• 24543
  son zamanlarda transferde adı geçen oyunculara bakıyorum; marcao, luyindama, emin bayram...
  15, 16, 17 milyon eurolar konuşuluyor her biri için.
  yıllarca bu borç kapanmaz diye diye ununu elemiş, eleğini asmış oyunculara yöneldik.
  bir de bu oyunculara haddinden fazla paralar ödedik.
  galatasaray kurtulacaksa, bu tarz transferlerle kurtulacak.
  öyle babel gibi adamlar gelsin istemiyorum artık.
 • 24544
  marcao-luyindama gibi bugün satıyorum dese 15 milyon eurodan satabileceği stoperlerinden marcao 19/20 sezonunda 800 bin euro, luyindama 1.050 milyon euro maaş almaktadır.

  maaş skalamız kesinlikle bu oyuncular baz alınarak belirlenmeli yeni transferlerimizde. her gelene al aslanım 1.5-2 demekle bu gemi yürümez. cengiz’in, merih’in avrupada kazandıkları net maaşları burada biz veriyoruz her gelene.

  muslera ve falcao’nun maaşları revize edilmeli ve bu ikili dışında başta diagne, babel, maicon, soso, belhanda ile yollar ayrılmalı 2020 yazında. bu beşlinin maaş yükü 14 milyon euro. sözleşmeleri bitecek mariano ve nagatomo’nun maaşları toplam 4.3 milyon euro. 18.3 milyon euroluk maaş boşluğu açarak ve ilk saydığım beşliden bonservis olarak 20 milyon euro bandında gelir elde ederek önemli bir işe imza atarız.

  lemina, seri, onyekuru 2020/21 sezonu için tekrar kiralanırsa*, mert hakan’ın da katılımıyla feghouli yerine yeni bir isim ve mariano yerine bir isimle sezona 2 as oyuncu transferi yaparak başlayabiliriz. 19/20 sezonu 2. yarısındaki oyun alışkanlığını devam ettirip eldeki oyuncularımızı daha yüksek rakamlara satışını gerçekleştirebiliriz.
 • 24545
  mert hakan, emre kılınç, lemina ve henry artık elzem oldu. yabancı sınırını dayatacaklar. burası net. bunu yapmak için sezon sonunu beklemelerinin elbette bir nedeni vardır. kokusu çıkar yakında.

  anlaşılan en az 3 tane yerli oyuncuyu ilk 11'e monte etmemiz gerekiyor. bu bizim elimizi oldukça zayıflatacak. haydi diyelim ömer bayram ve mert hakan'ı ilk 11'e koyduk. diğer oyuncu kim olacak? benim için henry ve lemina vazgeçilmez. kale zaten muslera'nın.

  yerli forvet yok. falcao kalsa da kalmasa da as forvet yabancı olacak. bir kanat henry iken diğer kanadı doğrudan emre kılınç ile değerlendirmemiz mümkün değil. çok yetersiz kalırız. bu nedenle orası da ya soso olacak ya da yabancı*.

  diğer taraftan yerli bek de yok. bir taraf saracchi zaten. sağ beke de alabileceğimiz, bizim ihtiyaçlarımızı karşılayabilecek yerli oyuncu bilmiyorum. zeki çelik'i alamayız. sangare de işimizi görmez. orası da yabancı olacak

  kala kala stoper kalıyor. burada luyindama ve marcao'dan ikisi birden gitse bile mutlaka 1 tane yabancı stoper şart. yerli içinse hepi topu 2 alternatif kalıyor: kaan ayhan ve mert çetin. ben tecrübesi nedeniyle kaan ayhan'ı tercih ederim açıkçası. zira sağ bek ve ön libero oynayabilme avantajı da var. çok yönlü bir oyuncu.

  açıkçası yabancı sınırının 8 olması, ki umarım öyle olur, kafadan 6 ile başlamazlar, bizim elimizi biraz sıkıştıracak. 8 yabancı ile kafamdaki takım şu olabilir:

  --------------------------------------------------muslera---------------------------------------------------------

  ----yabancı--------------------luyindama-----------------------kaan ayhan-----------------------saracchi----

  -------------------------------------------------lemina-----------------------------------------------------------

  ----trezeguet------------------mert hakan---------------------ömer---------------------------------henry----

  -------------------------------------------------falcao------------------------------------------------------------

  dediğim gibi luyindama giderse kaan ayhan - marcao tandemi ya da ikisi de giderse luyindama gibi fizikli ve atletik bir stoper ile kaan ayan ikilisi iyi olabilir. mert çetin - kaan ayhan ikilisi biraz riskli olur diye düşünüyorum açıkçası. ikisi de çok atletik oyuncular değiller. ama tabii bu ikisini alırız bir de tutarsa gerçekten yabancı sınırını komple kaldırırlar o zaman*.

  orta sahaya emre akbaba, taylan ve atalay gibi oyuncuların da girip çıkmasıyla güzel bir rotasyon oluşabilir. emre kılın. da kanatlar için önemli bir alternatif olacaktır. forvet için de alternatif olarak yine bir yabancıya güveneceksek bu sefer yedek kulübesinde donk ve bu yabancı oturmak durumunda kalacaktır. donk bu sene de takımın vazgeçilmezi olacak bu durumda.