• 24536
  şimdi bu konu en sevilen konu başlıklarından ben de bu konularda sohbet etmeyi seven birisiyimdir. o sebeple kafamda kurgulamadığım bir şekilde muhabbet vari yazacağım, anlatım bozuklukları için şimdiden özür dilerim.

  bu covid19 sebeplerle maddi sıkıntılar ötürüsüyle artık bol paralar yok, bir de tabi ffp var o sebepten yerli ve genç oyunculara yöneleceğiz..

  bu bağlamda benim gözden ilk çıkarttıklarım, nagatomo zaten gidiyor, mariano, ahmet çalık,selçuk inan, jimmy durmaz, belhanda, feghouli hatta teklif gelirse falcao gönderilmesini planlanması benim açımdan makul.

  devir artık bol paralar vermek değil artık bizim ligde yarışan, dinamik, aktif, hızlı ve genç bir takım olmamız gerek.

  kaçı olur hoca kaçını yapar bilemem tabi..

  takımda kalmasını umduklarım, muslera, sarachi, marcao, luyindama, donk, lemina, seri, onyekuru

  şimdi burada bazı oyunculardan vazgeçilebilir bu marcao ya da luyindama olabilir çünkü geriden gelecek emin bayram ve donk var... tabi kiralık olarak lemina,seri ve onyekuru ille de şart.. özellikle onyekuru neyse burayı da açarız.

  şimdi yerli transfer politikası bu manada çok mantıklı, umarım alacağımız mert hakan yandaş, oğulcan çağlayan, emre kılınç ile anlaşmışızdır.. çünkü önem arz ediyorlar... keza yurt dışındaki var olan adı duyulan oyuncular da önem kazanmış durumda....

  ama bu üstteki oyuncular tamamen günü kurtarmak üzerine asıl yönelmemiz gerekenler ise alt yapı ve alt yapı düzeyindeki genç oyunculardadır.

  benim nacizane istediklerim ve emin bayram, bartuğ elmaz, ali yavuz kol , erkan süer, atalay babacan gibi potansiyeli olan bireylerin özellikle emin bayram, bartuğ elmaz ve ali yavuz kol a takımla çalışsınlar lütfen ve süre almaları şart..

  bir de alt yapılarda çok genç var tabi biz amatör takip edebiliyoruz o da bir iki tane ancak bizim scout çalışıyordur bu bölgeyi aktif kullanmalıyız, çünkü beşiktaş ve fenerbahçe zaten zor zamanlar yaşayıp daralacak ibb zaten maddi olarak sorunlar yaşayacak , sivas bu seneden sonra bitti tek rakip trabzonspor o da bizle rakip olamaz kolay kolay desteklenmez ise fakat iyi yoldalar atlamayalım...

  misal adı geçen cenk özkaçar, emre demir, burak ince ve daha fazlası gibi oyunculara yönelmek...
  fatih terim hocam da artık scout ve antrenörlük işlerini daha profesyonellik ekibinde yaptırarak denetim mekanizmasında gelecek inşaa etmesini dilerim çünkü son instagram yayınından sonra gördük ki temel atılma modelinde kurt hoca tüm enerjisini buraya vermek istiyor yürüyedur hocam keşke sana yardım edebilsek keşke..
 • 24537
  sezonu fenerbahçe futbol takımı 'nın üzerinde tamamlayıp şampiyon olamadığı en son sezon, türkiye süper ligi 2002-2003 sezonu olan takım. biz 77 puanla 2. bitirirken, fenerbahçe ise 51 puanla ancak 6. olabilmişti. o sezondan * sonra geçen 16 sezonda, sadece 7 kez ligi fb'nin üstünde bitirebilirken, bunların tamamında şampiyon olduk.

  süper lig 2019-2020 sezonu 'nda ise, fenerbahçe'den 10 puan öndeyiz. ligi fb'nin üstünde tamamlayacağımız kesin gibi. geçen sezonda da * fb'nin önünde bitirmeyi çoktandır garantilemiştik ama herkes umutsuzdu liderle olan puan farkından dolayı. ancak fark son haftalara gelindikçe buzun ısıyı görünce erimesi gibi birden eridi ve şampiyon olduk. yine aynısı olacak, şimdiden yakın meşaleleri. hatta bu sefer umutsuz olunacak puan farkı da yok. zor bir ihtimal ama, kalan 8 maçı da kazanırsak hiçkimseye bakmadan şampiyon olabiliyoruz zaten.