• 30636
  uzun yıllar sonra, oynamayı hak eden futbolcunun kadroda yer alacağını düşündüğüm bir sezona başlayacağız gibi gözüküyor.
  bahsetmek istediğim konu takımımızdaki papaz'lar. bu kişiler, takım arkadaşlarını, antrenörlerini, taraftarları, yöneticileri, özellikle medyayı yönlendirme konusunda oldukça başarılı oldukları bir gerçektir.

  geçtiğimiz sezonlarda kulüpten ayrılan futbolculardan sonra, başta teknik kadrodan fatih terim; futbolcu grubundan arda turan, sofiane feghouli ve ryan babel'in de ayrılmasıyla, kadrosunda kaptan fernando muslera dışında oyuncu kalmadı diyebiliriz ki, muslera maaş skalası dışında pek de bu klasmanda sayılmaz.

  30 yıldır ciddi anlamda futbolu ve galatasaray'ı takip ederim. kendimi bildim bileli takım bir türlü temizlenmedi bu şahıslardan. biri gitti derken, diğeri geldi el aldı. yeri geldi gruplaşmalar oldu. hiyerarşinin takım başarısı için önemli olduğunu biliyorum. hiyerarşi demek geçmiş başarılarından dolayı, hatırı sayılır kişilerle iyi diyaloğa sahip olduğu için veya gelecekte kulübe faydalı olacak diye, kulübün şu anki dinamiklerini, medyayı kullanarak, taraftarları kullanarak manipüle etme hakkı değildir. bu yönlendirmelerde iyi niyetli olsalar dahi takım ahengine uzun zamanda zarar verdiler. kulüpten ayrıldıktan sonra bile

  piyasadaki ve alt yapımızdaki genç ve potansiyelli oyuncular için arzu edilen, forma şansı bulup kendilerini geliştirebilecekleri ortamı bulabilecekleri bir kulüp olmak yerine, iddiamız bile olmayan bir sezonda, yarın futbolu bırakacak tipler, formamız altında üst üste jübile maçı yaptı milyon euro'lar aldı.

  uzun lafın kıssası; okan buruk hocamız ve galatasaray sevdalıları için temiz bir sayfa aralanıyor bir aksilik çıkmazsa.
 • 30637
  uzun süredir takımın yıldızlarının stoper mevkisinde olduğu futbol takımı.

  yine uzun zamandır -bir galatasaraylı olarak 3 sene benim için uzun bir süre- şampiyon olamayan futbol takımı. geçen gün bir haber düşmüştü, teknik direktörümüz okan buruk orta sahaya ve forvete lider özellikli oyuncu istiyormuş.

  ya bir takımın yıldızları stoperde olur mu? biz düşmemeye oynayan takım mıyız, 2004 yunanistan kadrosu muyuz biz? işlerin berbat gittiğini buradan anlamak lazım zaten. sürekli stoper övüyoruz. orta saha karavana, forvetler karavana, tribüne taraftarı çeken, şampiyonluğu getiren mevkiler bomboş. türkiye ligi’nde dany nounkeu ile şampiyon olunuyor. ön tarafı iyi dizeceksin esas oralarda işçilik şart. şu stoper sevdasından, stoper kahramanlaştırmaktan acil kurtulmamız dileğiyle. 6-8-10-kanat-forvet falan buralardan star çıksın ama biz stoper aşağı stoper yukarı takılıyoruz üç senedir.

  geride oynayıp da para eden herkes satılsın. kimsenin turşusunu kurmayalım mümkünse. üstte dany örneği verdim daha beterini vereyim bu ligde hüseyin türkmen’ler, tek bacaklı vitor hugo’lar şampiyon oldu geçen sezon.
 • 30638
  şampiyonluk gelmeyen 3 sezonda elindeki potansiyelli altyapı oyuncularının çoğunu çöp etmek üzere olan takımım. sonra terim'i eleştirince yafta yiyoruz.
  genel olarak 3 sene ömer bayram'ı sol bekte, oğulcan'ı sağ bekte izleyeceğimize 2 tane altyapı bekini kadroda değerlendirebilirdik. öte yandan bugün bizi heyecanlandıran yunus akgün'ü bile biz geliştirmedik, bize kalsa vasat anadolu topçuları için takasta kullanacaktık.
  tam 3 sene hazırı beğenmeyip eldekilerin verimini türlü fantazilerle düşürmekle, berbat kadro mühendislikleriyle geçti. "şampiyonluk kaçtı" denilen 2019-20 sezonunda bile aslında şampiyonluğun bir garantisi yoktu, ilk devre yarım sezon çöpe atılmıştı.
  3 senedir topla en çok oynayan oyuncularımız stoperlerimiz. fıkra bu kadar.
  kulübün hiç mi kurumsal hafızası yok, futbol şubesinin hiç mi profesyonelliği kalmadı diye sorgulamadan edemiyorum. resmen atıl durumdayız. okan buruk umut vaadediyor olsa da zaman ilerledikçe ve yeni sezon yaklaştıkça 3 senedir devam eden bu olumsuzluklar tekrar yaşanacak diye taraftarlarda tedirginlik seziyorum.
  özetle ikinci kamp dönemine kadar en önemli mevkileri toparlaması gereken takımım.
App Store'dan indirin Google Play'den alın