• 25510
  hücumda yeterince hareketli olamayan takımdır. bunun nedenini de zaten hücum oyuncularına bakarak görebilirsiniz:

  falcao
  feghouli
  babel
  arda
  diagne

  bu adamlar çok ağır adamlar.arda ve babel hariç hiçbirinin rakiple teke tek kalabilme yeteneği yok. arda'nın da artık gücü yetmiyor. babel'in de aklı burada değil.

  sorun defansif yardımlarının olmaması değil. defansif yardımlarının olmamasına rağmen hücumda da yeterli etkiyi sağlayamamaları. zor pozisyon bulan bir takımız aslında. hücum oyuncularımız adam eksiltemiyor. boş alan koşusu da yapamıyor. hepsi topun durdukları yerde ayaklarına gelmesini bekliyor. aralarındaki en hareketli oyuncu diagne. bu durum da onların çok kolay marke edilebilmelerini sağlıyor.

  ne yazık ki bu bölgede çok değişiklik yapma şansımız yok. belki 1 tane adam alabiliriz buraya, o kadar. ancak hocanın da aynı anda arda, falcao ve feghouli ile sahaya çıkma ısrarından vazgeçmesi lazım.
 • 25511
  takımda hücum bölgesindeki herkes teknik ama emre kılınç ve belhanda haricinde kimsenin fiziksel yetenekleri yeterli değil. resmen 5 tane oyun kurucuyla oyun oynuyoruz. defans arkasına sürekli sarkabilecek veya ceza sahasına ekstra girebilecek bu iki isimden başkası yok ve bu yetmiyor. büyük takımlar hem fiziksel özellikleri hem teknik özellikleri yüksek oyunculara sahip olabiliyorlar ama bizim buna sahip olma şansımız yok. o yüzden makul bir denge kurulmalı. 2 tane oyun kurucudan fazlası takımın fiziksel kapasitesini aşağı çekiyor. böyle olunca sürekli top çevirip emre kılınç'ı arkaya sarkıtabildiğin kadar pozisyon bulabiliyorsun. o da gününde değilse zaten topu kaybedene kadar çevirir durursun. trabzon'un geçen seneki kadrosundaki futbolculara bakalım mesela. nwakame, ekuban, sörloth. hücüm hattı fiziksel olarak üst seviye futbolculardı. orta sahadan abdülkadir parmak da aynı şekilde. sürekli koşan üstünlük kuran oyuncuların bir de tekniği iyi oldu mu pozisyona girmekte zorlanmıyorsun. bizde ise oyun kurucu, oyun kurucuya atıyor, o oyun kurucu da başka oyun kurucuya... bu şekilde, efektif bir hücum planı uygulanması güç. herkes kendine playmaker amk.
 • 25512
  buram buram geçen senelerdeki ciğersiz kanatları özleyen futbol takımı. senelerdir; bruma, rodrigues, onyekuru tarzı adamlara alışmışız. topu ileri götürecek, basıp kaçacak, gol atıp , asist yapacak adamlara ihtiyacımız var.

  ne arda, ne babel, ne soso bu ayarda adam değil. modası çoktan geçmiş bu adamlarla 60 maçlık maç fikstürünü götüremeyiz. hem yaşları yüksek hem de fiziksel anlamda bu yükü kaldıramazlar. şimdilerde bunu hissederken mart- nisan aylarında bu adamlardan hiç verim alamayız. mutlaka ve mutlaka transfer sezonu bitmeden bir pırpır adam almamız şart. en azından sol tarafımızda böyle bir adam olursa soso'yu bir şekilde idare edebiliriz.
 • 25513
  net bir sekilde kadro derinligimiz ve alternatifli kadromuz yok. bir iki takviye ile as kadromuz lig ve avrupa kupasi icin yeterli ancak formsuzluk, sakatlik vs durumu olunca sudan cikmis baliga donuyoruz, tum sistem cokuyor. ornegin taylana bir sey olsa yerine koyacak kimse yok. 27 eylul fenerbahce macinda goruldugu uzere ortasahada, kanatlarda hatta oynamak istedigimiz futbola bakarak sol bekte (linnes hakkiyla idare ediyor ama idare etmek buyuk maclarda yetmiyor) alternatifimiz yok. umarim bu transfer donemi zor ama yeterli kadro derinligi yaratilarak kapatilir yoksa ya as kadrodan birisine bir sey olmasin diye dua edip duracagiz ya da elimizdeki yedek oyuncularin bir sekilde takima monte edilmesini ve iyi performans vermesini bekleyecegiz. karamsar olmak istemiyorum ama yine sezon basinda sampiyonluk icin tum avantajlar bizdeyken yavas yavas diger takimlari isin icine katip, tff mhk faktorleriyle avantaji komple baskasina verecegiz gibi.