• 27005
  okyanusu geçip derede boğulan takım. alanya, rize, sivas, trabzon ve fener deplasmanlarını kazanıp son iki maçta ankaragücü ve içeride sivas'a karşı 5 puan bırakarak adeta intihar ettik. o zor deplasmanları kazanmanın hiçbir anlamı kalmadı.

  herkes zor fikstürü müthiş geçtiğimizi ve işimizin kolaylaştığını söylüyordu ama maçlar kağıt üzerinde kazanılmıyor, takımda bir kişi bile bunun farkında olamadı, gereken ciddiyet gösterilmedi. son iki yıldır alınan kadıköy galibiyetleri bize sanırım yaramıyor, artık neredeyse bunu düşünmeye başlayacağım.
 • 27006
  ligin alt sıralarındaki ekiplere karşı ''biz nasıl olsa bunları bir şekilde yeneriz, bizim kalibremizde değiller'' düşüncesine sahip olduğunu gözlemlediğim takım. kesinlikle bu tarz maçları ciddiye almıyorlar ve yeterince istekli davranmıyorlar. halbuki şampiyonluk böyle yerlerden geçiyor.

  her takımın kendince bir hesabı var. kimi düşmeme derdinde, kimi avrupa'ya gitme. biz her takımı, her maçı ciddiye almak zorundayız. bence ciddiyetsizlik problemimiz var.
 • 27007
  ligde kalan haftalarda fenerbahçe ile birlikte puan kaybetme kredisi kalmamış takımdır. tekrar kredi açmak adına tek şansı besiktasin hata yapmasıdır.

  ancak gel gelelim beşiktaş zor fikstüre yeni girdi, bizim 2 hafta önceki halimiz gibi sallantida bir oyun oynuyor ve haftaya basaksehire takılması icten bile değil. sonrası fenerbahçe derbisi, bu iki haftada yapmamız gereken sadece kazanmak.

  kalan haftalarda beşiktaş ile maçımız var, o maça kadar 3 puan arkalarında olabiliriz. bu haftaki 7 mart 2021 galatasaray sivasspor maçı sonrası lig bitti havlu attik söylemlerini asla kabul etmiyorum. şampiyonluk yolundaki 1 rakibini deplasmanda yenip ikili averajı almış bir takimiz, diğer rakibimiz ile iç sahada macimiz var, dolayısı ile son haftaya kadar bu takımın pes etmesi asla kabul edilemez.

  ligde şu an küme düşme hattı alev aldı, besiktasin puan kaybını beklemek zorundayiz, ancak bu sözlükte bizim çok kötü oynadığımız ve besiktasin uçup kaçtığını yazan arkadaşları kınıyorum. çünkü nerdeyse mac kaçırmayan ben besiktasin bizden farkli yaptığı tek şeyin 3 on libero ile oynayarak gol yemeden maçları tamamlaması.

  burdan sonra yapılması gereken ilk şey kalan haftalarda birlikte oynayabilen, doğru ilk 11 i kurmak olmalı. en büyük soru stoper ikilisi kim olacak ? sağ açıkta kim oynayacak? orta saha ikilimiz kim olacak ? yedekten girip oyunu değiştirecek isimler kim? b ve c plan taktığımız hala ve ısrarla orta sahayı boşaltıp 2 forvete dönüp rakibe bol bol kontra atak fırsatı verip puan kaybetmek mi olacak yoksa daha düzgün bir plan kurabilecekmiyiz?

  hoca bu hafta tüm.bunlara iyi çalışıp sadece onumuzdeki haftayı değil ligin geri kalani için doğru planı kurabilirse bu kurtlar sofrasından şampiyon olarak cikariz. hafta hafta bakıp sürekli birşeyleri degistirmeye devam edeceksek hedefimiz malesef 2. lik olacaktır. şampiyonlar ligi ön elemesinde olmak zorundayız. en azından feneri altımıza almak zorundayız.

  yok öyle pes etmek, havlu atmak, bu takım son haftaya kadar calisacak savasacak! iç sahada beşiktaşı 2 farklı yenip liderliği alacak! ama bu haftadan pes etmek havlu atmak aman diyeyim!

  şimdi sen yeniden aslan gibi savaş galatasaray!

  size inanıyor ve guveniyoruz!
 • 27009
  galatasaray, terim'in önderliğinde, bu sezonla birlikte dört senede, hiçbir zaman iyi futbol oynamadı. ancak genel toplama bakıldığında ligde hiçbir takım iyi bir futbolla tam bir sezonu geçiremedi. tüm takımlarımız mali olarak darboğazdan geçmekte ve ülke futbolu hızla geriye gitmektedir. kısaca diyorum ki: son altı yedi yıldır kim iyi oynuyor ki? bunu bir kenara yazalım.

  fatih terim, ilk iki sezon görece iyi bir kadroya sahip olduğu için takımını şampiyon yaptı. ancak yine de herkesi tatmin eden bir futbol ortaya koyamadı. geçen sezon zaten şampiyonluk kaybedildi. bu sezon halen şampiyonluğun en önemli ikinci adayıyız.

  bu noktada önümüzdeki sezonu düşünelim diyelim ki beşiktaş şampiyon oldu:
  aslında an itibari ile beşiktaş da iyi bir futbol ortaya koymuyor ama şansları ve hakem destekleri devam ederse şampiyon olabilirler. beşiktaş mali darboğazda ve şampiyonluk bile önümüzdeki sene onların arayı açacağı bir kadro kurmasına engel olacaktır. şampiyonlar liginde çok çok şanslı bir kura çekmedikçe bizim başımıza gelen gibi tel tel dökülmeleri ve ligde de sallanmaları oldukça muhtemel.

  fenerbahçe'nin şampiyon yapılması olasılığı:
  fenerbahçe, hakem iteklemesine rağmen hala futbolunu düzeltemedi, başakşehir ve trabzon maçlarında iki kere kurtarılan fenerbahçe'nin yarıştan kopması gayet olası. aynı şekilde konya'da bir daha kurtarılmaları ve beşiktaş maçında yapılacak bir manevrayla şampiyon olmaları da olası. yoksa fenerbahçe'nin bu oyun ile trabzon'dan bile daha az şampiyonluk şansı var. bu nedenle fenerbahçe şampiyon olursa demiyorum, fenerbahçe şampiyon yapılırsa olay bambaşka noktalara gidecektir. birincisi fenerbahçe'nin sözde şampiyonluklarının sayılacağını ve ortamın iyice gerileceğini düşünüyorum, ikincisi ise fenerbahçe şampiyon yapılırsa ali koç'un kulübe tarihte görülmemiş bir servet aktarımında bulunacağını öngörüyorum. şampiyon yapılmazlarsa ortalık zaten çok karışacak ancak şampiyon yapılsalar, hatta iki üç sene daha şampiyon yapılsalar, bile ali koç ardından bir enkaz bırakacak. bunu da uzun vadeli düşüncelerimiz için bir kenara yazalım.

  şimdi dönelim kulübümüze galatasaray'da neredeyse kulübün tapusunu verdiğimiz sözleşmeler dönemi yavaş yavaş kapanıyor. eğer yönetim bir hata yapmazsa diagne, falcao ve feghouli dışında çok büyük ve verimsiz sözleşme kalmayacak. finansal fair-play durumumuz da bitiyor. fatih terim'in kötü futbol oynattığına sonuna kadar katılıyorum. hatta şampiyonlar ligi maçlarında oynanan oyunla büyük utançlar yaşattığını da düşünüyorum. kafasında bir oyun tarzı var ve bu oyun tarzını ben hiç beğenmiyorum. terim'in oturtmaya çalıştığı oyun anlayışı, son dört yılda, orta sahada büyük boşluklar vermek, efektif ve hızlı oynayamamakla sonuçlandı. ancak ne olursa olsun terim, son dört sene içinde eli rahat bir şekilde kadro kuramadı, forvetsiz kaldığı dönemler, transfer için yönetimle kavgaları dün gibi aklımızda. bu nedenle terim, istediği oyun sistemine uygun bir kadroyu kurma şansını, geçmiş başarılarını da göz önüne alarak, sonuna kadar ve son kez hak ediyor. burada bir şerh düşeyim saçma sapan harcamalar yapmadan ve kendi sözleriyle oyuncuların geçmişine değil geleceğine yatırım yaparak. (evet, son kez çünkü artık beşinci bir fatih terim dönemini kimse istemez sanırım. karikatürize bir duruma dönüştü bu olgu.)

  yönetim ya da gelecek yönetim, saçma harcamalar yapmazsa, genç oyunculara yatırım yapılırsa, türk futbolunun darboğazından güçlenerek çıkma şansı olan tek büyük takım şu anda galatasaray'dır. olaylara geniş çerçeveden bakarsak futbolun azizlerinden, derwall'in kurduğu takım bile üçüncü senesinde şampiyon oldu ve özellikle ilk sene doğru düzgün futbol oynayamadı. bu seneyi göz önüne aldığımızda vicdanlarınıza sesleniyorum, bir penaltımızın ya da rakibe verilecek bir kırmızı kartın olmadığı kaç maç hatırlıyorsunuz. bir elin parmaklarını geçmez. ekstra zor, ekstra ahlaksız bir dönemden geçiyoruz. bu dönem hem ahlaki açıdan hem de ekonomik açıdan türk futbolunun "büyük buhranı"dır. tüm kulüplerimiz uçurumun kenarındadır. fenerbahçe ise uçurumdan düşmüş, son gayretle bir dala tutunmuş, yardım beklemektedir.inanın aradan yirmi yıl geçtiğinde bu döneme bakıp çok farklı değerlendirmelerde bulunacağız.tüm bunlara rağmen fatih terim, bu sene hakem hataları yapılmasa şu anda ligi kopartmıştı. bu çok açık. oynanan berbat futbola rağmen, parasızlığa rağmen. sadece bu durum, benim terim'e ve onunla gelecek başarıya dair umutlarımı diri tutmamın nedenidir.

  bu noktada net fikirlerimi belirtirsem;
  bu sene şampiyon olur ve doğru harcamalar yaparsak son yirmi beş yıl olduğu gibi türk futbolunun gelecek on yılı bizimdir.
  beşiktaş'ın şu anda şampiyon olması, bizim ikinci olmamız kötünün iyisi bir senaryodur. bizi endişeye , çılgınca transfer harcamalarına itmemelidir.
  bu sene fenerbahçe'nin şampiyon yapılması ya da ali koç'un birkaç sene daha fenerbahçe'de kalması, fenerbahçe için felaketin ertelenmesinden başka bir şey değildir. yine bu durum da bizi endişeye sürüklememelidir, ancak hedeflerimize ulaşmada daha çetrefilli bir yolun önünü açacaktır. doğru işleri yapmamız, sabırlı ve uyanık olmamız gerekecektir. bundan dolayı yönetim değişikliği şart olacaktır.
  doğru bütçe planlamasıyla, fatih terim'e avrupa'da göze hoş gelecek futbol şartıyla son iki sene daha sabredilmelidir. önümüzdeki iki sene şampiyon olunursa ancak avrupa'da utanç verici futbol devam ederse terim'le yollar ayrılmalıdır. sene başında abuk subuk adamlara yapılacak transfer harcamaları ise benim için terim döneminin, iki sene beklenilmeden, bitişi olur.
 • 27011
  deplasmanda fenerbahçe'yi yenmenin yaramadığı takım.

  işin şakası bir yana, iki sezondur kadıköy'de yüzümüz gülüyor, hemen arkasından saçma sapan şekilde yarışta geri düşüyoruz. bu da ayrı bir lanet herhalde.

  gerçekten işler yolunda gitmiyor. zor maçlarda aldığımız galibiyetlerden dolayı mutluyduk fakat oyunumuz haftalardır alarm veriyordu. sonunda olacak olan yol kazası arka arkaya başımıza geldi* * ve birden -maç eksiğini kazanması durumunda- beşiktaş'ın beş puan gerisine düşüverdik. 12 maçımız var, her şey olabilir ama bu şekilde olmayacağını ben görebiliyorum.

  takımda istikrarlı olan hiçbir şey yok. 90 dakikanın içerisinde bile istikrar yok. fırtına gibi oynadığımız 15 dakikayı ızdırap gibi geçen 30 dakikalar 45 dakikalar sürekli takip ediyor. kadro seçiminde istikrar yok. sağ bek, stoper, sol bek, orta saha, kanatlar sürekli gerek sakatlıktan gerek yorgunluktan gerek cezalardan gerekse de genel olarak hocanın tercihlerinden dolayı farklı oyuncular tarafından dolduruluyor.

  bunun üzerine iç sahada mücadele etmek zorunda kaldığımız rezalet kelimesinin hafif kalacağı zemin, oyuncuların saçma sapan hataları da eklenince birden kendimizi bulduğumuz noktaya açıkçası çok şaşırmıyorum.

  galatasaray'ın, rakibi beşiktaş'a kıyasla en önemli eksisi skoru bulamadığı veya geriye düştüğü anlarda hiçbir şekilde golü atabileceğine, maçı çevirebileceğine inanan ve inandıran bir oyunu olmayışı. 0-0'ı kötü, geriye düştüğümüz skorları çok çok kötü oynuyoruz. aynı durum fenerbahçe için de geçerli. beşiktaş ise haldır huldur da olsa o golü bulacağını izleyen olarak şahsen bana hissettiriyor. kadro kalitesi olarak üç takım arasından genel olarak en zayıfı kağıt üzerinde net şekilde beşiktaş ama galatasaray ve fenerbahçe bu noktaya kadar belirli periyotlar harici kağıt üzerinde kaldılar.

  yapacak bir şey yok, iç sahada kalan 6 maçımızda o zeminde oynayacağız. hem de trabzonspor ve beşiktaş gibi ligin kaderini doğrudan etkileyecek iki maçı oynayacağız. bunun dışında 6 kez deplasmana gideceğiz, bu 6 deplasman arasında düşmeme mücadelesi veren ekiplerle ve çok dişli anadolu kulüpleriyle de oynayacağız. tabloya bakıyorum, işler olumlu giderse şampiyon olmamız için çok ekstra şeylere gerek yok. fatih hoca'nın dediği gibi yeter ki biz kazanalım. ama sahaya bakıyorum, çok ümitsizim. bu takımın bu oyunla 13 mart 2021 kayserispor galatasaray maçını rahat şekilde kazanacağını iddia edemiyorum. etmem gerekir, edemiyorum.

  23. şampiyonluk yolunda yara aldığımız 2 hafta geçirdik, 5 puan bıraktık. bazen bu kayıplar hayırlı olur. hayırlı olmasının tek şartı var gözümde, bazı derslerin alınmış olması. fatih hoca skor ne olursa olsun, oyuncular ne kadar kötü oynarsa oynasın neredeyse her maç inanılmaz geç değişiklik yapıyor. sahada uyumu, oyun planımızın ne olduğunu, geriye düştüğümüz senaryoda maçı çevirecek hırsı, şampiyonluk inancını göremiyorum. her şeyden öte hocanın basın toplantılarını dinlediğimde şaşırıyorum. bahaneler arkasına sığınacak biri olmadığını düşündüğümdendir bu şaşırmam. çözüm bekliyorum, değişim bekliyorum. buna saha dışında bahaneler aramak yerine saha içinde çözüm bulmasını bekliyorum ve bunu yapabileceğini biliyorum. bu yüzden çok şaşırıyorum.

  takımımız için dilerim yeni bir serinin başlangıcı olur artık. çok zor bir fikstürde 8/8 yapmamızın ardından olabilecek en kolay fikstürde bıraktık bu puanları ve kendi işimizi zora soktuk. yine zor bir fikstüre gireceğiz, yine uzun bir seri gelebilir ve hepimiz mutlu olabiliriz. keşke kendimizi zora sokmasaydık ama hata yapma şansı kalmadı takımın. kalan maçların tamamına yakınını kazanmamız, kaybettiğimiz maçlarda da kazanmayı hak ederek kaybetmemiz gerekiyor. dilerim bizi çok yanıltacak bir serinin başındayızdır da bu yazdığımı yerim ama mevcut durumuyla şampiyonlukta fenerbahçe ile şansı eşit olan bir takıma sahibiz. daha fazla değil.
 • 27012
  turkiye'nin en buyuk takimidir. basarilariyla, zaferleriyle bu tartisilmaz. lakin ligin en buyuk takimi oldugumuzu soyluyorsak burada sadece gecmis kupalara bel baglayamayiz. ligin en iyi takimi da, ligin en iyi sahasi da, ligin en iyi stadi da bizim olmak zorunda. futbol sadece 11 kisinin oynadigi bir oyun degil. zemin icin calisan iscinin kalifiye olmasindan, doktoruna kadar herkes diger rakiplerimizden iyi olmak zorunda. belki sinirliyimdir bilmiyorum ama su zeminden sonra kelle alamiyorsak cok fazla konusmaya gerek yok. ben su oldu bu oldu ilgilenmiyorum. gercekten cok uzgun ve yorgunum ama hepimiz calisiyoruz, hepimizin gorev ve sorumluluklari var. cim ile ilgilenen firma kimse gorevini yapamamis kardesim. dunyanin her yerinde oynaniyor bu futbol gercekten dunya'daki en kotu iklim istanbul'da mi?
 • 27013
  oyuncularının güncel form durumları ve oynanan oyun üzerinden kafamdaki ilk 11'i aşağıda belirttiğim şekilde oluşturduğum 4 yıldızlı tek takım. *

  ----------------muslera----------------
  yedlin - luyindama marcao - sarrachi
  feghouli -- taylan gedson -- kerem
  ------------falcao mustafa-------------

  - mustafa ve falcao gezecekler, yer değiştirecekler. yeri geldiğinde sağ kanat yeri geldiğinde sol kanat olacaklar. onların yarattığı boşluğa kerem ve feghouli girecek.
  - taylan ve gedson rakibe ve maçın anlık durumuna göre yan yana ya da önlü arkalı oynayacak.
  - yedlin ve sarrachi full sahayı düzenli olarak ileri geri katedecekler.
 • 27014
  2020-2021 sezonunda hakem kararlarına itiraz etmeyen futbol takımı.
  ya arkadaş anlamıyorum. başka takımlarda en ufak müdahalede hoppa hemen hakemin yanına koşuyolar, bizde adamlara uçan tekmeler, kafaya tekmeler benzeri bir sürü şey oluyoda bi allah'ın kulu hakeme itiraz etmiyor.
  ulan 7 mart 2021 galatasaray sivasspor maçında itiraz etsen hakeme baskı yapsan 11 kişi bitiremez sivas maçı. (hakemi baskı altına almakta futbolda var yanlış anlaşılmasın). ama yok bizimkiler kuzu gibi izliyolar. abicim itiraz edin, hakkınızı arayın. bu nedir yav.
 • 27015
  2021 yılının mayıs ayı geldiğinde, gazetelerde, televizyonlarda 2020-2021 sezonu şampiyonu galatasaray manşetlerini görebilmek için artık büyük bir kıvılcıma ihtiyaç duyan futbol takımımız. bunun için de en büyük ihtiyaç, beşiktaş'ın tökezlemesi. bu takımın hakemler tarafından özellikle kart görme konusunda müthiş kollanmaları ve galibiyetlerle devam etmeleri bizleri bu kadar geriyor. açıkçası, 7 mart 2021 galatasaray sivasspor maçında takımın oynadığı oyundan ve mücadelesinden memnun kaldım ben. maalesef 23 kasım 2020 galatasaray kayserispor maçında yaşadığımız "skoru alamama" durumu tekerrür etti.

  bireysel olarak oyuncularımızı değerlendirmek gerekirse;

  fernando muslera: kendisine çok iş düşmedi ancak yediğimiz ikinci golde taç atışı kullanılırken kaleyi biraz fazla terk etti ve savunmanın uzaklaştıramadığı topta gelen ani şutu normalde rahatça kontrol edebilecekken havuza sektirdi. sonucunda da maalesef top ağlara gitti.

  martin linnes: galatasaray'a geldiği günden beri en kötü futbolunu oynadı. çabasına ve mücadelesine diyecek hiçbir şey yok ancak yedlin form tutmuşken kendisinin ilk 11 başlamasını anlamak mümkün değil. sakarlıkları sürekli canımızı yakıyor. ilk golde topu gradel'in önüne bırakırken ikinci golde muslera'dan seken topa, donk ile beraber, çok geç hamle yaptı. bunun haricinde, maç başında önünde babel oynadığı için sağ kanadın yol olacağını düşünüyorduk ancak gradel hakemle oynamayı tercih edince savunma anlamında kendisine pek iş düşmedi. hücumda ise çok çok etkisizdi.

  ryan donk: mustafa denizli zamanı oynadığı savruk futboldan esintiler sunmaya devam etti. 10 şubat 2021 galatasaray alanyaspor maçında babacar ile yaşadığı pozisyondan hiç ders almamışçasına ne kademelerde ne hava toplarında rakibe zorluk çıkaramadı. berbat bir futbol oynadı.

  christian luyindama: oyuna girdikten sonra defansif anlamda kendisine çok iş düşmedi. maçın sonunda hücuma katkı vermek için ceza sahası ve çevresine gittiği pozisyonlarda ayağı ve dar alan oyun görüşü iyi olsa başka senaryolar izletebilirdi. yine de bana göre oyuna girmesiyle birlikte fark yarattı. umarım sezonun geri kalanında tüm maçlarda 90 dakika sahada kalır.

  marcao: yine takımın yıldızıydı. savunmada bulunduğu alanı parsellemesi, ters kademeleri, saracchi'ye yardımı, oyun kurulumuna katkısı derken bütün puanları topladı. kendisi ile ilgili olumsuz tek durum, muslera'nın sarı kart gördüğü pozisyonda gereksiz bir şekilde hakemin önüne atlayarak sarı kart görmesi oldu. nazar boncuğu diyelim.

  marcelo saracchi: maalesef dün de bal yapmayan arıydı. hücum bindirmelerinden sonuç çıkarması artık elzem. çok kritik bir döneme giriyoruz ve bu dönemde tek bir oyuncumuz için bile "idare eder" deme şansımız yok maalesef.

  taylan antalyalı: oynadığı her maçı hayretle ve huzurla izliyorum. ayağına top geldiğinde neredeyse hiç olumsuz kullanmıyor. sakatlığının etkisi ile bazen ikili mücadelelerde kendisini sakınmak zorunda kalıyor ama bunu yapmazsa maalesef uzun bir süre kendisinden mahrum kalabiliriz, bu sebeple durumu normal karşılıyorum.

  younes belhanda: denediği yaratıcı paslar sonuca ulaşsa maçın yıldızı olabilecek performans gösteren ancak hem bu pasların sonuca ulaşamaması hem de orta sahada yaptığı basit top kayıpları sonucunda maalesef bizim adımıza takımın en zayıf halkasına dönen oyuncu.

  gedson fernandes: saman alevi gibi oynamaya dün de devam eden futbolcu. maç içerisinde etkin olduğu süreyi arttırması gerekiyor.

  sofiane feghouli: "artık tamam." diyen futbolcumuz. dün oyuna girerken bizlerde yarattığı beklentinin %1'ini bile verememiştir. uzaktan vurduğu iyi şut haricinde ne yaptığını asla anlayamadım. frikikte topun başına geçmesini de anlamlandıramadım. sorumluluk almak istemesi elbette çok güzel ama güzel günler gibi sen de geride kaldın maalesef soso. oyuna girmeseydi de bir şey fark etmezdi sanırım.

  ryan babel: oyunda olduğu süre boyunca hücumda çok iyi işler yaptı. bir penaltı aldırdı, onyekuru'ya harika bir top attı. bunun haricinde de topu ayağına aldığında el freni modunda oynamadı ve hep hücumu düşündü.

  henry onyekuru: yokları oynamaya devam ediyor. işin tuhaf tarafı oyunun içinde ve sürekli top alıyor, pozisyona giriyor. ancak bitiremediği zaman büyük sıkıntı yaşatıyor. ayrıca, "kuralların uygulandığı ülkelerde" rakibi on kişi bırakacaktı.

  halil dervişoğlu: takımla 50 dakika civarı sahada kalmış bir oyuncuya göre saha içinde sırıtmadı ancak kaçırdığı net pozisyon onun adına talihsizlik oldu. açıkçası ben kaçırdığı pozisyon için kendisine kızmadım, üzüldüm. eline müthiş bir fırsat geçmişti, olmadı.

  arda turan: oyuna neden girdiğini anlamadım. yerine emre kılınç girse daha iyi olacaktı diye düşündüm. çok fazla üzerine konuşulacak bir süre almadı.

  kerem aktürkoğlu: yine oyunda bulunduğu sürede rakibi çok yordu. fizik olarak çok iyi bir seviyede. ancak fundamental olarak seviye atlaması ve yemeyip içmeyip bitiricilik çalışması gerekiyor.

  radamel falcao garcia: geldiği günden bu yana en etkili oyununu oynadı. hava toplarında, top saklamada, pozisyona girme konusunda çok öndeydi. yeri geldi sağ beke, yeri geldi sol beke gelerek takım savunmasına katkı verdi. 2 gol attı, biri müthiş bir forvet golüydü. 100 dakika boyunca sakatlanmadan sahada kaldı. sezon sonuna kadar böyle devam edebilecek mi? göreceğiz.

  sonuç olarak; maalesef 2 puan daha bıraktık ancak önümüzdeki 5 gün boyunca doğru analizler yapılırsa, önümüzdeki süreci çok daha farklı geçirebiliriz. dün oynanan futbol ve son haftalardaki oyuncu performanslarını baz aldığımızda, sezonun geri kalanında -ceza, sakatlık olmadığı sürece- muslera, yedlin, luyindama, marcao, saracchi, taylan, kerem, gedson, emre kılınç, arda, mostafa ilk 11'inin bozulmaması gerektiğini düşünüyorum.

  (bkz: 7 mart 2021 galatasaray sivasspor maçı)
 • 27016
  şimdi söyleyeceğim olayı neden her maç yaptığını anlamadığım takım. olasılıkları yazayım ve üzerinden gideyim.

  1- takım olarak öne geçince geriye yaslanmak.

  2- takm olarak geriye düşünce yan pas yapa yapa sonuca gitmeye çalışmak ama gidememek. (sonuca gidebilseydik 20-21 sezonunda geriye düştüğümüz hiçbir maçta galip gelememe gibi bir sonuç ortaya çıkmazdı)

  3- ilk yarı sonucu alıp maçı rölantiye almak yerine ikinci yarılarda sonuca gitmeye çalışmak.

  bu saydıklarım 20-21 sezonunda gözlemlediğim şeyler. bir de 4. madde olarak koymadım ancak zayıf rakiplere karşı skor üstünlüğünü alıp daha çok gol atmak yerine pozisyonları hoyratça harcamak vardı. yahu biz kalenin içine girene kadar neden şut çekmiyoruz? adamlar milletin orasına burasına çarpan toptan gol atıyor biz ise o şekilde goller yiyoruz.

  bir de korneri, serbest vuruşu pasla kullanıp kaleciye kadar giden toplar var ki gözlerim kanıyor. yapmayın abi şunu, lütfen yapmayın ya. beceremiyorsunuz işte.

  aklını başına alıp her maçı final olarak görürse şampiyonluğun en büyük adayı olan takım! kendi kendimizi engellemediğimiz sürece tabii.
 • 27017
  süper lig 2020-2021 sezonunda kazanan kadro bozulmaz ile radikal değişiklik arasında savrulan takımımız.
  aslında oyun ve kadro istikrarı gibi bir altın oranımız olsa da iki uç arasında sürekli savrulmasak.
  kazanan kadro bozulmaz diye daha iyi işleyecek düzeni, çarkın düzenini bozan parçaları değiştirmeyerek kaçırdık.
  oyunu kaybederken skoru kazandığımız için görmezden geldik ama gün geldi skor da gidince doğru yaptığımız şeyleri de sil baştan değiştirerek hafızayı sıfırlayıp yeni bir riski üstlendik. üstüne koyup ilerlemek varken sürekli zar atmanın peşine düştük.
  7 mart 2021 galatasaray sivasspor maçının istatistikleri parlak gibi duruyor, rakip ceza sahasına girişler yüksek falan ama oyun iştahı ve pozisyon kaliteleri asla 23 kasım 2020 galatasaray kayserispor maçı gibi değildi. sivasspor maçında skor 2-2'ye geldiğinde takım durdu ve değişiklikler de bu durgunluğa tüy dikti.
  acaba 13 mart 2021 kayserispor galatasaray maçına kaç değişiklikle çıkacağız. yapcağımızı bu değişikliklerin kaçı aslında görece iyi işleyen parçalardan olacak. yine ilk yarıyı bomboş geçirip, ikinci yarıya daha da radikal değişikliklerle mi gireceğiz diye korkuyorum.
  fb'nin yaptığı ve buradan keyifle takip ettğimiz hataları biz de sıklıkla yapar olduk. her hafta tahmin edilemeyen bir 11'le çıkıp, bakalım ne yapacağız diye bekliyoruz.
 • 27018
  2020-2021 sezonunda 7 mart 2021 galatasaray sivasspor maçı'nda ryan donk'un sakatlanmasıyla birlikte stoper tandemi sinyal vermeye başlayan takımdır. christian luyindama-teixeira marcao ikilisi kötü olduğuna değil yedeklerinin olmamasından dolayı böyle diyorum. luyindama sarı kart sınırında oynuyor. marcao'ya ise her maç sarı kart veriyorlar neredeyse. olası cezalar ve sakatlıklar sonrası stoper'de oynatacak adam bulamayacağız. bir tek valentine ozornwafor var kadroda onun ne yapacağı ise hiç belli değil.

  umarım donk en kısa zamanda döner.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!