• 27831
  belirli bir sistemi olmamasından bağımsız eğer tff yabancı oyuncu sayısında diretirse alparslan, emre kılınç, emre akbaba, aytaç, kerem ve taylan’dan en az üçünü sahaya sürmek durumunda kalacak futbol kulübüdür.

  bu oyuncu gurubundan iki kişi çıkar belki ama üçüncüsü zor. yerli kalitemizi arttırmak adına da hamleler yapmamız şart. beğenilmeyen kaan ayhan’a bile razıyım şu durumda.
 • 27834
  sağ bek, sol bek, iki orta saha ve bir sağ stoper eksiğimiz vardı.

  son transferlerle birlikte bir orta saha ve bir sağ stoper transferi ihtiyacımız kaldı. orta sahaya berkan ve gedson ikilisinden biri veya ikisi birlikte alınacak gibi. sağ stoper acil değil ama luyi acı çekerek oynuyor. sezonu çıkaramaz. oyuncu satışı yapabilirsek iyi bir stoper bulmak lazım.
 • 27836
  yerli konusunda sıkıntı yaşayacak takım. kerem, taylan, emre kılınç mevcut kadroda formaya en yakın yerli oyuncular. berkan gelir ve gedson gelmezse o da bu isimlerden biri olur muhtemelen. bu 4 oyuncudan herhangi birinin sezon içinde rastgele bir maçta yedek kalmasına şaşırmayız hiçbirimiz. yabancı sınırı varken yerli oyuncuların güvenilir ve sabit olması gerektiğini düşünüyorum. bu oyuncularımız bu sezon düzenli oynar ve performans verirse birçok sorun çözülür de bir maç solda arda orta sahada ömer bayram, bir maç orta sahada emre akbaba sol bek ömer bayram vs gibi bu formüllerle sınır işini çözmeye çalışacaksak bu sezondan da çok ümitli olmamak gerek.
 • 27837
  gerçekleşen ve olası transferler ile alternatifleriyle birlikte şöyle bir kadro çıkıyor ortaya.

  ---------------------------------------muslera(berk)----------------------------------------

  boey(yedlin)-----lyundama(alparslan)--marcao(ışık kaan)---van anholt(emre t.)

  --------------------------------------berkan(taylan)-----------------------------------------

  emre k.(yunus)--gedson fernandez(emre akbaba)--cicaldau(ömer bayram)--kerem(barış alper)

  -------------------------------------- mostafa(halil)-------------------------------------------
 • 27838
  geçen sene sonu takımın eksikleri, alınması gerekenleri, iyileri ve kötüleri o kadar belliydi ki, bunları görmeye alim olmaya gerek yoktu. hocanın en başta emre akbaba olmak üzere takıntıları nedeniyle kaybedilen şampiyonluk, her iki bek bölgesinden alınan sıfır katkı, kronik sakat falcao, maaş yükü nedeniyle yol verilmesi gereken feghouli, el freni babel ve takımda olmaması gereken ömer bayram, emre taşdemir gibi adamlar geçen sezonun özetiydi resmen. bu yazdığım isimlerin hepsiyle yolları ayırmamız gerekirken ilk sözleşme uzattığımız adamlar ömer bayram, emre akbaba ve taşdemir oldu. yıl olmuş 2021 ve biz bu üç adamdan katkı bekliyorsak, daha çok psv faciası yaşarız. diğer bahsedilen oyuncular da hala kadroda.

  yapılması gerekenler ise çok basitti lan, takımın ikinci yarı en etkili ismi olan gedson’u ilk fırsatta kadroya kat, bu ligin bug-u onyekuruyu gayet makul olan opsiyonunu kullan ve al, yıl boyunca kanayan yaramız olan iki bek pozisyonuna iki oyuncu bul, geçen sene hücumda farklılık yaratan halil dervişoğlunu al, bir de orta sahaya bir takviye daha. bakın alınması gereken oyunculardan sadece bek ve orta sahaya alınacak toplam 3 oyuncu bilmediğimiz isimler, diğerleri geçen sene bildiğimiz ve gayet verim aldığımız isimler. o 3 oyuncuyu da bulamıyorsan zaten, başta scout ekibi olmak üzere bırakın abi işinizi, şu sözlükten 5 adam çıkar, yeminle taşı sıkıp suyunu çıkaracak oyuncuları bulup getirirler.
 • 27839
  yıllar geçti ben hala sneijder drogba melo videoları izliyorum.

  bu seviyede bir takım yakın zamanda kurulur mu sanmam. dalından olmuş meyveyi koparmak yerine tohum* ekip meyve* vermesini bekledik lakin biz avrupa takımları gibi tohumu besleyip büyütecek yeterli olanaklarımız ve vaktimiz yok. millet olarak beklemeye karşıyız. her sene şampiyon olmak istiyoruz hâl böyle olunca isteklerimiz ile beklentilerimiz çelişiyor.

  ne tohum yetişiyor ne de meyve alabiliyoruz dedik ve yakın tarihte ilk adımı ünal aysal ile atarak fide alımlarına başladık. 1metre kare toprağa 10 tane fide ekersen ne toprak kalır ne fide.

  burak elmas ile fide* alımlarını bahçeye uygun dkmeye başladık gibi duruyor.

  sonu güzel olsun.
 • 27840
  https://i.galatasaray11.com/2vd4z8rv.jpg

  yapılan transferlerden sonra sadece gedson eklemesiyle ligin tozunu artıracak takım. yapması gereken iki şey var.
  1- tempolu bir hücum futbolu oynamak.
  2- forma adaletini sağlamak. arda, babel, feghouli, falcao, emre akbaba gibi isimleri bırak onbire, kulübeye bile almamak. atalay babacan ve yunus'tan umutsuzum. gelecek görmüyorum ikisinde de ama bu saydığım isimlerden kötü oynamazlar. ali yavuz falan zaten daha çok süre almayı hakediyor.