• 24115
  hali hazırda oynayanlar ve arkadan gelenler açısından zengin bir yerli rotasyonuna sahip takım.

  eğer takım içine bir şekilde adapte edilip kullanılabilirse, taylan antalyalı,emre akbaba,ömer bayram,adem büyük,okan kocuk gerektiği zaman 11'de gerektiği zaman kulübede kullanılabilecek kalite futbolcular.

  keza alttan gelenlere bakacak olursak orası da gayet umut vadediyor. yunus akgün,mustafa kapı,emin bayram,atalay babacan,berk balaban eğer yeteneklerinin üzerine giderlerse çok etkili olabilme potansiyeline sahip isimler. söz gelimi yunus akgün ne zaman a takımda süre alsa eleştirilmesine rağmen kendi yaş gurubunda oldukça etkili. keza şampiyonlar ligi gurubunda bu sene oldukça sivrilen bir performans sergiledi. bu açıdan hocanın bu çocuklara ilk 11'de şimdilik forma vermeyip, yeni nesil sosyal medya taraftarının önüne atmaması oldukça olumlu. doğru zamanda formayı kapması en az potansiyeli kadar önemli.

  eğer yaz transfer dönemi için alttan gelenler ve hali hazırda takımda olanların yanına bonservissiz şekilde emre kılınç,hakan mert yandaş ve defansın önünde oynayabilecek okay yokuşlu, dorukhan toköz tarzı bir türk pasaportlu birini de katabilirse ne yerli rotasyonu ne yabancı sınırıyla ilgili en ufak bir problemi kalmayacak bir takım galatasaray. ve şuan için mehmet özcan bu pozisyon için bas bas bağıran bir konumda. düşük bir bonservis karşılığında alınabilir.

  velhasıl kelam eğer planlama doğru yapılıp, genç futbolcular için prosefyonel düzeyde fizyolojik ve psikolojik olarak gerekli destek sağlanırsa gelecek yıllar için takımın önü çok açık. şu yerli çeşitliliğine ulaştıktan sonra, bu arkadaşların yanına yapılacak doğru yabancı transferlerle hem dinamik, hem güçlü, hem de ekonomik muazzam bir takım oluşturulabilir.
 • 24117
  (bkz: 15 ocak 2020 çaykur rizespor galatasaray maçı)
  sıkılıp kapattığım maç.

  b.k gibi oynayan bir takım var yine sahada; bir hevesle açtım maçın başında ama her zamanki galatasaray işte anasını satayım, ne bekliyordum ki.

  devre arası, eksik kadro, yükleme vs falan bahane değil, sanki şampiyon olduğumuz son 2 sezonda güzel top mu oynadık ki.

  bu takımın kötü futboluna her zaman bir bahane bulunuyor.
  cezalar, hakemler, sakatlıklar uzayıp gidiyor ama değişen bir şey de olmuyor.

  fatih terim bu takımın başında olduğu sürece bizim takımın güzel futbol oynayacağına hiç ümidim yok, zira ben 2.5 sezondur bizim takımın herhangi bir a-b planı olduğunu görmedim.

  bireysel oyuncu becerisiyle gol atılırsa atarız, duran toptan ya da sağa sola çarpıp işte bala g.te gol atarsak atarız, rakibin kaybettiği topta onyekuru alır giderse hani kontratak ile belki gol atarız.

  ama kapanan, azıcık kaliteli bir takım olunca organize bir gol attığımızı ben hiç hatırlamıyorum.

  belki yine şampiyon oluruz çünkü şampiyon olmak bizim ülkemizde en büyük başarı sayılıyor ama avrupa kupalarında yine dibi görürüz, bundan en ufak bir şüphem yok benim.

  2019-20 sezonunda fatih hocam takımı şampiyon yapsa da bırakıp sportif direktör olsa keşke.

  yerine de çağdaş futbol oynatacak genç ve iştahlı bir teknik adam bulunur inşallah diyeceğim ama sabırsız milletiz biz, onun da başını yeriz 2 başarısız skorda.

  o yüzden allah kerim fatih terim.
 • 24119
  ilginç kurulmuş ilginç bir takım. her üyesi yanına yamacına önüne ardına birini istiyor.
  falcao yanına top indirecek adam istiyor,
  feghouli ardına ileri geri ciğersiz bir bek istiyor,
  seri yamacına yıpratıcı bir ortasaha istiyor,
  marcao hani benim denge stoperim diyor,
  ömer bayram ceza sahasına koşacak ortasaha istiyor....
  sanırım 11 yerine 15-16 kişi falan oynasak bu sorunlar çözülecek.
  kimse de demiyor ki bir yaraya da ben merhem olayım, bir yaralı parmağa da ben işeyeyim.
  işin tuhafı biz taraftarlar da kanıksadık bu durumu.
  kimseyi eleştiremez olduk çünkü sanki kimsenin tamamlayıcısı yok.
 • 24122
  takımda gram ilerleme yok. saçma sapan kısa pas yapıyor takım. herkes statik oynuyor yine. herkes ayağına topu bekliyor yine. ceza sahasına koşular yapan kimse yok. rakibin dengesini bozmaya çalışmıyoruz. değişen hiçbir şey yok. bu sezon çöp oldu.

  sadece emre akbaba, ömer bayram, biraz adem büyük, biraz feghouli ile ıkına ıkına gidiyor takım ama böyle oynamaya devam ederse çokta bir yerlere gidemeyecek galatasaray futbol takımı.
 • 24123
  15 ocak 2020 çaykur rizespor galatasaray maçı üzerinden 2019 2020 sezonu ikinci yarısı analizi yapmak biraz haksızlık olur...

  bir kere bu takıma en az onyekuru ve saracci olmak üzere 2 3 oyuncu girecek ve hepsi hızlı adamlar olacak. bunların yanında gözüken o ki başka transferlerde olacak.

  ikincisi takım kamptan çıktı ve bu maçı hazırlık maçı tadında oynadı.

  üçüncüsü ise sakatlıktan dönen adamların henüz hazır olmadıkları.

  hele bi lig başlasın bakalım, yenilerin lisansları çıksın neler göreceğiz.

  #hedef23
  #sensampiyonolacaksın