  enseyi karartmaya gerek yok yeter ki doğru plan yapılsın ve bu oyunculara güvenen hoca takımın başında olsun.