• 26961
  kendimi bildim bileli izlediğim takım. çok iyi dönemlerini de, çok kötü dönemlerini de gördüm. bir çok galibiyet serisine de şahit oldum. 20-21 sezonundaki 8 maçlık galibiyet serisi oyun olarak aşırı zayıf, akılda futbol adına en az şey bırakan serilerden biri oldu. belki muslera dönmemiş olsa ve kalede atıyorum fatih olsa çoktan ligden kopmuştuk.

  zemin kötüymüş, eksik varmış falan bunlar hep bahanedir. maalesef teknik ekip totem yapar gibi kazanan kadroyu sos vermesine rağmen, üç günde bir maç yapıyor olmasına rağmen inatla bozmaması ve oyun olarak da hiç üstüne koyamamamız sonunda patlattı bizi. kenarda kerem, feghouli, oğulcan gibi opsiyonlar varken inatla her maç 34'lük arda ve formsuz onyekuru'nun oynaması, etebo-emre-gedson ile pas yapamadığımız barizken sırf kazanıyoruz diye taylan'ı kenarda oturması, geriye düştük diye orta sahayı boşaltıp 4 forvetle koca bir devre oynamaya çalışmak.. hoca 70 yaşına geldi ama hala inatla aynı hatalara devam ediyor.

  hakemlerin katkılarını es geçmiyorum ancak ortada bu sezon geriye düştüğü bir maçı bile çeviremeyen bir takım var. artık zahmet olmazsa bu takım oyununu geliştirmek zorunda. yoksa hakem diye diye başkalarının şampiyon oluşunu izleriz.
 • 26963
  artık iyi futbol oynaması gereken takımım. biz kötü oynadığımızda hakemlerin de etkisiyle ne yazık ki puan kaybediyoruz. som haftalarda oyun kurulumu iyi değil. taylan sakat değilse dönmeli belhanda' da aynı şekilde. sağ kanat ve sağ içte kerem ve soso oynarsa daha yaratıcı oluruz gibi geliyor. son düzlükteyiz rakipler de puan kaybedecek. bjk ile olan maça pota da çıkarsak eğer yine kazanıp şampiyon olacağız inşallah.
 • 26965
  20 şubat 2021 alanyaspor galatasaray maçı bittiğinden beri düşündüğüm bir şey var.

  evvela şunu söyleyeyim, galatasaray o maçta mükemmel bir planlamayla oynadı. fatih terim muazzam çalışmıştı alanya'yı. onyekuru beceriksiz olunca, mustafa şanssızca direğe takılınca ilk 20 dakikadaki oyunun skor karşılığı gelemedi. o gol gelmeyince ve alanyaspor kontrolü ele alınca acı verici bir maç izledik.

  alanyaspor önde basan, iyi alan kapatan, üçüncü bölge baskısında topun rakip açısından en zor yere gitmesini sağlayan bir takım. galatasaray da buna uygun olarak topu rakibe verdi ve rakibin sağ kanadını kullanarak birçok pozisyona girdi.

  kafama takılan şey şu: bunun tam tersi olmalı değil miydi? yani alanyaspor ne kadar iyi baskı yaparsa yapsın galatasaray kendi oyunuyla alanya'nın yaptıklarını boşa çıkarmalıydı zira fatih terim tamamen bu planın mükemmelleşmesi için, takım üç yıldır zerre top oynamadığı halde diretiyor. madem öyle, biz neden oyununu çok iyi oynayan alanyaspor'a karşı kendi oyununu değiştirmek zorunda kalan galatasaray'ı izliyoruz?

  bu manzarada sanki büyük takım alanya, küçük takım galatasaray gibi oluyor. oysa alanya'nın bütçesi belli, elindeki oyuncular belli. o maçlık oyunu nasıl oynadığımızı hesaba dahi katmıyorum, özellikle son 10 dakikası gerçekten acı vericiydi. benim esas takıldığım nokta, bütçesi galatasaray'ın çeyreği etmeyen alanya kendi oyununu çatır çatır oynarken ligin en dominant santrforuna, en iyi stoper tandemine, en güven veren kalecisine sahip olmasına rağmen galatasaray niçin oyununu değiştirmek zorunda kalıyor?

  bunun meali şu: galatasaray'ın oyunu alanya'ya diş geçiremiyor, galatasaray'ın gücü alanya'ya yetmiyor. tamam, maç özelindeki plan doğruydu ama genel planlamada büyük bir defo var. alanya kendi oyununu galatasaray'a kabul ettirememeli. bu aslında çok büyük bir sıkıntı. kimse işin bu yanını konuşmadı.

  dört sezondur aynı teknik adam var başımızda. sonucunda alanya maçında topu rakibe verip kontraya çıkıyoruz.
 • 26966
  yedlin-luyindama-marcao-saracchi
  oğulcan-feghouli-taylan-emre-onyekuru
  babel(muhammed dönene kadar)
  bu 11 ile kalan 13 maçta max 5 puan kaybedeceğini düşündüğüm takımım.

  gedson fernandes-etobo orta sahasıyla başladığımız bir maçını da izlemicem bir daha. hayatım zaten yeterince stresli. bir de bu takımın stresini kaldıramıyorum artık. adam gibi oynayıp şampiyon olacaksanız olun yoksa bu kadar insanın hayalleriyle oynamayın.
 • 26967
  2020-2021 sezonunda en buyuk eksikligi dominant, sert, lider ozellikli bir ortasahasinin olmamasi bana gore. rakiplerimizde ki en buyuk arti da bu tur oyunculara rahip olmalari, tabii ki onlarin da baska eksikleri var. su anki kadromuza baktigimda ozellikle ortsahada cok citkirildim bir kadromuz var. maclar zora girdiginde, disli, sert rakiplerle oynadigimizda ortasahayi hep kaybediyoruz. su kadroya bir melo, bir fernando ne guzel olurdu ama etebo ya kaldik. umarim sene sonu iyi bir libero alabiliriz.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!