• 30904
  yavaştan ibre bize doğru dönüyor. 50 tane transfer yapan takımın taraftarı bile bizim bir adet transferimizin hesabını yapıyor. o derece yani. herkesi transfer etmek yerine, nokta atışı yapıyoruz. zayıf yönlerimizi birbir güçlendiriyoruz. ufaktan heyecanlandırıyor takım. okan hoca zaten tek başına ligin en iyi transferi bence. neyse ben bein sports'u yenileyip geliyorum.
  (bkz: 2022 2023 süper lig sezonu)
 • 30905
  son dillendirilen transferler ile tas gibi olmus takim. sahsen gecen sezonun aksine ilk mac gelsin diye mac saatini iple cekiyorum.
  yalniz takimin bir zayif noktasi oldugunu goruyorum. takimin as forveti seferovic ile yedek forveti gomis arasinda guncel form durumu acisindan daglar kadar fark var. diger bolgelerde as yedek arasinda kalite farki bu kadar fazla degilken makas forvette cok acik.
  kisacasi seferovic’e allah saglik sihhat versin.
 • 30906
  gelen oyuncular tam isabet olsa da madalyonun diğer yanı hala iç karartan takım. gomis, omar, ömer, taylan, berkan, cicaldau, oğulcan, jesse, ismail gibi isimler lig başlamasına rağmen hala kadroda yer işgal ediyor. allah korusun seferovic'e bişey olsa gomis'le atağa çıkmamız yılbaşını bulur. kadroda ali turap olmasına rağmen üç tane yabancı sağ beke para ödüyoruz.

  bu kadronun acilen eritilmesi ve fazlalıkların gönderilmesi lazım. açılan maaş bütçesi torreira'yı da mertens'i de bir miktar telafi eder. bir yolunu bulup umut bozok'u da buraya eklememiz lazım.
 • 30907
  şu an için en önemli futbolcusu seferovic olan takım. kendisi sahada iken oyun planı belli ve hem kendisinden faydalanırken, hem de kendisinin çevresine faydalı olacağı tarzda oyunculardan kuruluyuz. buraya kadar her şey yolunda. peki seferovic sahada olmazsa? önünüzde iki seçenek var: birincisi, yedekte sırtı dönük oynayabilecek bir isim olacak. bu tercih kulağa çok mantıklı gelmiyor. o zaman sahada seferovic olmadığında da idare edecek değil, başlı başına ikinci bir oyun planımız olmalı.

  mertens transferine bu açıdan bakmak lazım. kariyeri düşüşte alexis sanchez yerine, daha yaşlı olsa da 1+1 şeklinde bir sözleşme ile mertens, hücumun tamamı için opsiyonel bir isim haline dönüşebilir ve sahada mertens varsa, sırtı dönük forvetli oyun sisteminiz yerine alternatiflerini de çok rahat türetebilirsiniz.
 • 30911
  santrfor pozisyonu için haris seferovic'e alternatif olacak fakat yine onun oyun karakterini ve özelliklerini taşıyan bir oyuncu transferine ihtiyaç duyan takım.

  sanıyorum ki esas plan olarak santrforun hemen arkasında dries mertens, kanatlarda ise yunus akgün ve muhammed kerem aktürkoğlu üçlüsünü kullanacağız. bu oyuncuların oyun karakteri gereği santrforumuzun muhakkak besleyici ve oyun içi katılımı yüksek bir profil olması gerekiyor. seferovic'in sahada olabildiği anlarda bunu arz edebileceğine inanıyorum fakat kendisinin olmadığı hallerde plan değişikliğine gitmemek ve zorda kalmamak adına benzer tarzda genç ve bonservisli bir oyuncu yatırımı yapmamız elzem görünüyor.
 • 30914
  işçi sıkıntısı çekmesi muhtemel futbol takımı.

  geçen sezonun yetenek fakiri kadrosundan sonra, bu sene de neredeyse her parçası yetenekli fakat atletizm konusunda sıkıntı çekebilecek bir ekip oluştu.

  1- iki stoperimiz de undersize, ikisi de atletik sayılmaz, bu yüzden oraya uzun ve hamleli bir stoper ihtiyacı var.
  2- kanatlarda hem kerem hem yunus'un fiziksel anlamda allah vergisi avantajları yok, inatla, çabayla, tekniğiyle oynayan oyuncular ikisi de. burada onlardan farklı olarak patlayıcı ve atletik bir kanat oyuncusu zaruri.
  3- midtjsö gibi olayın enerji kısmında iyi, atletik bir yedek 8-6 numara daha lazım.

  bu üç transferde de önceliğimiz fizik kalite olmalı. bu konudaki suskunluk beni endişelendiriyor. abdullah avcı'nın kalitesiyle işi çözen veteran kadrosuna benzememeliyiz.
 • 30915
  bugünkü transferler doğrultusunda ideal on bir;
  ....................muslera....................
  dubois-nelsson-abdülkerim-pva
  .....................torreira......................
  yunus............sergio.............kerem
  ................mertens..........................
  .........................seferovic................

  olacak gibi görünüyor. stoper tandemini oturtmamız gerekiyor. hazırlık maçlarında pek olumlu bir sinyal vermediler ikili olarak. ayrıca yunus ve kerem'in hem savunma katkısı hem hücum katkısı üst düzey olmak zorunda. her ikisi de sık top kaybı yapan oyuncular, bu konuda daha sorumlu davranmaları gerekiyor aksi halde başarı için zorlanacağımızı düşünüyorum. allah utandırmasın.
 • 30917
  mertens dışında 30 yaş üstü futbolcu alınmaması gereken takım. alexis sanchez vs bunların düşünüldüğünü tahmin etmiyorum. mümkünse nelsson 20 küsüre satılmalı değilse kesinlikle bu konu kapatılmalı. iskandinav da olsa kafası karışık stoper zorluk yaşatabilir. seferovic sakatlanırsa diye benzer özelliklerde bir yedek alınıp transfer dönemi kapatılmalı kanımca. nelsson işi olursa o zaman biri kaan ayhan 2 stoper alınır. kanatlara yedek almaya çok gerek yok kanımca. 4-4-2 diamonda anında dönebilecek bir kadromuz var. gerekirse her iki kanat olmadan bile oynayabiliriz. saçmasapan paralar harcamadan iyi kadro kuruldu. maşallah diyelim ve fazlasını istemeyelim. illa bir transfer yapılacaksa şöyle sert bir stoper bulsak fena olmaz. luyindama ve emin bayram varken istemiyorum aslında ama fırsat transferlerini kovalayan, değerlendirmeye çalışan bir erden bey varken insan istemeden de edemiyor. ben şu an için epey mutluyum kadrodan. seferovic özelliklerinde doğu avrupalı bir genco yok mu ordan sarıp getirseler. illa işi gücü bırakıp fm mi açalım :p

  not: fm demişken yusuf barasi ismini anmadan olmaz. rekorlar kırıyor valla. alabiliyorsak alalım.
 • 30919
  takımımızda olmasi gereken etmenler oluştu.

  genc dinamikligimiz var
  tecrübe var
  oyun zekası var

  bunu sağlayan gecmisler 96/02 galatasaray 03/08 fenerbahçe gibi bir kaç örnek vardı ve lige ağır ambargo koyup* avrupada da başarı yaptılar.

  simdi biz tekrar bu etmenleri oluşturup bir araya getirebildik. yok o tuttu bu tutmadı muhabbeti de yok. çünku bir futbolcuya ya da bir kac futbolcuya bağlı takım değil bir bütün olan takım oluşturduk.

  yukarıda saydığım 3 etmenden sadece birine veya ikisine bağlı etmenlere yüklenildigi zaman bu takım nasıl is yapmadi durumlarına düştü.

  olusan bu takım neticesinde takımın içindeki isimler de kendini geliştireceklerdir.

  allah muvaffak eylesin, şampiyonluklar yaşayalım hep beraber..
 • 30922
  yine istim üstüne çıktım.

  heves etmiştim torreira adı geçtiğinde, hevesim kursağımda kalmadı. şükür. ardından mertens geldi. daha yeni "çilek"i burnunda. seferovic ile iyi bir ikili, tamamlayıcı bir ikili olacaklarını düşünüyorum. mertens'in yaşı önemli değil. italya liginde takır takır oynayıp tık tık gol atıyordu bu adam. bir de geçiş sezonunda olduğumuzu düşündüğünüzde hayli iyi bir transfer. maç açabilecek bir oyuncu.

  tık tık tık güzel transferler yaptık aslında. birbirini tamamlayan oyuncular aldık. birbirini yukarı çıkarabilecek oyuncular aldık. emre akbaba çok iyi döndü. yunus akgün çok iyi döndü. orta sahaya üç transfer yaptık. sol beke yaptık.

  fakat hemen ardından bugün, akşam saatlerinden itibaren çıkan haberlere bakacak olursak sanırım dağılmaya başladı futbol şubesi sorumluları veya yönetim. artık kim yapıyorsa.

  icardi ve alexis'ten bahsediyorum.

  siz şaka mısınız? bu adamlar galatasaray'ın hangi gediğini kapatıyor. aksine bozuyor bildiğin. icardi ile ciddi ciddi ilgileniliyormuş. sanırım seferovic'ten derhal vazgeçtik. cuk oturan bir santrfor bulmuşuz. icardi gibi bir adam için keseceğiz öyle mi? her şeyi geçtim. icardi veya alexis sanchez kimi nasıl tamamlıyor? mertens ile de seferovic'in yan yana bir duruşları, klikleri var ama icardi ile mertens'in veya sanchez'in nasıl bir şeyi var?

  çıldıracağım.

  farkında mısınız? bizim başka ihtiyaçlarımız var. marcao'yu kaybettik. yerine abdulkerim'ii aldık. kerim iyidir hoştur ama eğer illaki çilek alacaksanız gidin stopere çilek alın. ya da gidin sol* beke çilek alın.

  çilek alınmasın zaten de... mesela seferovic'in ikamesi bir santrfor yedeği... ya da kanat ve/veya kanat forvet yedeği... takımı iyi bir şekilde kurgularken bozmayın allah aşkına.

  icardi'nin veya sanchez'in ismi geçmesi beni aşırı gerdi. umarım başka bir transferin, seferovic'i ezmeyecek bir transferin gölgelenmesidir bunlar.

  aşırı düşünceliyim.

  bozmayın şu havayı.

  edit: *sol beke.
 • 30923
  kale: fernando muslera, okan kocuk, berk balaban
  sağ bek: leo dubois, sacha boey, omar elabdellaoui
  stoper: victor nelsson, christian luyindama, abdülkerim bardakçı, metehan baltacı, emin bayram
  sol bek: patrick van aanholt, kazımcan karataş, ömer bayram
  defansif orta saha: lucas torreira, fredrik midtsjø, taylan antalyalı
  merkez orta saha: sergio oliviera, berkan kutlu
  ofansif orta saha: alexandru cicaldau, emre akbaba
  sağ kanat: yunus akgün, oğulcan çağlayan
  sol kanat: kerem aktürkoğlu, emre kılınç, barış alper yılmaz
  santrafor: haris seferovic, dries mertens, bafetimbi gomis

  an itibariyle böyle bir kadrosu olan futbol takımı.

  şahsen omar, ömer bayram, cicaldau emre kılınç, gomis, taylan gitmeli, emin bayram, oğulcan ve barış alper kiralanmalı diye düşünüyorum.

  1 stoper, 1 kanat ve 1 forvet gelmeli kanaatindeyim.
 • 30924
  mertens transferi ile nasıl şekilleneceğini merak ettiğim kadro. tahminim 9,5 numara gibi mertens forvet arkası oynayacak. özellikle pedro'da bu yüzden istenmişti. okan hoca ısrarla forvet arkasında golcü bir oyuncu istiyor.

  yunus, kerem, mertens, seferovic hücum dörtlüsünde arkada ki iki merkez orta saha daha da önem kazanıyor. çünkü büyük oranda arkayı toplamak onlara kalacak. torreira bu profile cuk oturuyor ama oliveira için bunu söyleyebilir miyiz emin değilim. bu saydığım dörtlüde ileride pres yapacak tek adam seferovic olacak. seferovic sakatlanırsa ileride pres yapıp top tutan adam kalmıyor. o yüzden pivot ve genç bir rotasyon oyuncusu lazım.

  tabi anlamlandıramadığım şey ise miço kardeşimizin yedek oturma ihtimali. biz sırf rotasyon olsun diye 29 yaşındaki adama 4 milyon euro verdiysek vah vah. kanat forvet transferi de yapılacağını düşünürsek planlar arasında baklava orta saha kurgusu da yok demektir. çünkü böyle bir durumda yunus ve kerem dışarıda kalıyor.

  şu an görünen o ki miço kardeşimiz bir süre yedek olacak. tahminim cicaldau, taylan ve berkan üçlüsünden ikisinin gönderileceği. stoper transferine ise anlam veremiyorum. herkes bardakçı'nın yeterli olmayacağını düşünüyor ama o zaman biz bu adama niye 3 küsür milyon euro verdik? luyindama, emin, nelsson var zaten. bardakçı ve miço'ya sırf rotasyon olsun diye toplam 7 küsür milyon euro bayıldık yani.

  en büyük korkum bu yönetimin nelsson'u ucuza satıp yerine 28 yaş üstü vasat bir stoper alacak olması. rugani haberleri boşa çıkmamıştır. çok gol atıp çok yiyen bir takım bizi bekliyor gibi. bu sezon ki maçlar baya bir heyecanlı geçecektir.
App Store'dan indirin Google Play'den alın