• 24808
  2019-2020 sezonunda covid-19 öncesi şampiyonluğun en büyük adayıyken covid-19 sonrası ligde 7.liğe göz kırmış olan takımdır.
  ligde 1 hafta daha olsa 8.lik 9.luk da imkansız olmazdı. neyse ki 3 hafta kaldı!

  31. hafta sonrası puan durumundaki pozisyonumuz aşağıdaki gibidir (takımın gurur tablosu):
  https://gss.gs/JgY.jpg

  insanda biraz gurur olur da sahada tepki koyar bu puan durumundaki pozisyonda olmazdı. bir futbolcu kendisine gelen eleştiriler sonrası "futbolcuların gururlarının da olduğu unutulmamalıdır." demeden önce utanıp önce işinde o gururu kullanırdı.

  hakemlerin ve tff'nin falan etkisi var evet ama bizi 31. haftada geçen bjk'li oyuncular yetenekleri kısıtlı olmasına rağmen sahada kazanma hedefiyle oynuyorlardı. 3.lüğü istediklerini gösterdiler. bizimkiler biraz durumun ciddiyetine varsalardı ligde burada olmazdık. bizimkiler sıralamada bir yerde olmayı değil ligin bir an evvel bitmesini istiyor. ben bunu görüyorum.

  edit: gurur meselesi için lafım başta ömer bayram'aydı. sahada hiçbir şey görmeyince özürler bir işe yaramıyor maalesef. o "gururu" sahada/işinde gösterebilmek önemliydi.
  https://twitter.com/...318789615943681?s=20
 • 24811
  32. hafta ankaragücü maçına sadece ayak tenisi oynayarak hazırlanmış futbol takımı.
  https://www.galatasaray.org/...10-temmuz-cuma/46788

  allah bilir performans analiz ekibimiz son dakikalarda yediğimiz golleri ve kaybettiğimiz puanları şanssızlık olarak yorumluyordur, takımın fizik gücünün 90 dakikaya yetmediğini ve istisnasız her maçın sonun getiremediğimizi rapor edemiyorlar sanırım.

  anladığım şu ki, son vuruş kalitemizden de gayet memnunlar. toplanalım, ısınma hareketleri yapalım ve ayak tenisi oynayıp dağılalım. şampiyonlar ligi elemesi mi, gidince rezil oluyoruz zaten. 3.lük yarışı mı,beşiktaş ile 3.lük yarışına girip kazanan olmuş mu ki girelim.

  herhalde klasik gs idmanı şöyle oluyordur, kalede okan kocuk idmanda da geleni geçeni içeri alıyordur, takım ve teknik heyet de bitiriciliğimizin iyi olduğunu düşünüp maça çıkıyordur

  ankaragücü'ne de yenilirsek şaşırmayacağım...

  çünkü bitse de gitsek antrenmanı bunlar. sezonun koskoca ilk yarısı ve pandemi sonrası antrenman metodları sorgulanmalı. şampiyonlar ligi için rakip takım pahalı diyerek mücadele etmemeyi kabul etmiyorum. o zaman borsada oynansın maçlar...