• 30639
  aylarca "ona teklif var, buna teklif var, şöyle teklif geldi, boyle teklif geldi" denile denile en iyi oyuncusunu bile zor satar hale gelmiş takım.
  sözde kerem'e de iyi teklifler vardı, cicaldau'ya italyanlar hastaydı, van aaholt gidiyordu, mostafa'da fransızlara gidecekti falan.

  bu gidişle bu sene marcao'yu 15 civarına satsak "yareppi şükür" diyeceğiz.

  bana bu sene şampiyon olamazsak ve seneye avrupa'da olamazsak birçok oyuncuyu yaka paça yollamaya çalışacağız gibi geliyor ya neyse...
 • 30640
  hiçbir oyuncusuna teklif gelmeyen takım. marcao hariç, onda da 20 küsür beklerken 10 bile verilmedi henüz.

  sezon devam ederken kerem’le alakalı dortmund, tottenham scoutları rapor hazırlıyor, cicaldau ve berkan’ı italyan kulüpleri izlerken pva da lazio ile çoktan anlaşmıştı güya ama gelin görün ki takımın en formda oyuncusuna(marcao) gelen teklif 8 milyon euro.

  ya biz bu futbolcuları gözümüzde çok büyütüyoruz ya da pazarlama denen şeyi bizim yöneticilerimiz bilmiyor veyahut her ikisi. fb ve bjk mesela kjaer, muriqi, cenk, eljif gibi adamları astronomik rakamlara sattı bizde tık yok. anlamadım bu işi.
 • 30641
  sahip olduğu oyuncuları hayal edilen rakamlara satamayacak takım. gerçekçi olalım dediğimizde kızıyor bazı arkadaşlarımız ama gelin transferlerde adı geçen üç oyuncumuza bakalım:

  - marcao: oyuncu avrupa'ya transfer olmak istiyor. avrupa'da bir sezonluk yüksek performansı var. milli takım tecrübesi yok. en önemlisi, sözleşmesinin son iki senesinde ve bunun bir yılında yalnızca kimsenin önemsemediği yerel ligde oynayacak. son senesinde avrupa'da olacağımızı varsayalım ve marcao da çok üst düzey bir performans sergilesin. bu durumda elimizde sözleşmesinin bitmesine bir yıl kalmış, potansiyelinin zirvesinde bir oyuncu olacak. satmadığımız takdirde muhtemelen sezon sonu bedelsiz transfer olacak. bu şartlarda marcao'nun 15 milyon civarına satılması son derece normal.

  - kerem: çok yetenekli. fakat henüz yalnızca bir sezon üst düzey performans sergiledi ve düzenli oynadı. oyuncuya mutlaka teklif gelir ancak 20 milyon altına satmak, potansiyeline ayıp olur. bu seviyede bir yerli kanat bulamayız. ne var ki bir sezonluk performans ile kimse kerem'e 20 milyon vermez. mesela eljif elmas'a verirler çünkü çocuk transfer olduğunda henüz 19 yaşındaydı. bugün daha 22 yaşında ve 42 a milli maça da çıkmış. kerem 23 yaşında ve milli takımla henüz sadece 13 maçı, avrupa'da ise bir sezonu var.

  - mustafa: potansiyeli aşikar ama oyuncu burada mutsuz. son sezonu da hem galatasaray'da hem milli takımda kötü geçti. şimdi bir düşünün: altyapısını mısır'da almış, son bir yılda 7'si yerel ligde olmak üzere toplam 8 gol atabilmiş, takımında mutsuz ya da en azından takıma uyum sağlayamamış, mental olarak güçlü olmayan 24 yaşındaki bir santrafora galatasaray kaç para versin isterdiniz?

  velhasıl, elimizde gerçekten potansiyelli oyuncular var ancak uçup kaçmanın anlamı yok.
 • 30642
  oyuncu satmak zorunda olmayan takım. değeri verilmiyorsa marcao'yu da satma kerem'i de, muhammed'i de satma kardeşim. üstüne de 2 tane sağlam orta saha al bak yoluna.

  neden satış olmadıkça panik yapılıyor ki? üstelik satışlardan bağımsız en az 2 (bana kalsa 4) tane orta saha zaten almaya mecbursun. al 2 orta sahanı, yürü.

  ben anlamıyorum ki, yunus ve emre akbaba gibi bizim olmasa 2021-2022 sezonu performansıyla toplamda 12-13 milyon euroya alabileceğin adamlar geri dönmüş, zaten geçen seneden belli eksikleri de kapat oldu bitti.

  kerem, marcao ya da bir başkasına istenilen teklif gelmiyorsa gelmesin. onlar bu sene bize de lazım zaten.
 • 30643
  uzun uzadıya yazmaya hiç gerek yok.

  mevcut kadrodan kimse gitmezse, orta sahaya alacağımız minimum 2 net oyuncuyla bu sezon çok rahat şampiyonluğa oynarız.

  kalede muslera, okan var.
  sol bek: pva, kazımcan
  stoper : marcao, nelsson, luyindama, abdulkerim, ışık kaan, emin bayram
  sağ bek : boey, omar, berkan mahmut
  orta saha : yok
  sağ açık : yunus, barış alper, morutan
  sol açık : kerem, barış alper
  forvet : mohamed, diagne, gomis, eren.

  bize çok net şekilde defansif orta saha, merkez orta saha ve 10 numara gerekiyor. bu üç pozisyonda hata yapmazsak okan hoca takımı oynatır.
 • 30644
  campos ile görüşüldüğü ve gelecek sezon planlaması yapıldığı dönem dış basında bir çok haber çıkıyordu. kendisi bizle çalışmayacağını açıkladıktan sonra haberler kesildi.

  transfer piyasasında menajerlerin ve direktörlerin ne kadar önemli rol oynadığının doğrulanması gibi bir süreç oldu.

  günümüzde pazarlama çok önemli.
App Store'dan indirin Google Play'den alın