• 30534
  oynadığı futbolla 2021-2022 sezonunda avrupa ligini kaldırma ihtimali olmayan takımdır.

  grupta 6 maçta 6 pozisyona girmişiz hepi topu, gören de 3 takımında ikişer maçta da içlerinden geçtik sanır. en mükemmel oynayıp 4-2 kazandığımız marsilya maçı bile 4-4 bilebilirdi.

  ama psikolojide var böyle bir şey. yarım kalan şeylerin tamamlansaydı mükemmel olacağı düşünülür. bir adı vardı bunun da hatırlamıyorum şimdi.

  hasılı kelam avrupa ligini falan kazanamazdık, boş yere ah vah etmesin kimse. barcelona maçlarını oynayabilecek en mükemmel şekilde oynadık, ondan iyisi olmazdı. gücümüz yetmedi elendik. terim olsa da elenirdik. alabilirdik bu kupayı diyenler de ağır terimci zaten.

  edit: serpico16 ve quaestor nickli arkadaşlar hatırlattı efenim, psikolojik tespitin adı zeigarnik etkisi imiş.
 • 30536
  hücum edemeyen, dar alanda iş yapacak 1 adet oyuncusu bulunmayan takım. yazın yapılan 12-13 milyonluk rumen yatırımı bunun içindi diye düşünüyorum ancak işimizi göremediler bu konuda.

  2022-23 sezonunda diagne-gomis’le sadece ligi götürebiliriz diye düşünüyorum ancak ortasaha ve yaratma konusunu mevcut oyuncu grubundan çıkarmamız mümkün değil. buraya all in yapmalıyız, gerekirse 1 oyuncu alıp risk almalıyız sakatlanmayacağına dair, tutacağına dair. ancak en kötü 1 adet premium yaratıcımız olmak zorunda. gol atacak, attıracak, oyuncu eksiltecek personel eksiğimiz bizi arkamızdan bıçakladı, adam alamazsak bıçaklamaya devam edecek.
 • 30537
  uefa avrupa ligi 2021 - 2022 sezonunda bir grup kesimin sırf fatih terim düşmanlığından dolayı çöp, enkaz vs. diye alaya aldığı, ezdiği kadro en zorlu gruptan namağlup lider çıkmayı başarmıştır. mart ayını görmüş, o kadar tantana, teknik direktör değişikliğine vs. rağmen barcelona ile başabaş mücadele etmiştir. hatta şanslı ve cesur olabilsek o turu da geçebileceğimizi düşünüyorum. çünkü barcelona’yı gözümüzde olduğundan çok aşırı fazla büyüttüğümüz bir gerçek idi.

  bu yazıları yazarken terim gerginliği yaratayım vs. diye değil, gerçekten bu takımın doğru takviyeler ve destek ile bu kupada ciddi şansı vardı. takım disiplini ve avrupa’da oynadığı oyun, uyguladığı taktik, enkaz(!) oyuncular ile bile işe yarayan bir sistem idi. zaten başabaş oynadığın barcelona’yı elediğinde her takımı da eleyebilecek güçte olduğunu gösterebilirdin.

  nihayetinde; daha 3 4 ay önce kurulmuş, takım 11’nin yaş ortalaması oldukça genç olan bu takıma sabredemeyip, sırf terim’den hınç almak adına aksiyona girip ileriyi görememek benim adıma her daim soru işareti olarak kalacak. aslında türkiye’de taraftar algısının çok uzun yıllar değişmeyeceğinin de apaçık örneği olacak.