• 29781
  mevcut bekler ile 4lü savunma oynamaması gereken ve artık üçlü sisteme dönmesi gereken takımımızdır. elimizde de bu oyunu oynayabilecek oyuncu kadrosu mevcuttur.

  kaleci: bakın burası önemli. kaleci lazım buraya. tekrar ediyorum kaleci.

  sağ stoper: luyindama. üçlü sistemde sağ stoperde şov yapar bu adam. kendisi olmadığında iyileşirse omar iyi bir alternatif olur. alparslan da idare eder burayı.

  merkez stoper: nelsson. merkezden diğer iki stoperi ve önündeki adamı yönlendirecek oyuncudur. kendisi olmadığında bu bölgeye marcao geçebilir. veya alparslan geçebilir.

  sol stoper: marcao. tartışmasız isim. olmadığında sorun olur ama bir çözüm bulunur. nelsson veya ışık kaan buraya atılabilir.

  sağ kanat bek: boey, yedlin ve oğulcan bu işi görür. zaten arkasını toparlayacak bir stoper varken defansif zaafiyetleri çok ön plana çıkmaz. bu üç oyuncu da sağ koridoru tek başına idare eder.

  sol kanat bek: van aanholt ve ömer bu işi kotarır.

  defansif ortasaha: burada seçeneklerimiz: taylan, aytaç, berkan, gustavo. ama hiçbiri bu işi layıkıyla yapamıyor. buraya bir transfer lazım gibi.

  merkez ortasaha: burada bir tanesi koşan, pres yapan bir adam, bir tane de topu kullanacak bir adam lazım. birincisi için berkan, ömer ve emre kılınç iş görebilir. ikincisi için tek seçenek şimdilik cicaldau. atalay da plase.

  yardımcı forvet: santrfor yanında sürekli hareketli olacak, aralara girecek, gerekirse kanada destek olacak birileri lazım. eski nihat kahveci tadında oynayacak birisi. tartışmasız kerem aktürkoğlu. plase halil.

  pivot santrfor: takımı ileride tutacak, pres gücü ile rakibi rahatsız edecek birisi olmalı. şu an afrika kupasından dönerse elimizde sadece mohammed kalıyor. buraya da bir transfer gerekebilir.
 • 29782
  uzun zamandır nerede sıkıntı içinde olan takım var, kimin hocasını istim üstünde herhalde hiç sektirmeden hepsine can suyu vermiş takımım. öyle az buz değil zidane'nın real madrid'den, tedesco'nun schalke’sine kadar gerilere gidiyor bu süreç. pereira ve en son olarak da rıza çalımbay da bu kıyaktan yararlanmış durumda. bir de sergen yalçın vardı o da derbi sayesinde süresini uzatmış ama kaçınılmaz sonu sadece ertelemişti. bu cömert teklifi geri çeviren bazı takımlarda oluyor arada ama genel olarak sıkıntı varsa galatasaray dertlere çare oluyor. yazık.