• 26545
  bugün iki haber gördüm fransa'da. biri psg'nin 400 çalışanını haftada bir gün çalıştırdığı ve maaşlarını devlet desteği ile ödediği, diğeri canal plus'un fransa futbol yayın ihalesini iade etmek istemesi.
  bunlara bakarak bu takımın transfer vs gibi işleri nasıl yapacağı merak konusu. fransız takımlarının içinden geçen ekonomik kriz bizi darmaduman eder. aynı yayıncı krizi bizde de var ama ne hikmetse tff limitleri artırılıyor, yabancı sınırı artırılıyor. yani transfer yapın agalar deniliyor.

  vallaha bu takımda devrimi kim yapar bilmiyorum ama çok acil şekilde küçülmemiz lazım. bir sene boyunca taraftarsız, sponsorların azaldığı, döviz kurlarının tavan yaptığı, yayıncının ihaleyi azalttığı dönemde bu takım mali durumu kötü açıklayacaktır.
  ben açıkça gelecek sene ffp yok diye paraları saçarsak bir daha toparlanamayız diyorum. kesinlikle ama kesinlikle seneye ana kadroyu olmasa da yedek kulübeyi altyapıdan kiraladığımız gençlerle doldurmamız lazım. bolca da gencimizi kiralık yollayıp bu dönüşümü sağlamak gerekli. yoksa bu durmak bilmeyen transfer açlığı bizi bitirecek.

  seneye bir çok futbolcunun kontratları bitiyor. bize çok güzel bir maaş bütçesi kalacak. eğer falcao ile vedalasabilirsek, çok daha güzel olacak. gelecek futbolcular kesinlikle 500-800 bin euro gibi maaşlara gelmeli. artık hayal kurmayı bırakmalıyız yoksa menemen yemeler çok uzakta değil.
 • 26546
  yerli oyuncularının rakiplerin beklentisinin dışında performanslar vermesi ile birlikte saldırı altında kalan takımımız.

  önce oğulcan çağlayan'ın rize'den bize gelişi sırasında rize ile yaşadığı sözleşme problemi, şimdi de 2019 yazında transfer olan taylan antalya'nın kendisine verilen imza parasını erzurumspor'a bonservisini almak için kullanılması üzerinden vurulmaya çalışılıyor.

  yukarıdaki iki örnek futbol dünyasında defalarca yaşanmış hiç birinin sonunda bir şey çıkmamıştır. kaldı ki ffp'nin etrafından dolanmak için uefa bazı kapıları açık bırakmışken zaten bu yolların tercih edilmemesi aptallık olur.

  galatasaray'ın oyuncularını ya da galatasaray'ı karalama derdine düşenlere açık çağrı. eğer yüreğiniz varsa rakiplerin alt liglere 1 milyon euro'ya sattığı kalecileri, uefa dışındaki ülkelere milyon euro'lara oyuncu satıp hemen 6 ay sonra nasıl bedavaya kiraladıklarını ya da en günceli tff limitlerini nasıl aştıklarını araştırıp belgeleyin.
 • 26547
  bugünkü idman raporunu göre fernando muslera ve sofiane feghouli takımla birlikte çalışmalara başlamış.
  17 ocak 2021 beşiktaş galatasaray maçında oynayacaklar mı bilmiyoruz ama dönmeleri çok sevindirici.

  ayrıca emre taşdemir'in ise sakatlığı sebebiyle tedavisine başlanmış. geçmiş olsun aslanım çabuk dönmen ve saracchi'den formayı alman dileğiyle.

  https://www.galatasaray.org/...-ocak-persembe/47898