• 24284
  sezonun* ilk devresini 27 puanla 7. sırada bitirmiş; lider sivasspor'dan 10, fenerbahçe'den 4, beşiktaş'tan da 3 puan fark yemişti.

  sezonun 22. haftasına geldiğimiz bugünlerde, bugünkü maçı* kazandığı takdirde uzay futbolu oynayan fenerbahçe'ye 4, uçan kaçan beşiktaş'a da 6 puan fark atacaktır. bunun yanında zirveyle arasındaki puan farkı da sadece 1'e düşecek.

  yeri geldi fatih terim'i, oyuncuları, yönetimi çok eleştirdik ama; bir dönem fenerbahçe'de 2. başkanlık görevini üstlenen ve fb genel kurul üyesi olup gittiği her ortamda galatasaray nefretini belli eden adam şu anda tff başkanlığı yapıyor. fenerbahçe başkanı ali koç ile yakın ilişkileri olup bundan gurur duyan zekeriya alp şu anda mhk başkanlığı yapıyor. fenerbahçe genel kurul üyeliğinin 25. yılı şerefine, fb'ye kenan evren lisesinin tapusunu veren ülkenin cumhurbaşkanı var. pfdk ve tahkim üyelerinin tamamına yakınının fb ve bjk üyelerinden oluştuğu gerçeği de var. trabzonspor gibi bir takımında büyük destekçileri var. zorlu skandalında 3 maymunu oynayan ama konu galatasaray olunca esip gürleyen koç tekelindeki medyayı da unutmayalım.

  işte tüm bunlara rağmen ayakta kalmaya çalışıyoruz. 5 hafta gibi kısa bir sürede inanılmaz bir fragman izlettik bunlara. filmin sonunu çok iyi bildiklerinden dolayı eskisinden çok daha fazla bir şekilde saldıracaklardır. taraftar olarak tek yapmamız gereken, camia içerisindeki her bireye sonuna kadar sahip çıkmaktır.

  allah her daim yardımcımız olsun.
 • 24285
  evde sakin sakin oturan ev halkı polis,ambulans sirenini duyunca veya tepe lambasını görünce nasıl heyacanlanır nasıl pencereye koşarsa, bu takımıda ensesinde hisseden, kokusunu alan, adını duyan ne yapacağını şaşırıyor, elindeki çay bardağını düşüren mi dersin kulaklığı çıkartıp tavşan gibi pencereye kitlenen mi dersin ne olmuş anne diyen mi dersin...

  rakiplerinin elini ayağına dolayıp kafasının üstünden geçiren takım.
 • 24286
  gidişatından memnumun ama biraz erken şampiyonluk havasına girildiğini düşünüyorum. ligin bitmesine daha 13 hafta ve bununla birlikte zor da bir fikstürümüz var. sürekli winner deyip durmayın arkadaşlar, bu işler kolay değil. yaşım itibariyle 13 şampiyonluk hatırlasam da 11 inde sezonların gidişatını ve özellikle son haftalarını iyi hatırlıyorum. 2-3 tanesi dışında hiçbiri rahat rahat gelmedi bu şampiyonlukların. hemen hepsi büyük mücadele, inanç ve kenetlenme ile kazanıldı. winnerız, şöyle asarız, böyle büyüğüz diyerek alınmadı. hatta tarihimizde şampiyonluktan emin olduğumuz dönemlerde re re re ra ra ra samsun antep antalya* rijkaard ile 6 da 6 başlayıp 3. olduğumuz* bjk ile 100. yılında çekişip 2. olduğumuz* yaşanan acı hatıralar da var. kendimize güvenelim ama bu suyun öte yakasındaki gibi ayağı yere basmayan sözler beni endişelendiriyor.
  (bkz: her maç final)
  (bkz: hedef 23)
 • 24287
  önümüzdeki hafta itibariyle çok ama çok zor bir fikstüre giriş yapacak olan takımım. bu bir gerçek arkadaşlar, rakiplerimizden bazılarının maçları rahatlarken, bizim zorlaşacak.

  fakat bu süreçteki en büyük güvencem; hem galatasaray'ın finallerin takımı olması hem de haftada sadece bir maça çıkacak olmamız.

  allah yardımcımız olsun.
 • 24294
  2019-2020 sezonunun 22. haftasını sıralamada 3. sıraya yükselerek tamamlayan takımdır. galibiyet serisi yakalamanın önemini bir kez daha görüyoruz. yalnızca 4-5 hafta içerisinde 7.likten 3.lüğe çıktık ve liderle olan 10 puanlık farkı trabzonspor eksik maçını kazandı sayarsak 5, berabere bitti sayarsak 3 ve kaybetti sayarsak yalnızca 2 puan'a düşürdük. ve üzerimizdeki takımlarla hala maçımız var.

  ve bu takım 22 hafta sonunda 17 gol ile hala ligin en az gol yiyen takımıdır. 10-20 arasında gol yeme sayısına sahip tek takımız. diğerleri 20 ve üzeri goller yemişler.
 • 24295
  arka adele sakatlığı kadar oyuncuları birbirini ataride ördek avlama oyununda ördekleri vuran plastik tabancanın tetiği gibi 'tıpçiuv tipçiuv' diyerek vurmaktadır.

  artık şanssızlık mıdır kimin nerede duracağının bilinmezliğinden midir onu bilmiyorum.

  ayrıca şu paslaşarak duran top kullanmayı icat edenin topunu patlatayım e mi? şunun kadar sinir olduğum başka bir şey varsa o da korneri ön direğe açmaktır.