• 29313
  spor toto süper lig 2021-2022 sezonunu şampiyon olamasa bile ilk 2 içinde bitireceğine inandığım takım. tamam liderin çok gerisine düştük. trabzon'un anormal performansı, tff ve hakem yönetimleri, genç ve yeni takım oluşumuz bu farkın oluşmasını sağladı. genç takımsak evet biraz daha sabır göstermeliyiz. bunu şimdi yapmayacağız ne zaman yapacağız üstelik avrupa'da çok ciddi bir performans gösteren bu takımken. geçen sezonla beraber bu sezon da ligin ilk 5-6 haftasında yine uzaylara çıkartılan beşiktaş örneği apaçık duruyor. çabalayan bu genç takımdan umudumu kesmem. kaybede kaybede büyüyeceğiz belki de. ben bu takıma inanmaya devam edeceğim.
 • 29315
  avrupa'da kazandığımız puanlar, bundan da önemlisi oynadığımız güçlü oyun şahsen bana umut veriyor. takım da bu sene vizyon olarak avrupa hedeflenmiş belli ki. bu yapılanma döneminde cok doğru buluyorum böyle bir hedef koyulmasını. şimdi diyebilirsiniz ki bu takım kupayı mi alacak yarı finalleri mi görecek de hedef olarak koyuyoruz. evet belki de son 32'de son 16'da elenecek bu takım. belki de doğru transfer dokunuşları ve biraz da kura şansı ile de çok daha ilerileri görebileceğine inanıyorum ayrıca ben. ama şunu biliyorum ki kaybederken bile avrupai bir oyun oynayan takım olarak kaybedeceğiz. bugün oyuncu rolleri açısından modern bir ekip var sahada. her ne kadar sakatlıklar ket vursa da uzun mesafe koşucusu bekler, oyun kuran, pas yapabilen bir kesici bir sigorta stoperler, defansif gücü yüksek serbest 8 numara, geri koşuları olan bununla birlikte ceza sahası koşusu olan ve oyun kurucu bir on numara, bir sprinter kanat forvet, bir oyun kurucu kanat ve tam oturmasa da umut vaadeden zaman zaman hedef zaman zaman false 9 olan santrafor. tek sıkıntı olarak pozisyon bilgisi yüksek bir 6 numara ihtiyaci var takımın. bunun da sağlanması çok başka şeyler izletebilir. yeter ki biz vazgecmeyelim yeter ki takım kendinden vazgeçmesin hoca küsmesin darılmasın.
 • 29318
  iyi oynayan, oynadıkça gelişen, oyuncularını geliştiren, hem sportif hem ekonomik olarak son yıllarda hiç olmadığı kadar umut vadeden, ve vadettiği umudun menzili de sadece 6 ay yada 1 sene olmayan takım.

  takımla ilgili negatif hissiyatların çoğunun alınamayan sonuçlar, cömertçe harcanan pozisyonlar, bariz hakem hataları ile doğrudan ilgili olduğunu düşünüyorum. bu takımdaki her şeyin mükemmel, oyunun tamamen oturduğu vs. anlamına gelmiyor ama takımda eksik olan şeyler, tıpkı devre arasında bir onyekuru-6 numara seri dokunuşunun sihirli bir şekilde takıma etki ettiği gibi bir dokunuşla kapatılacak şeyler. üstelik bu sefer, takımın en önemli assetleri kiralık veya yaşlı değil, hepsi bizim ve uzun yıllar hizmet edecek yada çok iyi paralara satılacak kadar genç oyuncular.

  bundan sonra önemli olan satılacak-alınacak oyuncuların zamanlamasını ve profilleri iyi ayarlamak, belli bir oyun şablonunu uzun yıllara yaymak. elmander'den bambaşka bir oyuncu olan burak'a geçip takım oyununu tamamen değiştirmek yada prime performansında burak'ı satmayıp büyük paralardan mahrum kalmak gibi hatalar yapmamamız; artık yıllarca aynı standartı koruyan, 10 yılda bir değil de sürekli oyuncu pazarlayan orta üst seviye avrupa takımları klasmanına oturmamız gerekiyor.
 • 29319
  bir kere şu bir gerçek ki galatasaray üzerine bir operasyon var.
  aşikar şekilde taraflı tarafsız herkes hatta spor yorumcuları bile bunu söylemeye başladı.
  biz yaklaşık 3 senedir görüyoruz bunu ancak basın yeni yeni konuşmaya başlıyor.
  artık adamlar utandı bence bu kadar da olmaz dediler.
  futbol takımı her geçen gün daha da iyiye gidiyor.
  lig benim için artık kapandı. bu saatten sonra istesek de bu operasyonel tayfa ile başa çıkamayıp ipi göğüsleyemeyiz.
  ilk 3 içinde olup türkiye kupasını aldık mı benim için tatmin edici sonuca ulaşacaktır. avrupa da zaten yeterli olacak bir performans verdik şu ana kadar. kimse beklemezdi bu oyun geçişinin bu kadar çabuk ve iyi olacağını.
  yer yer oyundan zevk almaya başladım. geçen senelerde çoğu oyuncu doğaçlama oynarken bu sene hepsinin bir görevi var.
  he kapasite belli bazılarında. mesela aanholt üçüncü bir orta saha iç gibi oynamaya çalışıyor ancak yetenekleri bu kadar.
  belki önünde daha defansif bir kanat oyuncusu olsa onun da defoları kaybolacak.
  sezon sonu satacağımız oyuncular ile şampiyon olamamayı bir nebze telafi ederiz.
 • 29320
  avrupa'da taş gibi top oynayan, ligde ise kolay pozisyona girebilen fakat cömertçe harcadığı için yerden yere vurulan takım. girdiğimiz pozisyonları gol yapma oranımız en azından %50 olsa şu an çok daha farklı şeyler konuşuyor olurduk. inanın o kadar da kötü bir futbol oynamıyoruz ligde. özellikle son altay* maçı bence bu sene ligde en iyi futbolumuzu oynadığımız maçtı. servet yardımcı'nın tetikçileri sağolsun fişimizi çekti.