• 24131
  sanırım geçen yıl alanya maçından sonra yazmıştım buna benzer bir şey. bir süre sadece kendi maçlarımızla ilgilenmemiz lazım camia olarak. önümüzde çok fazla takım var ve liderden 10 puan gerideyiz. yapmamız gereken sadece kendi maçlarımızı kazanmaya odaklanmak ve her seferinde daha iyi oynamaya çalışmak. aksi durumda her hafta rakipleri takip edip ona göre şekil almak hem yıpratıcı olacaktır hem de performansımızı düşürecektir. biz şimdilik kendi işimizi görelim. zaten o ihtimal doğduğu zaman bunu herkes hissedecektir yine.

  o yüzden takım yalnızca kendi maçına bakmalı, taraftar olarak biz de kendi takımımızı izleyip şampiyonluk yarışından bağımsız kazandığımız sürece keyif almaya bakmalıyız diye düşünüyorum.
 • 24132
  fatih terim’in feghouli’den vazgeçmemesinin nedeni galatasaray’ın şu an oynadığı diziliştir.

  galatasaray hücumdayken 3-5-2 düzenine geçiyoruz. bugün özelinde marcao-lemina-donk geri üçlüsünü gördük top bizdeyken. rakip yarı sahada ise ömer bayram ve feghouli içeride konumlanarak seri’nin oyun kurmasına yardım ediyorlar.(bunu yaptıklarını düşünmesem de beklenti kendilerinden bu) elimizde sağ kanatta oynayabilecek orta saha karakterli tek oyuncu soso olduğu için bu sistemde vazgeçilmezimiz olacaktır. benim önerim ise bu sistemde oynamaya devam edeceksek o bölgede taylan’ın da oynayabileceği yönünde.

  akıllardaki soru: onyekuru gelince nasıl bir düzene geçeceğiz? şu anda oynadığımız kanatları içeride konumlandırdığımız oyuna kesinlikle uygun bir oyuncu değil onyekuru. fatih terim de onyekuru gelince sistemi değiştirir mi ondan da emin değilim. bana göre ilerleyen günlerde hücumda akbaba’nın yerini onyekuru alabilir.

  galatasaray sistem değiştirip sene başında oynamaya uğraştığı 4141’e dönüp onyekuru’yu kanatta konumlandırırsa da formları yüksek olan emre akbaba ve taylan antalyalı bu sistemde kendilerine yer bulamayacaklar. ömer’i sol iç seri’yi sağ iç görürken ilerde onyekuru-falcao-feghouli(jese) üçlüsünü göreceğiz.
 • 24133
  2019-2020 sezonunda oynadığı 18 maçta yediği 16 golün 13'ünü maçların 60'ıncı dakikasından sonra yiyen takımımız. bu takımın kondisyon olarak iyi olmadığının yanında şimdiye kadar kadromuzda çoğunlukla yaşlı oyuncuların yer alması nedeniyle de yaşanan bir sıkıntı bence. takımın yaş ve kondisyon seviyesi istenen düzeye gelirse bu sorun ortadan kalkacaktır. ancak takım üzerinde maç sonralarının ekstra baskı yaratmasına neden oluyor bu durum.
 • 24134
  birkaç maçtır hücumda 4-1-3-1-1, savunmada da 4-1-4-1 gibi dizilişlerle oynayan takım. 6 numara bölgesinde çoğunlukla lemina gözükse de bazen seri'yle pozisyon değiştiriyorlar. ama ikisinin de ilk yapmaya çalıştıkları şey eğer arkadaşları müsaitse dikine çıkmak. hücum ederken feghouli ve ömer kendilerini 1-2 adım içeriye atıyorlar ve arkalarındaki boşluğu kanat bekleri hızla dolduruyor. itfaiyecimiz şimdilik lemina. geri dönüşleri türkiye ligi için son derece üst seviyede. seri ise iki ceza sahası arasında hiç de fena olmayacak şekilde gidip geliyor. dün hücumda 18 civarında muhtemelen en fazla topla buluşan oyuncumuzdur. takım geri koşarken de mutlaka kadraja girdiğini göreceksiniz. tabi henüz son birkaç yıldır sağ tarafta mariano belhanda feghouli üçlüsüyle kurduğumuz ve özellikle geçen sene onyekuru'yla bitirdiğimiz oyunları göremiyoruz. ama bu veya buna benzer oyunların emarelerini de gösteriyoruz. sabırla, bu çekirdeği bozmadan, birkaç hafta daha beraber oynaması lazım bu oyuncuların. özellikle konya deplasmanı çok mühim. onu kazasız belasız atlatırsak hem oyuncuların maç kondisyonu hem de birlikte oynama alışkanlığını pekiştirmesi açısından görece kolay 2 maç oynayacağız kadıköy deplasmanına kadar. ondan sonrası allah kerim. en azından sahada bir hareket bir iştah var sene başına oranla. bu bile biz fakirlere bi' umut veriyor.
 • 24135
  çok uzun bir aradan sonra bir maça* en az dört solakla çıkmıştır. çok önem verdiğim bir nokta, takımın dengesi, sıkışan oyun açmada fark yaratan bir unsur.

  city bile o dengeyi kaybedince(laporte ve sane sakatlığı sonrası) oyun otomatiğini kaybetti.

  çok mu şey istemiş olurum ama sol içe de tempolu, araya araya bırakan bir oyuncu bulsak çok katkısı olur.
 • 24136
  son 3 yıldır oyuncuları iyi antrenman edemediğimiz dusunuyorum. aldığımız yabancı futbolcuların büyük çoğunluğu ilk geldiği sezon son derece güçlü, kuvvetli bir haldeyken bizimle geçirdikleri her gün adeta eriyorlar. bugün sözlükte herkesin birbirine sorduğu soruların cevabıni da takımın fizik olarak iyi hazırlanması guclendirilmemesinde bulabiliriz marianio, nagatomo, fernando, marcao gibi birçok oyuncudaki düşüşün sebebi iyi antrenman yapmamalidir. günümüz futbolunda ne kadar teknik olursan ol gücün kuvvetin yoksa sahada ezilmeye mecbur olursun