• 30654
  2022-23 sezonu öncesi 5 temmuz itibariyle transferde geç kalınmış bir durum yok. tam haftaları 5 temmuz-15 temmuz arası. bir kaç gündür youtube ve basında transferler nerede duymaya başladık. tahminim hafta sonuna kadar böyle giderse taraftar komple isyan bayraklarını çıkarır.

  zaten yapılması gereken 2-3 direkt oynayacak çok kaliteli futbolcu. ben kişisel olarak transfer dönemi içinde yangın boyutunda eleştiri yapmıyorum. ama yapan yapar herkesin kendi iradesi. yapacaklarında bunu 15'i sonrası yapmanın mantıklı olacağını düşünüyorum.

  kişisel olarak ne falcao'yu istemiştim. dolayısıyla falcao yangını da yapmadım. 18/19 sezonunda sadece eren derdiyok ile başladığımız sezonda da transfer dönemi içerisinde yangın yapmadım. transfer dönemi biter detaylı eleştirilir.

  çok çok çok detay transfer dönemi süreci. doğru oyuncu seçimi, doğru oyuncuyu ideal tutarlara transfer etmek. belki 3-5 gün daha beklenip daha üst seviye oyuncu olma ihtimali vs vs. bu süreçte bu riskler elinde de patlayabilir yönetimin. bunların hepsi denklemin içinde.

  örneğin:
  seçenek1 : 1 temmuzda 10 üzerinden 6'lık* üç orta saha transferi
  seçenek2 : 18 temmuz 10 üzerinden 7'lik* üç orta saha transferi

  onlarca denklemden sadece birisini yazdım. ben kişisel olarak 18 temmuz 10 üzerinden 7'lik seçeneği tercih ederim. tabii ki 18 temmuz'da 10 üzerinden 7'lik futbolcuları bir şekilde elinden kaçırıp. 10 üzerinden 6'lık futbolcuları temmuz 25'de transfer edersen bu fiyasko boyutunda gecikme oluyor.

  bunun gibi detaylar.
 • 30655
  2022/23 sezonunda avrupa kupası oynamayacak, ilk resmî maçını ligde 5 ağustos’ta oynayacak takımımız için transferler nerede diye isyan etmek hakkaten biraz idraksizlik ve vicdansızlık olur.

  ben şahsen ligin 4. haftasına bile kalsa bir kaç kilit transfer sorun etmem. yani hemen şu an 7milyona bitecek transfer, 1.5ay sonra 2milyona bitecekse her türlü ikincisini tercih ederim.

  transfer işi uzar arkadaşlar, türkiye liginde oynuyoruz yahu, kasmayın. bakın beşiktaş sergen ile şampiypn olduğunda ghezzal ile rosier ekim’de geldiler yahu, ekim, ekim! sonra bu ikisi başrol oldu. sezon başında birkaç maç herkes idare eder. zaten rakipler de senin gibi eksik oluyor başlarda.

  transferi kapatıp da kampa girmek tarihte görülmemiş bir fantezi, real ile city bile öyle birşey yapamıyor. kadro erkenden hazır olsun diye fazladan milyon eurolar saçmak makul bir yöntem değil bu işlerde.
 • 30656
  10 gün içinde 6 ve 8 no transferleri gerçekleşmezse çok büyük sıkıntıya girmesi muhtemel takım. sonraki 10-15 günde de hazırlık maçlarına göre forvet ve orta saha kurgusuna karar verilerek son iki dokunuş yapılmalı. zorlu bir fikstürle lige başlıyoruz. bu takımın morale ihtiyacı var. eğer yeni sezonun ilk haftalarında gerekli sinerjiyi yaratamazsak kolay toparlanamayız çünkü hiç olmadığı kadar zor bir lig bizi bekliyor olabilir.
 • 30657
  2022-2023 sezonunda transfer önceliği hiçbir şekilde forvet olmayan takım.
  üretken olan bir sistemle elindeki 3 forvetin hepsi 10+ gol atabilecek yetenekte adamlar.
  senin elinde guiza yok.
  gomis yaşı geçmiş olsa bile çok iyi bir yedek.
  diagne deli dolu ancak kale önü bitiriciliği çok fazla. ilk geldiği yarım sezon haricinde istediğimizi vermedi. ancak takımda haldır huldur oynamıyordu. ekmeğini taştan çıkaran forvet değil bu adam. getireceksin atacak.
  mohammed bence komple santrafor olmak için doğmuş. sorunu özgüven. iki maç üst üste gol atsa kendine gelecek.
  bir de atlanıyor ancak barış alper yılmaz bence forvete evrilmelidir.
  daha alt yapıdan gelen oyuncuları saymadım.
  işin özü iki önceliği var bu takımın.
  birincisi çok net bir çapa lazım. modern oyun anlayışında bana göre hala yeri var. öyle iki box to box bir de gole yakın orta saha olacak diye ölüp bitmemek lazım.
  psg, city, barcelona, madrid, liverpool gibi takımlar hala çapa ile oynamakta.
  sadece kumaş ve kalite farkı var e o kadar da olsun yani.
  milyarlar harcıyor adamlar.
  biz ise klasik bir kesici ve kreatif bir oyun kurucu ile ligi kotarırız.
  yani bu transfer sezonunu şu an iki transfer ile kapatırsak tatminkar olacak benim için.
  bir de yerli sağ bek için nedense büyük bir çalışma var.
  eğer ki bu hoca tercihi ise mert müldür yerine bünyamin balcı transferi için çaba sarf edilmelidir.
  düşündüğüm gibi bir transfer sezonu yaşarsak aşağı yukarı şu şekilde bir kadromuz olacak.

  muslera (okan)
  boey (bünyamin) nelson (emin) marcao (abdulkerim) aanholt (kasımcan)
  transfer (taylan) berkan (cicaldau)
  transfer(emre akbaba)
  yunus (morutan) mohammed (gomis) kerem (bay)

  şu kadroya bakıyorum da hala daha yazamadıklarım var.
  emre kılınç, hamza akman, eren aydın, beknaz, oğulcan, omar, aytaç, luyindama.
  bence çok zengin kadromuz. yeter ki oynatmasını bilelim.

  bu planlamayı oyuncu göndermeyeceğimiz üzerine çizdim.
  yani bakıldığı zaman bu takımda olmaması gereken oyuncular da var saydıklarım içinde veyahut gitmesini gerekli gördüğüm kişiler var.
  ancak zamanında yediğin hurmalar bugün tırmalıyor işte.
App Store'dan indirin Google Play'den alın